Ceļš uz 3+ Goda ģimenes karti

Godaģimene.lv
Godaģimene.lv

Latvijas Goda ģimenes apliecība “3+ Ģimenes karte”

Tas ir papildu atbalsts ģimenēm ar trīs un vairāk bērniem vecumā līdz 18 gadiem, vai arī līdz 24 gadiem, ja bērns turpina izglītību vispārējā, profesionālajā vai augstākajā mācību iestādē.

Iesniegumu skaits!

No 2016. gada sākuma līdz 2017. gada augusta vidum ir saņemti vairāk kā 18600 personu iesniegumi, no kuriem jau kartes piešķirtās atlaides izmanto vairāk nekā 16780 personas. Katru mēnesi vidēji tiek apstrādāti vairāk nekā 1000 iesniegumi.

Programmā iesaistīto darbinieku uzdevumi!

Programmas darbību nodrošina divi (2) darbinieki, kuri:

-   saņem un apstrādā iesniegumus, salīdzina iesniegto informāciju ar Pilsonības un migrācijas pārziņā esošo Iedzīvotāju reģistru, sagatavo lēmumus par karšu piešķiršanu un veic citas nepieciešamās darbības, lai “3+ Ģimenes kartes” nonāktu pie saviem īpašniekiem;

-   raksta un publicē aktuālo informāciju mājas lapā www.godagimene.lv, atlaižu katalogā, sociālajos tīklos (Facebook, Twiter);

-   piesaista jaunus programmas dalībniekus - uzņēmējus, valsts akciju sabiedrības, muzejus, teātrus u.c. kā arī sagatavo Sadarbības līgumus.

Lai kartes izsniegšanas process būtu ātrāks – aicinām precīzi aizpildīt iesnieguma formu, kā arī izlasīt paziņojumus, kas tiek individuāli nosūtīti uz e-pastu!

Paldies tiem vecākiem, kas jau sākotnēji pareizi norāda savus, savu bērnu vārdus un uzvārdus, dzīves vietas adreses. Jo ir gadījumi, kad vecāki norādot savu bērnu vārdus un uzvārdus, ne vienmēr lieto garumzīmes un mīkstinājuma zīmes, nepareizi norāda dzīves vietas adreses u.t.t.

8 soļi, kā notiek “3+ Goda ģimenes karšu” izsniegšana!

1. solis - Pieteikuma veidlapas aizpildīšana.

2. solis – Individuālā e-pasta saņemšana par iesnieguma reģistrāciju sistēmā.

3. solis – Katra mēneša 1. un 15. datumā iesniegumu dati tiek nosūtīti pārbaudei uz Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi (PMLP). Pārbaude ilgst līdz 5 darba dienām. 

4. solis - Informācijas sagatavošana karšu drukai - 5 darba dienas. Saņemot PMLP pārbaudes datus, tiek precizēta informācija, jo ir gadījumi, kad jālabo vecāku norādītie bērnu vārdi, uzvārdi, kas ir bez garumzīmēm un mīkstinājuma zīmēm u.t.t., jāprecizē personu noradītās adreses, jo bieži tiek aizmirsts norādīt mājas un dzīvokļa numuru, vai persona nezina aktuālo šī brīža dzīves vietas adresi, piemēram, norādot vēl rajonus. Darbiniekiem ir jāsazinās ar personām, kuras, iesniedzot iesniegumus, nepareizi norāda bērnu vecumu, kā rezultātā neiesniedz aktuālu izziņu, kas apliecina, ka pilngadību sasniegušais bērns turpina iegūt izglītību. Ir jāsazinās ar citām valsts institūcijām, lai noskaidrotu jautājumus par aizbildniecībā un adopcijā esošajiem bērniem.  Pēc informācijas precizēšanas, tiek piešķirta karšu numerācija un katrai kartei noteikts tās derīguma termiņš, kā arī tiek pārbaudīts vai personai jau nav izsniegta derīga karte. Tiek sagatavoti administratīvie akti par karšu piešķiršanu un/vai anulēšanu. Kad dati sagatavoti, tie tiek nosūtīti uz druku.

5. solis - Karšu izgatavošana notiek divas reizes mēnesī - 1. un 15.datumā - 5 darba dienas.

6. solis – Individuālā e-pasta nosūtīšana par kartes saņemšanas iespējām.

7. solis - Karšu saņemšanas iespējas - Sabiedrības integrācijas fondā personīgi - 7 dienu laikā pēc e-pasta saņemšanas. Ja karte nav izņemta 7 dienu laikā no e-pasta nosūtīšanas brīža, tad tā tiek nosūtīta pa pastu uz deklarēto adresi, kuru persona ir norādījusi savā iesniegumā.

Līdzšinējā pieredze pierāda, ka individuālās kartes izstrādes process ir viens mēnesis. Tas ir, no iesnieguma iesniegšanas brīža līdz individuālā paziņojuma nosūtīšanas par kartes saņemšanu.

 Programmas dalībnieki un pakalpojumu veidi!

 Programmā iesaistījušies un atlaides pakalpojumiem un precēm piedāvā vairāk nekā 190 valsts un privātie uzņēmumi Latvijā. To skaits pastāvīgi tiek palielināts.

Programmā iesaistītie uzņēmumi piedāvā plašu un daudzveidīgu pakalpojumu klāstu, to piedāvātās atlaides ir no 5% līdz pat 50%.

 Ja uzņēmums piedāvā atlaides pakalpojumam vai precei akcijas ietvaros un tā ir lielāka par “3+ Ģimenes kartes” atlaidi, kartes īpašniekam tiks piemērota lielākā atlaide.

 Degvielas tirdzniecības uzņēmumi. Atlaides svārstās no 0,025 centiem par litru līdz pat 0,04 centiem/l;

Piemēram:

 • Cirkle K 0,033 EUR/l atlaide jebkuras degvielas iegādei un 20% atlaide automazgāšanai.
 • A/S “VIRŠI-A” 0,04 EUR/l atlaide katram degvielas litram, 10 %atlaide karstajiem dzērieniem, “VIRŠI-A” sviestmaizēm un karstmaizēm, “VIRŠI-A” vējstiklu šķidrumam un automazgāšanai.
 • A/S “VIADA Baltija” 0,04 EUR/l atlaide jebkuras degvielas iegādei, 30% atlaide automazgāšanai un 10 % karstajiem dzērieniem, un uzkodām.

 Grāmatnīcas un kancelejas preču tirgotāji. Atlaides no 10 % līdz 35 %

Piemēram:

 • Rimpeks lielveikalā Pildas ielā 16, Rīga atlaide skolas un kancelejas precēm 35 %.
 • J.Rozes grāmatnīca 15 % atlaide kancelejas precēm.
 • Valters un Rapa 10 % atlaide kancelejas preču iegādei.
 • Zvaigzne ABC 10 % atlaide grāmatām un kancelejas precēm.

Kultūras iestādes. Atlaides no 5 % līdz 50 %

Piemēram:

 • VSIA “Latvijas Koncerti” piedāvā uz visiem saviem organizētajiem koncertiem 50 % atlaidi.
 • Latvijas Nacionālā Opera un Balets 50 % atlaide uz vienu konkrētu iestudējumu vienu reizi divos mēnešos.
 • Liepājas teātris 20 % atlaide visām bērnu izrādēm Liepājas teātrī un 25 % atlaide pārējām izrādēm Liepājas teātrī.

Interešu, izglītības un atpūtas centri, brīvā laika pavadīšanas iespējas. Atlaides no 7 % līdz 50 %

 • Bērnu izpriecu centrs BOSSIKS Jelgavā 30 % atlaide par otro, 50% atlaide par trešo un katru nākamo ģimenes bērnu no atrakciju izmantošanas izcenojuma.
 • Annels Atrakcijas 30 % atlaide vienam bērnam rotaļu laukuma apmeklējumam.
 • AACE piepūšamās atrakcijas – vasaras sezonā 50 % atlaide jebkuram piepūšamo atrakciju komplektam no pirmdienas līdz ceturtdienai.

 Apskates vietas un muzeji.

 • Cēsu pils komplekss 50 % atlaide ieejas maksai ģimenes biļetei Cēsu pils kompleksā.
 • SIA “Jaunpils pils” 20 % atlaide ekskursijām Jaunpils pilī.

Tirdzniecības centri un veikali. Atlaides no 5 % līdz 30 %.

Apģērbs. Atlaides no 10 % līdz 20 %

 Vairāk informācijas par programmas dalībniekiem var iegūt: www.godagimene.lv.

 Uzrādot savu “3+ Ģimenes karti”, Jums jāuzrāda arī personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte).

Infografika par “Latvijas Goda ģimenes apliecība "3+ Ģimenes karte"

https://www.youtube.com/watch?v=2p0wbD-FSoI

www.godagimene.lv / /www.facebook.com/GodaGimene / twitter.com/Godagimene

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies