Atlaide transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklim

Agate
Agate

Vai šī atlaide pienākas tikai tām daudzbērnu ģimenēm, kurās aug 3 un vairāki nepilngadīgie ?Vai arī tām ģimenēm,kurās aug arī 3 un vairāki bērni,tai skaitā arī no 18 līdz 24? Jo ar šo gadu arī tās  skaitās kā daudzbērnu ģimenes. Vismaz Latvenergo piedāvā atlaides vai CSDD to nevarētu?

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
rryanallen 9. marts 2019 00:33

Pirkt pasi,ID,vadītāja apliecību(WhatsApp:+447459294174)IELTS, TOEFL un daudzus citus

Kas ir: +447459294174
šūna: +441618506062
E-pasts: diplomaticdocsassistance@yahoo.co.uk
Skype: rollins.wocott.

Mēs esam asociācijas tīkls, kas atbild par reālu īstu pasu, reālu īstu datu bāzes reģistrētu pasu un citu pilsonības dokumentu sagatavošanu. Mēs varam garantēt, ka jums var būt jauna identitāte, sākot ar tīru jaunu īstu dzimšanas apliecību, personas apliecību, autovadītāja apliecību, viltus pasēm, sociālās drošības karti ar SSN, kredīta failus varat iedomāties?
PIEDĀVU PIEDĀVĀJUMU TIESĪBU AKTA PAKALPOJUMAM
ASIAN PASSPORT,
KANADIJAS PASSPORT,
Āfrikas PASSPORT,
AMERICAN PASSPORT,
AUSTRALIAN PASSPORT,
.REGISTRĒTIE UN NEKUSTAMIE PASĀKUMI VALSTĪM ES SAVIENĪBĀ.
Es piedāvāšu pakalpojumu, lai palīdzētu jums sasniegt jūsu mērķus, mēs varam jums palīdzēt ar:
• Īstās valdības izsniegtā ID saņemšana citā identitātē (jaunie vārdi),
• jauns sociālā nodrošinājuma numurs (pārbaudāms ar SSA);
• Kontu pārbaude un saglabāšana jaunajam ID,
•Kredītkartes,
• Pārvietošana,
• pases, diplomātiskās pases, jaunās pases, \ t
• jaunu identifikācijas dokumentu sagatavošana un iegūšana;
• Mēs arī veicam darba atļaujas un bankas izrakstus un esam savienoti ar piedāvājuma piedāvājumiem valstī, piemēram, AAE, ASV, KANĀDA, Lielbritānija, Ķīna, Peru, Brazīlija, Dienvidāfrika, Dānija, Zviedrija, Norvēģija, Francija uc
• Tūrisma un biznesa vīzu pakalpojumi, kas pieejami visu 50 valstu un visu tautību iedzīvotājiem visā pasaulē;
OSTAS, TRANSPORTLĪDZEKĻA LICENCES, ID CARDS.GENUINE PASSPORTI, VADĪTĀJA LICENCES UN CITI PĀRDOŠANAS VALSTU DOKUMENTI. PASSPORTS UK PAR PĀRDOŠANU, DIPLOMĀTIKAS KANĀDU FALSE ID CARD ONLINE, US FAKE ID CARD, PĀRDOŠANAS AUTOMAŠĪNAS LICENCE, ĶĪMISKĀ RISINĀJUMS, NAUDAS TĪRĪŠANA UN ĶĪMISKĀ AKTIVĀCIJA.

Pirkt pasi, ID kartes, vadītāja apliecību (WhatsApp: +447459294174) IELTS, TOEFL

Nopirkt īstas Zaļās kartes Apmācības sertifikātus M GCSE, A līmeņus, vidusskolas diplomu sertifikātus, GMAT, MCAT un LSAT eksāmenu sertifikātus un kredītkartes, skolu diplomus, skolas grādus visu pilnīgi jaunā nosaukumā, kas izdots un reģistrēts valdības datu bāzu sistēmā.
Mēs esam labākie patiesu augstas kvalitātes dokumentu ražotāji.
Visiem pieprasījumiem sazinieties ar mums, izmantojot zemāk norādīto kontaktinformāciju;

IlzeM 13. marts 2017 14:24 kzaiga

Paldies! Visticamāk, ka tā arī būs.

kzaiga 4. marts 2017 10:16 IlzeM

Lieta tāda, ka 2015. un 2016.gadā atvieglojumi transportlīdzekļu ekspluatācijas nodoklim pienācās daudzbērnu ģimenēm sākot ar 3 un vairāk "nepilngadīgiem" bērniem. Jums jau tas vecākais bērns tad bija pilngadīgs. VID'am taisnība par to, ka tikai šajā gadā pieņēma grozījumus transportlīdzekļu ekspluatācijas maksāšanas kārības noteikumos - proti ar šo gadu šajos noteikumos ir tāds kā papildinājums- pie daudzbērnu ģimenes piederās bērns pilngadīgs bērns vecumā līdz 24 gadiem(ja vien viņš turpina mācīties). Es domāju, ka šis ir tas iemesls, kāpēc Jums atteica atmaksu.

IlzeM 1. marts 2017 13:26 kzaiga

Es vakar nosūtīju iesniegumu, lai saņemtu atmaksu par 2015. un 2016.gadu. Ģimenē ir 3 bērni, no kuriem vecākajam 21 gads, bet mācās augstskolā. Šodien man zvanīja no VID un teica, ka nekāda atmaksa nepienākoties, jo tas ir spēkā tikai no šī gada. Un viņi NEVIENAM neesot veikuši šādu atmaksu. Kā Jums šķiet, ticēt viņiem vai nē?

kzaiga 22. februāris 2017 15:42

es rakstīju Wordā brīvā formā un pievienoju kā atsevišķu failu kopā ar CSDD kvīti.

zanna7004 20. februāris 2017 22:34 kzaiga

Ieniegumu rakstit brivaja forma?

kzaiga 20. februāris 2017 14:56

Nav obligāti jāiet uz VID'u. Var arī elektroniski nosūtīt iesniegumu - elektroniskajā deklarēšanas sistēmas mājas lapā (EDS). Šādā veidā pirms dažām dienām atguvu naudu par diviem gadiem, par kuriem CSDD nepiemēroja atvieglojumu sakarā ar neskaidrībām likuma piemērošanā. Iesniegumam pievienoju tikai maksājuma kvīti no CSDD un viss. Pusotras nedēļas laikā kopš iesnieguma rakstīšanas naudu atguvu.

Mudīte Grīna 20. februāris 2017 09:33

Nodokli 50% VAR atgūt ejot uz VID un arī vēl par trim (3) iepriekšējiem gadiem arī (par tiem gan tikai 20%, jo tad tāda bija likme), to atmaksā no Valsts Kases. .Jāraksta iesniegumu brīvā formā un jāpievienot maksājumu apliecinošā dokumenta kopijas.Līdzi pierādošie dokumenti par bērniem un ja kāds bērns pēc 18 vēl mācās tad tam viņu sistēmā jābūt, jo Izglītības ministrija dod vienoti ziņas par izglītojamiem. Tas taču redzams arī pie apgādājamiem.
Es pati kā audžuģimene pagājušo rudeni šīs summas atguvu.

kzaiga 25. janvāris 2017 09:07 Byanna

Izmaiņas autotransporta ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa maksāšanas kārtībā

Otrdien, 24.janvārī, Ministru kabinets (MK) akceptēja grozījumus 2012.gada 11.decembra noteikumos Nr.858 „Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa maksāšanas kārtība”, kuri precizēs vairākas normas saistītas ar nodokļu maksāšanu.

Ņemot vērā izdarītos grozījumus Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likumā un, lai nodrošinātu tajā paredzētos atbrīvojumus no šī nodokļa maksāšanas personām ar invaliditāti, tiek paredzēts, ka atbrīvojums ir piemērojams arī tad, ja personai ar invaliditāti īpašumā ir reģistrēts transportlīdzeklis, kuram kā turētājs ir reģistrēta cita persona bez invaliditātes.

Tāpat likumā noteikts, ka ārvalstīs reģistrēta transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa iekasēšanas un administrēšanas kārtību nosaka MK. Grozījumi noteikumos paredz, ka ārvalstīs reģistrēta transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokli maksā pirms ārvalstī reģistrēta M1 un N1 kategorijas automobiļa izmantošanas ceļu satiksmē Latvijā. Minēto nodokli ir iespējams samaksāt ar maksājumu karti Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) nodrošināto e-pakalpojumu sistēmā vai skaidrā naudā vai ar maksājumu karti maksājumu karšu pieņemšanas terminālī CSDD kasē. Veicot maksājumu, jārāda transportlīdzekļa vadītāja vārdu, uzvārdu un personas kodu, transportlīdzekļa valsts reģistrācijas numuru, transportlīdzekļa pastāvīgās reģistrācijas valsti un laikposmu, kad transportlīdzeklis tiks izmantots dalībai ceļu satiksmē Latvijā.

Noteikumi paredz, ka likumā paredzēto atbrīvojumu no ekspluatācijas nodokļa maksāšanas piemēro, ja transportlīdzekļu reģistrā kā degvielas veids norādīta tikai elektrība.

Lauksaimnieku uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokli nemaksā par transportlīdzekli, pamatojoties uz Lauku atbalsta dienesta (LAD) līdz kārtējā gada 1.janvārim CSDD iesniegto to komersantu un zemnieku saimniecību sarakstu, kuras apstrādā viņu īpašumā, pastāvīgā lietošanā vai nomā esošu lauksaimniecībā izmantojamo zemi, kas kārtējā gada 1.janvārī ir apstiprināta vienotā platību maksājuma saņemšanai saskaņā ar normatīvajiem aktiem par tiešo maksājumu piešķiršanas kārtību lauksaimniekiem, norādot ieņēmumus no lauksaimnieciskās ražošanas pēdējā iesniegtajā uzņēmuma gada pārskatā vai pēdējā iesniegtajā gada ienākumu deklarācijā, neieskaitot saņemto valsts un Eiropas Savienības (ES) atbalstu lauksaimniecībai un lauku attīstībai.

Savukārt juridiskā persona, kas ieļauta LAD maksājumu saņēmēju datubāzē, veic kravas pašpārvadājumus, transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokli maksā 25 procentu apmērā, pamatojoties uz LAD līdz kārtējā gada 1.janvārim CSDD iesniegto fizisko un juridisko personu sarakstu, norādot ieņēmumus no lauksaimnieciskās ražošanas pēdējā iesniegtajā uzņēmuma gada pārskatā vai pēdējā iesniegtajā gada ienākumu deklarācijā, neieskaitot saņemto valsts un ES atbalstu lauksaimniecībai un lauku attīstībai.

Saskaņā ar grozījumiem likumā paredzēts, ka daudzbērnu ģimene par vienu no tās locekļa īpašumā, turējumā vai valdījumā reģistrētu transportlīdzekli maksā transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokli par attiecīgo kalendāra gadu 50 procentu apmērā, ja minētais transportlīdzeklis ir reģistrēts kā vieglais pasažieru vai plašlietojuma, kravas transporta kaste vai furgons, ja attiecīgā automobiļa pasažiera sēdvietu skaits pārsniedz četras vietas, autobuss ar pasažieru sēdvietu skaitu līdz 16 vietām, vieglais, kravas vai autobuss speciālais dzīvojamais.

Likumā paredzēto ekspluatācijas nodokļa atvieglojumu piemēro personai, kurai pašai vai kopā ar laulāto, vai kuras laulātajam apgādībā vai aizbildnībā ir trīs vai vairāk bērni, kuri nav sasnieguši 24 gadu vecumu un kuri turpina iegūt vispārējo, profesionālo vai augstāko izglītību, vai personai, kura pati vai kopā ar laulāto veido audžuģimeni, kurā ievietoti ir trīs vai vairāk bērni, kuri nav sasnieguši 24 gadu vecumu un kuri turpina iegūt vispārējo, profesionālo vai augstāko izglītību par vienu no tās īpašumā, turējumā vai valdījumā reģistrētu transportlīdzekli. Ekspluatācijas nodokļa atvieglojumu piemēro, pamatojoties uz CSDD pieejamo informāciju no Iedzīvotāju reģistra vai informāciju, ko CSDD ir saņēmusi no Izglītības un zinātnes ministrijas par pilngadīgām personām, kuras nav sasniegušas 24 gadu vecumu un iegūst vispārējo, profesionālo vai augstāko izglītību vai ārvalsts iestādes izsniegtu izziņu par pilngadīgām personām, kuras nav sasniegušas 24 gadu vecumu un iegūst vispārējo, profesionālo vai augstāko izglītību ārvalstī vai arī personai uzrādot derīgu Sabiedrības integrācijas fonda izsniegtu Latvijas Goda ģimenes apliecību “3+ Ģimenes karti”.

Byanna 25. janvāris 2017 08:56 Godaģimene.lv

Bet kā sanāk. Man vīram ir šī 3+ karte. Tūliņ ir jāiet apskate, bet paziņas teica, ka viņiem ar visu 3+ karti CSDD lika maksāt ceļa nodokli 100% apmērā, jo jodoklis jau jāmaksā par iepriekšējo gadu. Tad kāda labuma no ta, ka CSDD it ka atbalsta šo programmu, bet izejot apskati šogad, ta loģiski būs jāiet atkārtoti atkal jau nākamajā gadā un par iepriekšējo jàmaksā 100% ne 50%. Mauprāt BezTabu ir bijis par sižets par šo lietu, tikai nezinu-kad.

Godaģimene.lv 13. janvāris 2017 11:30

Papildinām jau iepriekš skaidroto attiecībā par plānotajiem grozījumiem Ministru kabineta 2012.gada 11.decembra noteikumos Nr.858 „Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa maksāšanas kārtība”, proti, grozījumi, paredz, ka paredzēto ekspluatācijas nodokļa atvieglojumu piemēro par vienu no katra daudzbērnu ģimenes vecāka īpašumā, turējumā vai valdījumā reģistrētu transportlīdzekli. Atvieglojumu piemēro, uzrādot Sabiedrības integrācijas fonda izsniegtu Latvijas Goda ģimenes apliecību “3+ Ģimenes karte”. Ja daudzbērnu ģimenes vecāka īpašumā, turējumā vai valdījumā reģistrēti vairāki transportlīdzekļi, persona var izvēlēties, kuram transportlīdzeklim piemērojams ekspluatācijas nodokļa atvieglojums, kā arī ja kādam daudzbērnu ģimenes vecāka īpašumā, turējumā vai valdījumā reģistrētajam transportlīdzeklim kārtējā gadā valsts tehniskā apskate vai reģistrācija veikta, piemērojot ekspluatācijas nodokļa atvieglojumu, uzskatāms, ka ekspluatācijas nodokļa atvieglojums kārtējā gadā piemērots šim transportlīdzeklim. Ekspluatācijas nodokļa atvieglojumu daudzbērnu ģimenes vecākam piemēro, neņemot vērā no uzskaites noņemto automobiļu skaitu.

Godaģimene.lv 13. janvāris 2017 09:04 kzaiga

Skaidrojam, ka Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likumā paredz, ka paredzēto ekspluatācijas nodokļa atvieglojumu piemēro par vienu no katra daudzbērnu ģimenes vecāka īpašumā, turējumā vai valdījumā reģistrētu transportlīdzekli. Gadījumā, ja CSDD šo likuma normu nepiemēro jeb interpretē citādāk, lūdzu mūs rakstiski informēt, rakstot ziņu uz info@godagimene.lv, aprakstot situāciju, t.sk., norādot CSDD pārstāvja v.,uzvārdu, lai attiecīgi varam sazināties un noskaidrot situāciju. Informējam, ka š.g.17.janvārī Ministru kabinetā tiks pieņemti Grozījumi Ministru kabineta 2012.gada 11.decembra noteikumos Nr.858 „Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa maksāšanas kārtība”, kas precizēs konkrētā likuma normu, attiecībā par nodokļa atvieglojumu piemērošanu.

Godaģimene.lv 12. janvāris 2017 15:40

Agate, kā jau 9.janvāra atbildē esam norādījuši - skaidrojam, ka transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likums paredz, ka daudzbērnu ģimene ir ģimene, kuras aprūpē ir vismaz trīs bērni, to skaitā audžuģimenē ievietoti un aizbildnībā esoši bērni. Par daudzbērnu ģimenes bērnu uzskatot arī pilngadīgu personu, kas nav sasniegusi 24 gadu vecumu, ja tā iegūst vispārējo, profesionālo vai augstāko izglītību.

kzaiga 11. janvāris 2017 15:16

pēc šiem grozījumiem man nav īsti skaidrs - vai atlaide vēl joprojām pienāksies gan manai, gan mana vīra mašīnai?
"...par vienu no tās locekļa īpašumā....." . Gan es, gan mans vīrs - mēs katrs esam atsevišķs ģimenes loceklis, mums katram ir sava automašīna. Tātad pareizi būtu, ka katrs saņem šo atvieglojumu tāpat kā iepriekš. Kā jūs domājat?

Godaģimene.lv 9. janvāris 2017 15:28 MarchelloKY

Tātad, 2017.gada 1.janvāra stājušies spēkā grozījumi Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likumā, kuri paredz, ka daudzbērnu ģimene (ģimene, kuras aprūpē ir vismaz trīs bērni, to skaitā audžuģimenē ievietoti un aizbildnībā esoši bērni. Par daudzbērnu ģimenes bērnu uzskatāma arī pilngadīga persona, kas nav sasniegusi 24 gadu vecumu, ja tā iegūst vispārējo, profesionālo vai augstāko izglītību) par vienu no tās locekļa īpašumā, turējumā vai valdījumā reģistrētu transportlīdzekli maksās transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokli par attiecīgo kalendāra gadu 50 procentu apmērā.

MarchelloKY 9. janvāris 2017 10:24

Šobrīd aktuāls jautājums, ja es ņemu automašīnu lietošanā ar operatīvo līzingu - neesmu auto īpašnieks, bet par visu vienalga maksāju, vai saņemšu atlaidi?

Ieva 1. aprīlis 2016 21:44

Ups, nu re, Godagimene jau atbildēja :D

Ieva 1. aprīlis 2016 21:43 mamma27

Cik zinu no pieredzes, katram īpašniekam pienākas atlaide uz vienu auto. Un re kur ir izraksts no CSDD :
"Persona, kurai pašai vai kopā ar laulāto vai kuras laulātajam apgādībā ir 3 nepilngadīgi bērni vai vairāk, par vienu no tās īpašumā, turējumā vai valdījumā reģistrētu transportlīdzekli maksā transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokli par attiecīgo kalendāra gadu 50% apmērā, ja minētais transportlīdzeklis ir reģistrēts kā: vieglais pasažieru vai plašlietojuma; kravas transporta kaste vai furgons, ja attiecīgā automobiļa pasažiera sēdvietu skaits pārsniedz 4 vietas; autobuss ar pasažieru sēdvietu skaitu līdz 16 vietām; vieglais, kravas vai autobuss speciālais dzīvojamais."
Tātad, ja abas mašīnas ir uz tava vārda, tad atlaidi dabūsi tikai par vienu mašīnu; savukārt , ja otra mašīna būs uz vīra vārda, tad arī viņš kā īpašnieks dabūs atlaidi par savu auto.
Lai veicas!

Godaģimene.lv 1. aprīlis 2016 21:42 mamma27

Nodokļa atvieglojums pienākas, personai, kurai pašai vai kopā ar laulāto vai kuras laulātajam apgādībā ir 3 nepilngadīgi bērni vai vairāk, par vienu no tās īpašumā, turējumā vai valdījumā reģistrētu transportlīdzekli. Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis par attiecīgo kalendāra gadu 50% apmērā, ja minētais transportlīdzeklis ir reģistrēts kā: vieglais pasažieru vai plašlietojuma; kravas transporta kaste vai furgons, ja attiecīgā automobiļa pasažiera sēdvietu skaits pārsniedz 4 vietas; autobuss ar pasažieru sēdvietu skaitu līdz 16 vietām; vieglais, kravas vai autobuss speciālais dzīvojamais.

mamma27 1. aprīlis 2016 15:03

Man jautājums,ja te kāds vēl skatās! Ja man ir divi auto- viens vīram ,viens mans,vai mums abiem pienākas atlaides csdd vai tomēr tikai vienam no transportlīdzekļiem. Meklēju un nekādi nevarēju atrast info. Pagaidām abi auto ir uz mana vārda,jo reģistrējot kaut kā nepadomāju,ka vajadzētu pārrakstīt vīram vienu. Bet ja no tā nav nekādas jēgas,lai jau paliek man:) Bet varbūt kāds zina atbildi?

kristineL 1. marts 2016 13:03 truberts

redz, tur tā fiška, ka valsts noteiktais regulējums par daudzbērnu ģimeni ir tikai uz papīra. Vnk no pašvaldību u.c. noteikumiem pazūd termins "daudzbērnu ģimene" (ja tāds vispār bijis), bet ir rakstīts "3 nepilngadīgi bērni", "4 nepilngadīgi bērni vai līdz 20 gadiem, ja mācās vispārizglītojošā skolā" - utt. Un kas viņiem ko pateiks? Kam gribu, tam dodu! - tā viņi atbildēs.
Liepājā ar nupat skatījos kaut kādus nupat pieņemtus noteikumus par atvieglojumiem bērnudārzā - arī bija termins - tik un tik bērni līdz 18 gadu vecumam vai līdz 20, ja mācās vispārizglītojošā skolā. (paldies par to pašu! Pagājušā gadā tomēr pieņēma, ka skolas somas pabalstu saņem arī 19gadīgie 12.klasnieki (ja ir vismaz 3 bērni) - es iepriekš par to viņiem biju vēstuli caur latvija.lv nosūtījusi, ka netaisnīgi - vienā situācijā, 12. klasē esoši bērni viens saņem, otrs nesaņem kaut ko tikai tāpēc, ka viens piedzimis pirms 1. septembra, otrs pēc.
Bet paskaidroja man toreiz, kāpēc tā, ka viņi skatoties pēc cilvillikuma, kas ir bērns. A civillikumā bērns ir līdz 18 gadu vecumam.

Tā kā - īpašas cerības sakarā ar valsts regulējumu nelolojiet! Ja nu vienīgi sāktu mēs visi kopā "braukt virsū" par daudzajiem daudzbērnu ģimenes diskriminējošajiem noteikumiem pašvaldībās, sākot jau ar pabalstu griestiem un normatīviem - ilustrācijai - viskliedzošākais piemērs: pagājušā gadā, sakarā ar daudzajiem Metalurga atlaistajiem strādniekiem, bija tāds krīzes situācijas pabalsts pārtikais iegādei, kas paredzēja mēnesī 45 eiro uz galviņu, bet ne vairāk kā 200 eiro uz mājsaimniecību. Tātad ģimenē ar diviem vecākiem pirmie divi bērni ēd pilnu porciju (par 45 eu mēnesī), trešais ēd pusporciju par 20 eiro, bet, nedod Dievs, ja ģimenē ir vēl ceturtais, piektais utt., tad viņiem ēst nepienākas, vismaz pašvaldība viņus neatbalsta.

guntiks 24. februāris 2016 18:46

Jā, bijuļoti vīlusies un apbēdināta, ka mums kā daudzbērnu ģimenei ar bērniem līdz 24 gadi atvieglojumu CSDD nepiešķīra. Uzskatu, ka tas nav taisnīgi. Bet ko lai dar, kur lai ierosina valstī pārskatīt šo jomu?

Agate 12. janvāris 2016 16:37 truberts

Esmu tur jau labi pasen piereģistrējusies, apskatījos, šogad atlaidi vairs nepiemēro, jo ir vairs tikai 2 nepilngadīgi, un vēl ir 18 un 20 gadus veci bērni,kas turpina mācīties.
Tā interesanti, viena iestāde piedāvā šādām ģimenēm atlaides, vai tad citas nevarētu. Mūsu lielajai ģimenei tas būtu liels ietaupījums, ja mašīnai varētu ekspl.nodokli maksāt 50 %, sanāk vairāk kā 60 eiro.

truberts 12. janvāris 2016 13:42

https://e.csdd.lv/ - piereģistrējies šeit un redzēsi, vai ir piešķirta atlaide.

Vai arī var lasīt šeit: http://www.csdd.lv/lat/par_csdd/nodevu__nodoklu_un_naudas_sodu_nomaksa/transportlidzeklu_ikgadeja_nodeva/nodokla_maksataji__atbrivojumi_no_nodokla_un_atvieglojumi/ - Persona, kurai pašai vai kopā ar laulāto vai kuras laulātajam apgādībā ir 3 nepilngadīgi bērni vai vairāk, par vienu no tās īpašumā, turējumā vai valdījumā reģistrētu transportlīdzekli maksā transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokli par attiecīgo kalendāra gadu 50% apmērā, ja minētais transportlīdzeklis ir reģistrēts kā: vieglais pasažieru vai plašlietojuma; kravas transporta kaste vai furgons, ja attiecīgā automobiļa pasažiera sēdvietu skaits pārsniedz 4 vietas; autobuss ar pasažieru sēdvietu skaitu līdz 16 vietām; vieglais, kravas vai autobuss speciālais dzīvojamais.