Kā atzīmēt 4.maiju? Svini Baltā galdauta svētkus

Godaģimene.lv
Godaģimene.lv

Kopš Latvijas Neatkarības deklarācijas atjaunošanas pagājuši jau 26 gadi. Katru gadu par godu šim notikumam tiek organizēti dažādi pasākumi, arī šis gads nav izņēmums. Esam apkopojuši ieteikumus, kā saturīgi un patriotiski pavadīt 4. maiju dažādās Latvijas pilsētās. 
 

Viena no aktivitātēm, kas norisināsies dažādās pilsētās un vienos visu Latviju, būs Baltā galdauta svētki. Šie svētki iedibināti, gatavojoties Latvijas valsts simtgadei, un to mērķis ir uzsākt un nostiprināt tradīciju ar tuvajiem cilvēkiem pulcēties pie viena galda, godinot valsts pastāvēšanu un cilvēkus, kas cīnījās par tās izveidošanu un nosargāšanu. 

Baltā galdauta svētkus aizsāks ilgi gaidītā Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas atklāšana, kas notiks pie atjaunotās muzeja ēkas. Pēc tam visiem būs iespēja gan aplūkot muzeja ekspozīciju un izstādes, gan arī laukumā pie muzeja baudīt Laimas Jansones kokles spēli, operdziedātājas Ingas Šļubovskas-Kancēvičas balss skanējumu, DJ Monsta un stīgu kvarteta “Sensus” saspēli, kā arī citus muzikālus sniegumus valsts svētkos. 

Savukārt dienas noslēgumā rīdzinieki un Rīgas viesi aicināti apmeklēt Valtera Sīļa režisēto koncertu “Mūsu balsis brīvībai”, kas norisināsies Brīvības pieminekļa pakājē un kura scenogrāfiju veidojis Didzis Jaunzems. Koncertā Inta Teterovska vadībā uzstāsies apvienotais koris, kā arī instrumentālā grupa un solisti – Ieva Akuratere, Daumants Kalniņš, Andris Ērglis, Ieva Sutugova, Zane Dombrovska, Kalvis Bormanis un Ainars Virga. Dziesmu aranžijas veidojis Emīls Zilberts. Koncertu vadīs Latvijas Nacionālā teātra aktieris Mārtiņš Brūveris

Arī Valmierā tiks svinēti Baltā galdauta svētki. Šeit svētki tiks organizēti atbilstoši pilsētas vēsturiskajam dalījumam – pilsētas centrā  būs iespēja klausīties pilsētas viesu muzikālo sniegumu – svētku apmeklētājus priecēs Igauņu ģimene un Eriņu ģimene no Rēzeknes novada, kā arī Aizgaļu ģimene no Cēsu novada. Burkānciemā, vēsturiski Valmieras zemnieku zonā, svētku dalībnieki varēs iegādāties vietējo zemnieku sarūpētos gardumus, savukārt Pārgaujā, kur tradicionāli pulcējušies amatnieki, būs iespējams apgūt latviešu rokdarbu prasmes un piedalīties meistaru vadītajās radošajās darbnīcās. Jāņparkā tiks rīkotas aizraujošas spēles un atrakcijas gan bērniem, gan pieaugušajiem. Kārliena sākotnēji bijis mazs apdzīvots ciematiņš ap jaunizbūvēto dzelzceļu un svētku laikā tajā būs iespējams gan vērot, gan radīt mākslu. 

Rēzeknē norisināsies Baltā galdauta godi, kuru laikā būs iespēja baudīt goda ēdienus, spriganas sarunas un jokus, kā arī klausīties plaša klāsta mūziku – gan popgrupu “Mākonītis”, gan dziesminiekus Ēriku Kanču un Armīnu Apeini, gan folkloras kopu “Rūta” un Maltas lauku kapelu.  Tāpat klātesošos sagaidīs sporta komandu paraugdemonstrējumi, kā arī iespēja pašiem piedalīties radošajās darbnīcās un apmeklēt svētku tirdziņu. 

Ventspilniekiem un tiem, kas 4. maijā dosies uz Ventspili, pilsētas rātslaukumā būs brīnišķīga izdevība noraudzīties Ventspils tautas deju kolektīvu - “Liedags”, “Kurzeme”, “Strautuguns” - priekšnesumos, kā arī klausīties fokloras kopā “Laipa” un dziesmu ansamblī “Ventiņ”. Svētku apmeklētājus priecēs arī leģendārā postfokloras grupa “Iļģi”. 

Jelgavā svētku dienā tiks rīkots pasākums “Jelgava var!”. Pasākuma laikā vecāki un bērni varēs kopā piedalīties daudzveidīgās nodarbībās kā, piemēram, zumba, tabata, anti-graviti, body art, akrojoga, ci un vingrošana, TRX. Tiks pasniegtas afro dance nodarbības treneres Ingas Kazakas un perkusionista Nila Īles vadībā, kā arī baleta nodarbības, un rīkota gongu meditācija. Plašo programmu bagātinās arī koncerti, ko sniegs grupas “Benefice”, “Intriga”, “Vēja zirdziņš”.

Šie ir tikai daži ieteikumi, kas atspoguļo valsts svētku pavadīšanas iespējas Latvijas galvaspilsētā un reģionos. Neapšaubāmi, pasākumu klāsts ir daudz plašāks un sniedz daudz iespēju atzīmēt Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu. Novēlam starp piedāvātajām izvēlēm vai arī ārpus tām atrast sirdij vistuvāko svētku pavadīšanas veidu. Novēlam skaisti pavadīt Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu un novērtēt un priecāties par iespēju dzīvot brīvā un neatkarīgā Latvijā!

Materiāls tapis sadarbībā ar apdrošināšanas kompāniju Compensa

Foto: Shutterstock

 
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies