Atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem par 3+ Ģimenes karti

Godaģimene.lv
Godaģimene.lv

PIESAKIES 3+ ĢIMENES KARTEI ŠEIT->>>

Autentifikācija, pieteikšanās 3+ Ģimenes kartei, karšu saņemšana

Kāpēc autorizācija jāveic caur portālu latvija.lv?

Lai attālināti varētu pārbaudīt personas identitāti un netiktu iesniegti svešas personas dati

Kāpēc jāaktivizē internetbankas konts, lai pieteiktos kartei?

Lai varētu saņemt personas identitātes apstiprinājumu attālināti (citi veidi attālinātai personas identitātes pārbaudei Latvijā šobrīd nav pieejami). Internetbanka nepieciešama tikai personas identitātes pārbaudei un nekāda informācija vai bankas dati netiks uzkrāti.

Kā rīkoties, ja nav ne elektroniskā paraksta, ne konts internetbankā, bet maksājuma konts pastā?

Lai pārbaudītu personas, kura iesniedz pieteikumu, identitāti, nepieciešams autentificēties iepriekš norādītajos veidos. Ja Jums nav internetbanka, iespējams, Jūsu dzīvesbiedram/-ei ir. Pieteikumu tad iesniedz viens no laulātajiem.
Vēl ir iespēja iesniegumu aizpildīt un iesniegt klātienē Rīgā Sabiedrības integrācijas fondā Aspazijas bulvārī 24, 3.stāvā.

Kā var pieteikties kartei, ja nav internetbankas? Ja tā ir valsts programma, tad tā ir diskriminācija, ja cilvēkiem, kuriem nav internetbankas, kartei pieteikties nevar.

Lai novērstu iespējamos krāpniecības gadījumus, mums ir jāpārliecinās, ka persona, kura iesniedz pieteikumu, to iesniedz par sevi nevis, izmantojot svešas personas datus. Ja pieteikums tiek aizpildīts attālināti (caur internetu), ir jābūt iespējai pārbaudīt personas identitāti. Tieši tādēļ ir paredzēta autentifikācija, t.i., attālināta personas identitātes pārbaude. Citas iespējas attālināti pārbaudīt personas identitāti Latvijā šobrīd nav pieejamas, kā tikai caur www.latvija.lv izveidoto mehānismu.
Iesniegumu iespējams iesniegt arī klātienē Sabiedrības integrācijas fondā Aspazijas bulvārī 24, Rīgā, uzrādot personu apliecinošu dokumentu.

Pieteicos kartes saņemšanai, ar saviem trīs bērniem. Bet mūsu ģimenē aug arī ceturtais bērns , mana dzīvesbiedra.  Es neesmu viņa māte, tapēc nesapratu kā lai viņu pievienoju, pieteikšanās forma šādu iespēju nepiedāvāja!

Ja esat laulājušies un jūsu vīrs audzina savu nepilngadīgo bērnu jūsu kopīgajā ģimenē, tātad arī jūs rūpējaties par viņu-  tātad savā pieteikuma veidlapā kopā ar saviem bērniem uzrādat arī vīra bērnu. Ja laulājušies neesat, tad kartei varat pieteikties tikai jūs, uzrādot savus trīs bērnus.

Vai pieteikuma veidlapā jānorāda deklarētā vai faktiskā dzīvesvieta, lai 3+ Ģimenes karti saņemtu pa pastu?

Jānorāda tā adrese, par kuru esat pārliecināts, ka karti saņemsiet pats personīgi (karte tiks nosūtīta pa pastu, ierakstītā vēstulē). Ideālajā gadījumā tai jābūt Jūsu deklarētās dzīves vietas adresei, kas tiek norādīta arī iesniegumā piesakoties 3+ kartei.

Kā varēs uzzināt, ka kartes ir gatavas saņemšanai? Kur tās varēs saņemt?

Kad izskatīti saņemtie ģimenes dati un pārbaudīta to atbilstība daudzbērnu ģimenes statusam, veidlapas aizpildītājs saņems e-pasta vēstuli ar informāciju, ka karte ir gatava un tai var nākt pakaļ uz Sabiedrības integrācijas fondu  Aspazijas bulvārī 24, Rīgā 7 dienu laikā kopš e-pasta nosūtīšanas. Pēc 7 dienām visas kartes, kas nav izņemtas uz vietas, tiek nosūtītas karšu īpašniekiem pa pastu uz iesniegumā norādīto pasta adresi ierakstītas vēstules veidā.

Atlaides ar 3+ Ģimenes karti

Kā rīkoties, ja pašreiz, piesakoties 3+ Ģimenes kartei, vēl nav Statoil kartes, bet to plānots izveidot? Vai Statoil lojalitātes programmai caur 3+ Ģimenes karti varēs pievienoties vēlāk un atlaides tiks piemērotas tik un tā?

Šobrīd iegūt Statoil atlaides var ierakstot savas Statoil lojalitātes kartes nr. pieteikuma veidlapā. Ja Statoil lojalitātes karte tiek iegādāta pēc tam, kad jau ir saņemta 3+ ģimenes karte, tad Statoil kartes numurs kopā ar tā īpašnieka vārdu, uzvārdu un dzimšanas datiem jāatsūta uz e-pastu info@godagimene.lv. Tiešā veidā, uzrādot 3+ Ģimenes karti, Statoil atlaides nepiemēro.

Kā izmantot Statoil lojalitātes karti, ja tāda ir vienā eksemplārā uz ģimeni?

Ja personai pieder Statoil lojalitātes karte, viņa to ieraksta (kartes numuru) savā pieteikuma veidlapā.

Vīrs aizpilda savu 3+ kartes pieteikuma veidlapu un ieraksta savu Statoil lojalitātes kartes numuru.

Ja nav lojalitātes kartes, tad sākotnēji ir jānokārto Statoil lojalitātes kartes lietas un tad tikai var aizpildīt pieteikuma veidlapu.

Statoil kartes iegāde nav obligāts nosacījums! Atlaides 3+ Ģimenes kartei piedāvā arī Neste Oil, kur 3+ karti pieņems un kur piešķirtā atlaide arī summēsies ar Neste Oil lojalitātes kartes atlaidēm, ja persona lojalitātes karti ir iegādājusies!

Esmu jau pieteikusies kartei, bet pieteikumā neatzīmēju iespēju saņemt atlaidi Statoil degvielai. Sakiet, lūdzu, vai man būtu iespēja labot savu pieteikumu?

Jums jāatsūta Statoil kartes numurs, Jūsu vārds, uzvārds un dzimšanas dati, lai mēs sistēmā varētu Jūs identificēt, uz e-pasta adresi info@godagimene.lv

Es vēlētos uzzināt, vai mēs kā daudzbērnu ģimene arī varēsim saņemt atlaides kā daudzbērnu ģimene, ja mums nav kartes, bet ir  pase, kurā ierakstīti visi bērni pasē? Ja nevaram, tad kāpēc nē?

Atlaides tiek piemērotas kartes īpašniekiem, jo daudzviet tiks izmantota kartes magnētiskā josla un iepērkoties internet kartes numurs.

 

Citi ar karti saistīti jautājumi

Cik karšu pienākas uz katru ģimeni? Vai karti var saņemt gan tēvs, gan māte?

Katra ģimene var saņemt 2 karšu eksemplārus.Viens tēvam, viens – mātei. Lai kartes saņemtu katrs no vecākiem, autentifikācija jāveic katram pašam, izmantojot e-parakstu vai i-bankas kodu karti un lietotājvārdu šeit.  

Ja ģimenē ir divi kopīgi bērni un vēl viens bērns no iepriekšējām attiecībām, kurš dzīvo ģimenē, vai šādā gadījumā 3+ Ģimenes karte pienākas?

Jā, karti varēs saņemt.

Jautājums ir par bērnu, kurš ir 19 gadus vecs, studē un dzīvo daudzbērnu ģimenē. Vai viņš var šo karti izmantot, vai viņu var uzrādīt uz šīs kartes?

Karte pienākas, ja personai (pašai vai kopā ar laulāto) vai tās laulātajam ir trīs vai vairāk bērni vai pilngadīgas personas, kuras nav sasniegušas 24 gadu vecumu, ja tās iegūst vispārējo, profesionālo vai augstāko izglītību. Lai apliecinātu, ka pilngadīgās personas mācās vai studē, aizpildot iesniegumu par pieteikšanos 3+ ģimenes kartei, jāatsūta arī izziņa no mācību iestādes par konkrēto personu uz e-pastu info@godagimene.lv

Esmu lepna, ka esmu daudzbērnu mamma, bet nedaudz skumīgi, jo šīs kartes saņemt nevarēsim, jo man ir 2 bērni studenti. Vai netiek pieļauti izņēmumu gadījumi, kā tomēr piešķirt kartes?

Kopš 2016.gada 1.janvāra daudzbērnu ģimenes statusā ietilpst arī studenti līdz 24 gadu vecumam. Piesakoties 3+ Ģimenes kartei jāatsūta izziņa no mācību iestādes, kur bērns studē uz e-pastu info@godagimene.lv

Ko darīt, ja 3+ Ģimenes karte ir nozaudēta vai nozagta?
Kartes nozaudēšanas gadījumā personai ir jāpiesakās jaunai kartei un jāaizpilda iesniegums kā iepriekš, pieteikšanās iemeslā norādot, ka iepriekšējā karte nozaudēta.

 

Uzdod savus jautājumus arī Tu,rakstot info@godagimene.lv!

PIESAKIES 3+ ĢIMENES KARTEI ŠEIT->>>

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Janis Rancans 12. septembris 2017 07:58

Labrīt, vai skolēnu apliecība ir uzskatāma par pietiekamu persona apliecinošu dokumentu izmantošanai kopā ar Ģimenes 3+ karti. Vilcienu satiksmē saņēmām aizrādījumu, ka skolēnu apliecība neder.

egita0921 21. jūlijs 2017 00:54

Labvakar! Gribēju jautāt man ar vīru ir divi bērni, bet manam vīram ir vel viens bērns no iepriekšējām attiecībām, vai viņš var saņemt karti? Ja uz kartes ir norādīti mani bērni kuri ir nepilngadīgas peronas ,vienam 3gadi otram 5mēneši vai es kā māte savu bērnu vietā varu izmantot karti,bez vīra klātbūtnes? Esam oficāli precējušies.

baiba2 23. novembris 2016 11:01

Labdien!Gribētu uzzināt kā lai dabon Satuela degvielas stacijas atlaides 17 ciparu numuru?Paldies.

agneselg 25. decembris 2015 18:07

Kartei bedzas termins 31.12.2015.! Kads ir risinajums?

ivars13 21. decembris 2015 10:52

Kā notiks kartes pagarināšana?

ilzeb 16. decembris 2015 19:59

?????

IrinaST 15. decembris 2015 11:07

Kā notiks kartes pagarināšana?

ilzeb 9. decembris 2015 15:06

Labdien.Pieteicos atkārtoti kartei jau novembra beigas,bet atbildes nav.

tviktors 2. decembris 2015 10:11

Kā notiks kartes pagarināšana?

leldiene 1. decembris 2015 09:59

Man arī interesē kā notiks kartes pagarināšana?

Māra 512 28. novembris 2015 13:14

Interesē kā var pagarināt karti, jo tūlīt beigsies termiņš? Vai tas no tiks automatiski?

alisija 21. novembris 2015 17:23

Gribēju pajautāt,kad īsti stāsies spēkā grozījumi par pilngadīgu bērnu kurš mācās līdz 24 gadu vecumam?

Martulis 1. novembris 2015 13:02

Arī es saskāros ar ne īpaši jauku procesu veikalā H&M. Vai tiešām katru reizi ejot uz veikalu jāņem līdzi pase? Tāpat jau piedāvātās atlaides ir smieklīgas un tikai pilnas cenas precēm. :(

OskarsU77 4. septembris 2015 15:06 ievamierkalne

:) Man arī ir tieši tāds pats jautājums!
Kas var atbildēt? :)

ievamierkalne 17. augusts 2015 09:03

manas kartes derīguma termiņš beigsies 31/12/2015. kas man būtu jādara lai karti pagarinātu?

Lawazza 30. jūlijs 2015 13:08

добрый день,уже почти два месяца как зарегестрировались на сайте и подали заявку на карту,пока не привета ни ответа даже на email...

kasels29 13. februāris 2015 19:08

sveicinati mes ar sievu pieteicamies jau labu laiku atpakal kartei bet neko nesam sanemusi

Natalija 8. janvāris 2015 23:10

Labdien gribetos zinat vai var izmantot kartiti ari kada partikas veikala tisi Valmiera?

pasmaidi 5. janvāris 2015 17:35

Man ir jautājums par kartes izmantošanu. Agrāk uzrādīju karti, uzrādīju identifikācijas dokumentu un saņēmu atlaidi. Tagad veikalā "Lindex" man pieprasīja parakstīties kaut kādā burtnīcā, piefiksējot kartes numuru. "H&M" veikalā bija vēl trakāk - tur ne tikai parakstīties lika, bet pat telefona numuru pieprasīja. Bet tie ir mani privātie personas dati, ar kādām tiesībām man tie tiek pieprasīti? Ja ir izsniegta karte, tas nozīmē, ka es jau esmu sniegusi par sevi datus, tie ir apstiprināti... Es nevēlos sniegt veikalam savu telefona numuru, tas ir privāts, nav mans pienākums to dāļāt visiem, kas vien to pajautā. Kādiem mērķiem viņi izmantos manu parakstu un telefona numuru? Biju ļoti nepatīkami pārsteigta, kad saskāros ar šādām prasībām, pie tam - tas notika jau tad, kad biju norēķinājusies par preci. Manuprāt tiek pārkāpts mans privātums. Ja man veikalā ir jāparakstās un jāsniedz savs privātais telefona numurs, es nevēlos izmantot šo karti.
Un vēl jautājums: diez kā lai mazs bērns, kurš vēl neapmeklē skolu, parakstās kaut kur? Uz kartes skaidri norādīts, ka to var izmantot arī bērni.

indrasniega 18. oktobris 2014 11:05

Daudzi/-as šeit "cepjas" par to internetbankas būšanu, lai ielogotos latvija.lv
Tad man tieši jums, kuriem vēl joprojām nav šī internetbanka ir jautājums - sakiet, kādā veidā jūs plānojat iesniegt darba vietā savu algas grāmatiņu, kura tagad ir tikai un vienīgi elektroniskā formātā un iesniedzama elektroniski, pašiem - ielogojoties caur latvija.lv? Planojat visu atlikušo mūžu nostrādāt jau esošajā darba vietā, kur algas grāmatiņa ir jau pāris gadu iesniegta papīra formātā? Vai arī esat gatavi neizmantot ne neapliekamo minimumu par sevi, ne par apgādājamiem? Vai vispār turpmāko laiku neplānojat strādāt?
Kāpēc tādi teksti no manas puses? Tāpēc, ka nu bez tās internetbankas vispār vairs nevar, ja reiz pat tāda lieta, kā algas nodokļu grāmatiņa ir tikai elektroniskā formā. Tā kā - sakārtojiet nu visu, lai ir kā tai senajā filmā - vsje dokumenti vporjadke! ;)

māmiņa_Iveta 17. oktobris 2014 09:00 Godaģimene.lv

Es aizdomājos un ierosinu vismaz nākotnē, ka iespēja būtu pieteikties ne tikai attālināti bet, piemēram, ejot uz Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi (kur parasti iet taisīt vai atjaunot pases). Tāpat šai iestādei ir jāpārbauda, vai viss ir korekti, turklāt tad cilvēkam nebūtu obligāti nepieciešama internetbanka, lai kartei pieteiktos.

ilona.gulbe 22. septembris 2014 20:40

Labdien.Pieteicu viru kartei jau 19.08,bet nekada infornacija nav.Pat nezinam vai karti dabusim vai ne,kaut ari gimene ir 5 berni lidz 18 gadiem.:(:(

Iva77 14. septembris 2014 19:55

Pievienojos tiem, kas pauž sašutumu par Dižģimenes definīciju - līdz 18. gadiem, mūsu ģimenē aug 3 bērni, kuru vecums šobrīd ir 1 gads, 6 gadi un 18 gadi. Lielākais mācās profesionālajā vidusskolā, kura atrodās citā pilsētā, tas nozīmē, ka atsevišķa ēdināšana, transporta izmaksas, mēnesī kopā sanāk paliela summa.
Ģimenēs, kur bērni sasnieguši 18. gadu vecumu un turpina mācības, jau tā nāk papildus izmaksas, jo 18. gadus saniegušam jaunietim jāmaksā par medicīnas pakalpojumiem tāpat kā pelnošam cilvēkam .
Ļoti gribētos, lai Dižģimeņu projekta autori izdomātu kā paplašināt Dižģimenes definīciju, lai daudzās ģimenēs nepaliktu rūgtuma sajūta.

ļoti laimīga 3 bērnu mamma 10. septembris 2014 12:48

Gribēju pajautāt cilvēkam,kurš(vai kura) izdomāja šo GODA ĢIMEŅU KARTI-vai Jums neliekas netaisnīgi noteikumi?Mūsu ģimenē arī aug lielais brālis,kuram ir 19 gadi,mums karte nepienākas-tad mēs neesam GODA ĢIMENE?Tikai nevajag atrakstīt,kas pēc likuma skaitās daudzbērnu ģimene.....
Jautājums-vai ir taisnīgi,ka ģimenes ar jau studentiem vai vienu studentu,nevar saņemt šo karti.Ar cieņu-Elita,ļoti laimīga 3 bērnu māmiņa.

anita123 10. septembris 2014 10:26

Labdien,jau augusta sākumā reģistrējos kartei-atbildes vēl nekādas.Lūdzu dodiet ziņu.

1 2