Šonedēļ brīvdienās liela izvēle - muzeji, kopīga grāmatu lasīšana, svētku svinēšana, putnu būrīšu kopīga talka.

Godaģimene.lv
Godaģimene.lv

Runcis Alberts aicina bērnus uz muzikālu uzvedumu muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs”

Svētdien, 19. martā, plkst. 12.00 muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs” notiks bērnu rīts, kas šoreiz veltīts pavasara gaidīšanai. Čučumuižas rūķi mazos muzeja apmeklētājus aicinās līdzdarboties muzikālā pavasara uzvedumā „Brīnumi degungalā”.

“Šajā Bērnu rītā runcis Alberts kopā ar rūķiem aicinās mazos muzeja apmeklētājus piedalīties uzvedumā, kas veltīts pavasara saulgriežu gaidīšanai. Kopā dziedāsim pavasara dziesmas, iesim jautrās rotaļās un gatavosimies pavasara sagaidīšanai,” stāsta pasākuma vadītāja, Rūķu Krustmāte Kristīne.

Pasākuma ietvaros bērniem būs iespēja arī nofotografēties jūgendstila fotosalonā ar greznām cepurēm, spēlēt ornamentu spēli un uzcelt savu jūgendstila namu muzeja jaunajā virtuālajā ekspozīcijā.

Uz pasākumu aicināti bērni vecumā no 4 līdz 8 gadiem, kā arī viņu vecāki. Ieejas maksa katram apmeklētājam 2.00 EUR. Vietu skaits ir ierobežots, tāpēc lūdzam pieteikt dalību iepriekš, zvanot pa tālruni + 371 67181184.

20170317134825-24297.jpg

Rīgas vēstures muzejs aicina uz Ģimenes dienām

Svētdien, 19. martā, Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja Ģimenes dienas programma „11.-17.gs.rīdzinieki un viņu ticības ceļa liecības – muzejā, Rīgas Domā, Rīgas Doma Krustejā” sniegs īpašu iespēju mazajiem kopā ar lielajiem izzināt Rīgas vēstures likteņgaitu liecības, ieraugot savām acīm to, kas reti iespējams. Programma piedāvā ekskursiju bērniem kopā ar pieaugušajiem, radošo darbnīcu bērniem, kā arī Ģimenes dienas īpaši draudzīgo ieejas maksu.

Pulksten 12:00 un 15:00 uz ekskursiju „Reformācija un kristīgās ticības ceļš Rīgā. Iepazīstam11.-17. gs. Rīgas pēdas muzejā, Rīgas Domā un krustejā!” lielus un mazus apmeklētājus aicinās muzeja pedagogs, vēsturnieks Vidvuds Bormanis. Ekskursijas gaitā, tās dalībnieki, iepazīs Rīgas vēstures dažādas epizodes, sākot no laikiem, kad pirmie kristīgās ticības vēstneši ieradās Daugavas lejtecē, līdz tik būtiskajām norisēm gan laicīgajā, gan baznīcas dzīvē, kuras saucam par Reformāciju. Būs iespēja apskatīt īpašus materiālus, kā arī apmeklēt Rīgas Doma krusteju un Doma baznīcā apskatīt vitrāžu, kurā attēlota ticības brīvības pasludināšana.

Radošajā darbnīcā bērniem „Zīmē, krāso, veido!”, no plkst. 11:00 līdz 17:00, ikviens būs aicināts savas ekspresijas muzejā Rīgas Domā un krustejā redzētā un dzirdētā iespaidā.

Ģimenes dienas aktivitāšu apmeklētājiem muzejs dāvā īpaši draudzīgo Ģimenes dienas ieejas maksu: EUR 1,42; pensionāriem, studentiem, skolēniem EUR 0,71, pirmsskolas vecuma bērniem – brīva ieeja. Informācija: Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja Komunikācijas darba nodaļā, tel.: 67356676. www.rigamuz.lv

Aicina uz Lielās dienas svinēšanu Rīgā

Svētdien, 19.martā, Latvijas Folkloras biedrība, Rīgas un Latvijas novadu folkloras kopas aicina rīdziniekus un pilsētas viesus svinēt Lielo dienu kopā. Lielo dienu Rīgā šogad svētīsim svētdien, 19.martā (6:00-16:00), visas dienas garumā. Svētku noskaņai katram atnākušajam palīdzēs līdzi paņemtie pūpolu un izplaukušie bērzu zari, kārklu šautriņas, sarkani vilnas dzīpari, dzērvenītes, kā arī krāsainas dzijas pīnītes šūpoļu rotāšanai un, protams, krāsotas olas, kas domātas gan ziedošanai šūpolēm, zīlēšanai, sacensībai, gan pašu ēšanai, citu cienāšanai un dāvināšanai par šūpoļu kārumu un šūpošanu.

Jau no sešiem rītā Lielās dienas saullēktu tradicionāli sagaidīsim Arkādijas parkā ar dziesmām Liepu aplī, pēršanos ar pūpolu un izplaucētiem bērzu zariem, veselības un skaistuma veicināšanas rituāliem Mārupītes krastā, putnu dzīšanu, šūpoļu kāršanu un citiem tradicionāliem rituāliem auglības, veselības un skaistuma nodrošināšanai.

Savukārt no vieniem līdz četriem pēcpusdienā Lielās dienas svinēšana norisināsies Vecrīgā, Līvu laukumā, kur skanēs Lieldienu dziesmas un apdziedāšanās, tiks pušķotas šūpoles, krāsotas olas, notiks dažādas Lieldienu laika spēles un rotaļas, olu kaujas un ripināšana, kā arī sadancošana. Un, protams, neiztrūkstošā šūpošanās, lai nodrošinātu labu vasaru.

Savukārt no plkst. 11.00 Lielās dienas svinības “Saule kāpj debesīs” notiks arī Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” filiāles pagalmā, Ieriķu ielā 43 A. Visiem pasākuma apmeklētājiem kopā ar tautas mūzikas grupu “Teikas muzikanti” būs iespēja ne tikai dziedāt, dejot un iet rotaļās, bet arī uzzināt, kas ir nozīmīgākās Lielās dienas tradīcijas, kā arī pašiem piedalīties darbībās, kas senajiem latviešiem nozīmēja auglības veicināšanu. Notiks olu ripināšanas sacensības, kuras nodrošina tautas lietišķās mākslas studija “Dzīne”. Tas vēl nav viss – pasākuma apmeklētāji būs aicināti pārbaudīt savu atjautību mīklu minēšanā. Tas veicinās cilvēkiem lielāku izpratni par Lielās dienas tradīcijām un to nozīmi mūsdienās, kā arī līdzi darbošanās prieku.

Pavasara atnākšanu tautas tradīcijās iezīmē vairākas svinamās dienas gandrīz mēneša garumā – jau sākot no Austrām jeb Pūpolnīcas, ko atzīmējam marta vidū. Vēlāk nāk Ģērda jeb Kustoņu diena, un tad jau pati, Lielā diena, kam seko vēl vairākas svarīgas dienas – Bendiks, Ganu diena un visbeidzot Māras diena. Šis laika posms ir saistīts ar Zemes mātes atmošanos un atjaunošanos. Mostas auglības spēki, diena kļūst garāka par nakti un gaisma svin galīgo uzvaru pār tumsu. Daba mostas lēnām, tāpēc arī iezīmīgo dienu daudz. Un īpaši nozīmīgs ir tieši Lielās dienas svinamo dienu laiks.

20170317134848-59451.jpg


18. un 19. martā Starptautiskā mājdzīvnieku un zooindustrijas izstāde "PetExpo"

Ķīpsalas izstāžu hallē notiek Starptautiskā mājdzīvnieku un zooindustrijas izstāde "PetExpo "- plaša visdažādāko mājdzīvnieku un eksotisko dzīvnieku ekspozīcija, aizraujoša izklaidējošo pasākumu programma, kā arī plaša zooindustrijas preču un pakalpojumu ekspozīcija

Izstāde ir īstā vieta, kur uzzināt vairāk par nolūkoto mājas mīluli – par šķirnes īpašībām, par tā turēšanu un kopšanu, kā arī piemērotību tieši tev un tavam dzīvesveidam. Katrs cilvēks un ģimene ir individuāla, tāpēc lēmums par mīluļa iegādi nedrīkst būt impulsīvs. Kucēnu un kaķēnu tirdzniecība izstādē nav atļauta, bet visiem būs iespēja aprunāties ar dažādu suņu šķirņu klubu speciālistiem un kaķu audzētājiem, lai saņemtu atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem un noskatītu savu mīluli.


Pavasara saulgriežu svinības un tirdziņš “Ar Gardu Muti Valmiermuižā” 18. martā plkst. 11:00 – 15:00.

Pavasara saulgriežos satiekas tuvi un tāli kaimiņi, lai viens otram vēlētu labu un ar dziesmām, rotaļām, svinību rituāliem un gardu mielošanos, svinot gaismas uzvaru pār tumsu.
Uz svinībām sabrauks mājražotāji un amatnieki no visas Latvijas, lai andelētos ar smeķīgiem gardumiem, pirmajiem pavasara zaļumiem un amatniecības meistardarbiem.
Pasākuma apmeklētājus priecēs arī kultūras programma, aicinot dejā un rotaļās izlocīt kājas.
Tirdziņi un svinības "Ar Gardu Muti Valmiermuižā" noris astoņas reizes gadā, svinot latviešu gadskārtu svētkus. Pasākuma norises vieta: "Valmiermuižas alus" darītava.


Ventspilī Ģimeņu rīts bibliotēkā 18.martā plkst. 12:00

Lasīsim V. Plūdoņa pasakas, skatīsimies multfilmu “Zaķīšu pirtiņa”, radošajā darbnīcā gatavosim pūkainus zaķēnus.
Bezmaksas pasākums, Bērnu bibliotēka, Akmeņu iela 2

19. martā plkst. 12:00 – Ventspils bērnu pilsētiņā notiks putnu būrīšu izgatavošanas talka

Bērnu pilsētiņā notiks ikgadējā putnu būrīšu izgatavošanas talka, kurā, skanīgi klaudzot āmuriem, viens pēc otra taps skaisti un noderīgi būrīši Ventspils putniem.
Putnu māju izgatavošanas darbnīcā īpaši gaidītas ir ģimenes ar bērniem, jo pašiem mazākajiem ventspilniekiem būs iespēja rotaļāties kopā ar pasākuma vadītāju Karlsonu un izkustēties popgrupas “Jūras akmentiņi” muzikālajos ritmos.
Jaunas putnu mājas savām rokām darinās arī pašvaldības vadība.
Kā ik gadu, bērnu pilsētiņā skatuves priekšā būs uzstādīti galdi un sagādāti visi nepieciešamie materiāli – dažāda platuma dēļi, āmuri, naglas, mērlentes un dažādu putnu būrīšu izgatavošanas pamācības, kopā plānojot izgatavot vairākus desmitus putnu būrīšu mazajiem dziedātājputniņiem un, iespējams, kādu lielāku koka māju pūcēm.
Daži no izgatavotajiem putnu būrīšiem tiks piestiprināti pie kokiem turpat Bērnu pilsētiņā, bet pārējos vēlāk uzstādīs pilsētas parkos un mežos.
Nav jāraizējas, ja iemaņas būrīšu izgatavošanā ir nelielas vai to nav, jo pasākumā piedalīsies arī būrīšu izgatavošanas meistari, kuri pamācīs un palīdzēs ar gudru padomu.

18. martā plkst. 18:00 – Katlakalna Tautas namā II Lielā stāstu nakts 2017

Stāsti un stāstnieki no visas Latvijas un īpašie viesi no Lietuvas. Stāsti bērniem, vietu un pārvērtību stāsti. Pēc pusnakts- spoku stāsti. Būs arī stāstu spēles, rotaļas un turnīri, Lielās dienas olu krāsošanas darbnīca.
Ieejas maksa 2,00 EUR
Līdzi jāņem cienasts kopīgām naksniņām, olas krāsošanai, laba oma, klaušišanās un stāstīšanas prieks.

19. martā plkst. 6:15 atpūtas vietā “Nēģīši” Lielās dienas rīts – Saules sagaidīšanas rituāls
Saules sagaidīšanas rituāls ar dziesmām un rotaļām, kopā ar fokloras kopu Rāmupe. Šūpošanās, olu kaujas, dziesmas un rotaļas pie Katlakalna Tautas nama.
Līdzi jāņem krāsotas olas, pūpolus un plaucētus bērzu zarus, draugus un labu noskaņojumu!

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies