Jaunajā mācību gadā bērniem svešvalodu mācīs jau no 1.klases

Godaģimene.lv
Godaģimene.lv

No 1.septembra skolēni sāks pirmās svešvalodas apguvi jau no pirmās klases. Kā preses konferencē stāstīja izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete (V), izglītības iestādei par apgūstamo pirmo svešvalodu vecāku izvēlei jāpiedāvā viena no Eiropas Savienības oficiāli noteiktajām valodām.

No šī gada septembra pirmklasniekiem būs jāapgūst viena no svešvalodām.

Tomēr, kā skaidroja Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts sekretāra vietniece, Izglītības departamenta vadītāja Evija Papule, apmācāmās valodas izvēle klasē varētu notikt pēc "demokrātijas principa".

Tas nozīmē, ka apgūstamā valoda tiks izvēlēta atbilstoši vairākuma skolēnu vecāku izvēlei.

Protams, jāņem vērā arī izglītības iestādes spēja nodrošināt konkrētās valodas pedagogu, kas, izvēloties kādu netradicionālu valodu, varētu radīt grūtības, norādīja Papule.

Savukārt otrās svešvalodas apguve izglītības iestādēs, kā ierasts, sāksies 6.klasē.

LETA, Foto: Evija Trifanova/LETA

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
sanducis 7. aprīlis 2015 15:09

Manuprāt bērnam vajdzētu ļaut pa priekšu apgūt dzimto valodu un tikai tad svešvalodu. Jo slodze skolā ir pietiekoši liela, ja vēl ir pulciņi un mūzikas skola utt. Tā ka ,manuprāt, to labāk darīt no 2. klases. Jo bērni ir tik dažādi cik vienam viegli tik otram varbūt grūti ar mācību apguvi.

Orhy 23. augusts 2014 08:36

Teiksu ta,man videja meita anglu valodu macas no 1.klases-svesvalodas novirziena klase(ta laikam pareizi saucas)daudz labak un vieglak apgust,neka vecaka meita kurai anglu valoda sakas ar 3.klasi:)

Ieva 21. augusts 2014 22:53

Man gan šķiet, ka bērni var vairāk kā mēs domājam:) mana meita (tūlīt 5) jau tagad dzied saklausītās dziesmas angliski, skatoties multenes daudz ko saprot, un ja ir interese tad ļoti daudz jautā, kas tas ir, tādējādi saprotot un izprotot; turklāt b/d valoda tiek mācīta (ne visiem protams) un arī iepriekš daudzās skolās tika piedāvātas angļu valodas fakultatīvās mācību stundas. Tā ka nekas daudz jau nemainās.

mamma4 21. augusts 2014 19:16

Sveicinati,mans viedoklis,ir tads ka ne visi berni ir tik nopietni,un gatavi tik atri jau svesvalodu macities....vareja jau ar otro jeb treso klasi,sakt,kad jau pieradusi pie skolas un sapratusi kas ir skola..un nopietnak attiecas uz macibam..neka 1.klase.