Jaunas iespējas 3+ Goda ģimenes kartes lietotājiem

Godaģimene.lv
Godaģimene.lv

No 1.jūlija daudzbērnu ģimenes locekļi, braucot reģionālās nozīmes autobusu un vilcienu maršrutos, var saņemt atlaidi 25% apmērā no biļetes cenas. Š.g. 22.augustā valdība apstiprināja izmaiņas MK noteikumos “Braukšanas maksas atvieglojumu noteikumi”, kuras daudzbērnu ģimenēm nosaka papildus piešķirt atlaidi 20% apmērā, iegādājoties arī abonementa biļeti. Minētās izmaiņas stājas spēkā no 2017.gada 1.septembra

Iegādājoties abonementa biļeti vai biļeti vienam braucienam, daudzbērnu ģimenes locekļiem arī turpmāk būs jāuzrāda "3+ Ģimenes karte" un dokumentu, (pasi vai ID karti) kas apliecina, ka konkrētais pasažieris ir tiesīgs saņemt atlaidi.

No 1.septembra bērni vecumā līdz 15 gadiem biļetes iegādes brīdī kopā ar 3+ Ģimenes karti varēs uzrādīt arī skolēnu apliecību.
Reģionālo autobusu maršrutu (starppilsētu un vietējās nozīmes maršruti) un vilcienu saraksts, kuros tiek piemērota atlaide.

Sabiedrības integrācijas fonds ir izstrādājis un iesniedzis Labklājības ministrijai grozījumus noteikumiem “Valsts atbalsta programmas "Latvijas Goda ģimenes apliecība "3+ Ģimenes karte"" īstenošanas kārtība”, kuros paredzēts, ka turpmāk karti varēs saņemt arī bērni no 7 gadu vecuma. Šobrīd notiek diskusijas par to kāda informācija ir jānorāda uz kartes, kā arī pakalpojuma finansiālie aspekti.

Lai nodrošinātu pēc iespējas operatīvāku iesniegto iesniegumu apstrādi, mēs strādājam pie iesniegumu iesniegšanas sistēmas uzlabošanas. Sistēmas uzdevums - nodrošināt vienkāršāku datu aizpildi, piemēram, izvēloties adresi no pasta adrešu kataloga. Šāda sistēma būtiski paātrinās datu apstrādi, jo izpaliks iesniegumā norādītās informācijas manuāla korekcija, kā arī tiks nodrošināta racionālāka izsniegto karšu uzraudzība un anulēšana.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
ingaleja 4. septembris 2017 09:48 Godaģimene.lv

Labdien! Kā man rīkoties, ja man jau tagad bērniem vajag atsevišķu ģimenes karti? Vienu vajag man un divas vajag katram bērnam. Man pasūtīt vēl 2 kartes uz mana vārda?

Godaģimene.lv 28. augusts 2017 11:53 Iveta.Gr

Labdien, par šo būs atsevišķa ziņa, bet ceram, ka tas notiks jau šogad.

Iveta.Gr 26. augusts 2017 18:45

No kura brīža varēs pieteikties 3+ kartei bērniem?