Vai ingveru var pārdozēt?

Autors: Godaģimene.lv, 2018. gada 19. februāris, 15:52:15
Vai ingveru var pārdozēt?

Vīrusu laikā, kad cilvēki arvien lielāku uzmanību pievērš savai veselībai un tās stiprināšanai, tiek izmantoti ne tikai aptiekās pieejamie vitamīni un preparāti, bet arī dažādi augi un to aktīvās vielas. Rīgas Stradiņa universitātes docētāja un uztura speciāliste Eva Kataja stāsta par ingvera vērtīgajām īpašībām un to, kā ingveru izmantot veselības stiprināšanai un cīņai pret vīrusiem.

Rīgas Stradiņa universitātes Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultātes Sporta un uztura katedras docētājas Evas Katajas viedoklis (video garums – 3 min. 55 sek.) pieejams šeit.

Viens no biežāk izmantotajiem augu valsts produktiem vīrusu laikā ir ingvers. “Pārtikā un ārstniecībā mēs parasti lietojam ingvera sakni, kas savulaik bija zināma Vidusāzijā, bet tagad tiek audzēta visā pasaulē. Zinātnieki ir izpētījuši, ka ingvera sastāvā ir vismaz 115 bioloģiski aktīvu savienojumu, no kuriem visvairāk ir pētīti ingveroli un šogaoli. Ingveram piemīt vairākas labvēlīgas īpašības: pretiekaisuma, antioksidatīvā, sāpes mazinošā u. c.,” stāsta uztura speciāliste Eva Kataja.

Kā ingveru izmantot ikdienā, lai stiprinātu veselību?

Cik daudz ingvera lietot, lai nostiprinātu savu veselību un lai ātrāk atveseļotos?

“Diemžēl es nevaru pateikt konkrētu daudzumu, cik ingveru drīkst lietot, taču galvenais ir ievērot, ka ingvera tējas dzeršana un tā lietošana ēdienos pieļaujama tik lielos daudzumos, cik, to lietojot, jūs jūtaties labi. Protams, ar ingvera lietošanu nevajag pārspīlēt, jo nav pierādījumu, kas liktu domāt, ka lielākas ingvera devas ir ārstnieciskākas nekā mazākas devas. Tāpēc nepārspīlējiet un lietojiet ingveru kā palīglīdzekli, kā profilaktisku līdzekli, nevis kā medikamentu,” iesaka RSU docētāja un uztura speciāliste Eva Kataja.

FOTO: Shutterstock.com