Atlaide transporta līdzekļa ekspluatācijas nodoklim

mamma no laukiem
mamma no laukiem

Šovasar, reģistrējot automašīnu, CSDD diemžēl nekur neatradām informāciju, ka daudzbērnu ģimenēm pienākas 50 procentu atlaide auto ekspluatācijas nodoklim. Ļoti žēl, ka daudzviet informācija par atlaidēm ir nevis izlikta redzamā vietā, bet gan noglabāta kaut kur dziļi pagaldē un tikai jautājot par iespēju saņemt atlaidi, uzzini, ka tāda ir. Bieži tāpēc atlaides nemaz netiek izmantotas. Uzņēmumu  ir daudz, visai informācijai līdzi izsekot nav iespējams, kā mūsu gadījumā ar auto nodokli, par ko nejauši izlasīju Delfi rakstā. Gribētos saņemt CSDD komentāru par iespēju atgūt pārmaksāto nodokli.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
VK 12. februāris 2019 12:48 lacis.lacis

CSDD aplikācijā gan man, gan vīram radas ka nav atlaides.

lacis.lacis 7. februāris 2019 21:47 VK

Kapec nevarat?Var. Man piem ir csdd aplikacija un man automatiski atnaca info ka man ir 50% atlaide.

VK 5. februāris 2019 15:55

Labdien.
Man ir 3 bērni, tie ierakstīti mana pasē, uz vīra vārda ir reģistrēts auto, kāpēc mēs nevaram saņemt atvieglojumu nodoklim? Laulība ir reģistrēta.

Paldies.

Godaģimene.lv 9. novembris 2018 09:13 mamma no laukiem

Likumā ir noteikts, ka paredzēto ekspluatācijas nodokļa atvieglojumu piemēro personai, kurai pašai vai kopā ar laulāto vai kuras laulātajam apgādībā vai aizbildnībā ir trīs vai vairāk bērnu, kuri nav sasnieguši 24 gadu vecumu un kuri turpina iegūt vispārējo, profesionālo vai augstāko izglītību (ja vien CSDD rīcībā ir šāda informācija), vai personai, kura pati vai kopā ar laulāto veido audžuģimeni, kurā ir ievietoti trīs vai vairāk bērnu, kuri nav sasnieguši 24 gadu vecumu un kuri turpina iegūt vispārējo, profesionālo vai augstāko izglītību, par vienu tās īpašumā, turējumā vai valdījumā reģistrētu transportlīdzekli. Jo daudzbērnu ģimenes statusu piemēro vecākiem!

mamma no laukiem 8. novembris 2018 10:53

Likumā ir noteikts, ka "Daudzbērnu ģimene par vienu no tās locekļa īpašumā, turējumā vai valdījumā reģistrētu transportlīdzekli maksā transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokli par attiecīgo kalendāra gadu 50 procentu apmērā" . Tātad auto var būt reģistrēts gan uz vecāku, gan kāda no bērniem vārda. Un CSDD neko mūsu gadījumā nepārbaudīja, lai gan esam reģistrēta kā daudzbērnu ģimene, jau vairākus gadus ir Goda ģimenes karte un visas nepieciešamās izziņas katru gadu visās instancēs tiek iesniegtas par ģimenes atbilstību statusam.

Godaģimene.lv 6. novembris 2018 09:41

Skaidrojam, ka CSDD pēc būtības pats pārbauda vai personai pienākas ransporta ekspluatācijas nodokļa atvieglojums. Vairāk par šo jautājumu var meklēt informāciju - http://www.godagimene.lv/valsts-un-pasvaldibas-atbalsts/transportlidzekla-ekspluatacijas-nodoklis-un-atvieglojumi-3116/
Ir vairāki jautājumi, piemēram, primārais vai auto ir uz personas vārda, kura atbilst statusam?