daudzbērnu ģimenes izziņa

kristineL
kristineL

interesanti, kā var iegūt apstiprinātu izziņu par to, ka esi daudzbērnu ģimene? Liepājā vienīgais veids ir iet uz policiju, samaksāt naudu un tad dabūt izziņu par ģimenes sastāvu (kas arī ir puslegāla, jo, skatoties uz noteikumiem, par to būtu jāiekasē nevis 4,28, bet par katru cilvēku 4,28). Kad prasu Domē, viņi sūta uz sociālo dienestu, sociālais dienests neizpratnē - kāpēc pie viņiem sūta, viņi tādas izziņas neizsniedzot! Man studentam priekš stipendijas iegūšanas vajag izziņu, un, ja viņš to beigās nedabūs, tad būšu tikai velti naudu iztērējusi (kura septembra sākumā noderētu daudz kam citam).

Un es nemaz nerunāšu, ka Liepājā nav nekāda atbalsta daudzbērnu ģimenēm - ir tikai runa par ģimenēm ar 3,4,5 utt. bērniem, bet - tikai bērniem, labākā gadījumā līdz 20 g,vecumam, ja viņi mācās vispāriglītojošā skolā (pat ne profenē, nemaz nerunājot par augstskolu). MK regulējums ir pie kājas - vnk izņem ārā formulējumu "daudzbērnu ģimene" un dara, ko vēlas!

Bet kas attiecas uz Godaģimenes apliecību, tad nesaprotu, cik ilgi tā ir derīga - rakstīts ir līdz 2015. gada beigām... Vai katru gadu vajadzēja jaunu taisīt?

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
kristineL 2. septembris 2016 11:07 Kate

redz, pasē ir tikai nepilngadīgie - bet tagad taču daudzbērnu ģimenes sastāvā ietilpst arī jaunieši līdz 24 gadiem! Godaģimenes karti mācību iestādes par pilnu neņem - vnk nav noteikumos paredzēts, ka tas ir apliecinājums. No pašvaldības Liepājā elektroniski izziņu saņemt nevar - bet, gods kam gods, aizgāju izņemt un maksāt policijā uz vietas, un izrādās, bija tik 2,50 jāmaksā, jo 3 nepilngadīgie (ja tā iestāde neatrastos otrā pilsētas galā, man nebūtu nekādu pretenziju pa laikam aiziet tur pakontaktēties, darbinieces ir foršas!). Paldies par PMLP saiti - lai gan gudrāka netapu, kā tas man var līdzēt. Bet latvija.lv ir murgs, kad tur kaut kas jāatrod, - ja nezini uz burtu precīzu formulējumu vai kāds nav pateicis priekšā, tad atrašana nozīmē bezgalīgu rakāšanos un šķirstīšanu...

Kate 31. augusts 2016 18:39

Kā apliecināt daudzbērnu ģimenes statusu? http://www.lm.gov.lv/text/1866

Bērna skaitu ģimenē var apliecināt attiecīgs ieraksts par bērniem vecāka pasē, izziņa ar informāciju no Iedzīvotāju reģistra vai bērnu dzimšanas apliecības.
Atbilstoši Ministru kabineta 2012.gada 21.februāra noteikumu Nr.134 "Personu apliecinošu dokumentu noteikumi" 9.punktam pasē, ja persona vēlas, iekļauj ziņas par personas bērniem, kas jaunāki par 18 gadiem (bērna personvārds, dzimšanas datums, dzimums, personas kods, ja bērns reģistrēts Iedzīvotāju reģistrā). Ierakstu par bērniem pasē var izdarīt bez maksas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldēs nodaļās, iesniedzot pasi un bērnu dzimšanas apliecības; ierakstu veic piecu dienu laikā.

Savukārt informāciju no Iedzīvotāju reģistra par sevi un saviem bērniem, kas jaunāki par 18 gadiem, atbilstoši Iedzīvotāju reģistra likuma 18.pantā noteiktajam persona ir tiesīga pieprasīt divas reizes kalendāra gadā bez maksas. Informāciju var pieprasīt:

klātienē vai pa pastu jebkurā PMLP teritoriālajā nodaļā;
elektroniski iesniedzot pieprasījumu portālā www.latvija.lv, izmantojot e-pakalpojumu "E-iesniegums iestādei".
Papildu informāciju par iesnieguma sagatavošanu un nepieciešamajiem dokumentiem izziņas saņemšanai, kā arī kontaktus var atrast Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes mājas lapā:
http://www.pmlp.gov.lv/lv/sakums/pakalpojumi/informacija-no-iedzivotaju-registra/izzina-no-iedzivotaju-registra.html;
http://www.pmlp.gov.lv/lv/sakums/pakalpojumi/informacija-no-iedzivotaju-registra/zinu-pieprasisanai-nepieciesamie-dokumenti.html.

2016.gada 15.janvārī stājās spēkā Ministru kabineta 2016.gada 5.janvāra noteikumi Nr.15 "Valsts atbalsta programmas "Latvijas Goda ģimenes apliecība "3+ Ģimenes karte"" īstenošanas kārtība ". Šīs atbalsta programmas ietvaros daudzbērnu ģimenēm tiek piešķirtas daudzbērnu ģimenes kartes (turpmāk – karte), kas ir ne tikai kā daudzbērnu ģimenes statusu apliecinošs dokuments, bet šīs kartes īpašniekiem ir tiesības saņemt atvieglojumus pakalpojumiem, kurus sniedz atsevišķas valsts un pašvaldību institūcijas, juridiskas un fiziskas personas.

Atbalsta programmas īstenotājs ir Sabiedrības integrācijas fonds.

Iesniegumu par kartes piešķiršanu var iesniegt elektroniski, portāla www.godagimene.lv sadaļā “Piesakies kartei”, autentifikācijai izmantojot Valsts reģionālās attīstības aģentūras pakalpojumu “Vienotā pieteikšanās”, kā arī personīgi Sabiedrības integrācijas fondā, uzrādot personu apliecinošu dokumentu.