Karostas cietums daudzbērnu ģimenēm piedāvā

Autors: Godaģimene.lv, 2017. gada 10. aprīlis, 11:02:48
Karostas cietums daudzbērnu ģimenēm piedāvā

Karostas cietums Liepājā, piedāvā 3+ Ģimenes karšu īpašniekiem izmantot iespēju apmeklēt ekskursijas:

Karostas cietums sācis darboties pirms vairāk kā 100 gadiem.  Tas ir vienīgais tūristiem atvērtais militārais cietums Eiropā. Cietums, no kura neviens nekad nav izbēdzis. Karostas cietums aptaujās atzīts par pārsteidzošāko un neparastāko viesnīcu pasaulē. ASV spoku mednieki (Ghost Hunters International) nosauca Karostas cietumu par spoku apsēstāko vietu pasaulē

Karostas cietums jeb virssardze. Ēka celta ap 1900.gadu un līdz pat 1997.gadam kalpojusi kā militārpersonu disciplinārsodu izciešanas vieta. Jau kopš pirmajiem gadiem tā ir bijusi drūma vieta cilvēku likteņu salaušanai un brīvā gara apspiešanai. Mainījās varas un līdz ar to mainījās ieslodzītie, bija revolucionāri, cara armijas matroži un apakšvirsnieki, vācu Vērmahta dezertieri, Staļina laika tautas ienaidnieki, padomju armijas un Latvijas armijas karavīri un citi nepaklausīgie. Pēdējie ieslodzītie uzrakstus uz kameru sienām atstājuši vēl samērā nesen – 1997.gadā.

Virssardzē ir novērotas dažādas neizskaidrojamas parādības – klaudzoši soļi, elektrisko spuldzīšu pašizskrūvēšanās, neizskaidrojama aizvērtu kameru atvēršanās… tomēr visnepatīkamāk ne vienu vien pārsteigusi šķietamu tēlu parādīšanās cietuma gaiteņos…

20170410092017-24653.jpg

Ekskursijas Karostas cietumā notiek tikai gida pavadībā. Ekskursijas laikā Jums būs iespēja apskatīt cietumu, kas tikpat kā nav mainījies kopš cara laikiem, uzzināt Karostas vēsturi un interesantus notikumus no cietuma dzīves, apskatīt kameras un karceri, kā arī iepazīt Karostas cietuma muzeja ekspozīcijas, kas stāsta par II Pasaules karu, Kureliešiem, padomju laikiem, Atmodu Liepājā.

Liepāja, Karosta, Invalīdu iela 4, info@karostascietums.lv. Ekskursiju sākums darba laikā katrā veselā stundā. Ekskursijas ilgums aptuveni 1 stunda.

Ekskursantu grupām lielākām par 10 personām pēc iepriekšējas pieteikšanās pa tel. +371 26369470.

Vairāk informācija par Karostas cietumu - karostascietums.lv/

 20170410094159-21445.jpg

Foto: no Karostas arhīviem