Dažiem veicas vairāk citiem mazāk

Kasparss
Kasparss

Šodien internetā lasīju, ka kāds daudzbērnu ģimenes tēvs no Stopiņu novada eurojackpot loterijā laimējis vairāk kā 500 tūkstošus eiro. Laimīgos skaitļus viņš ir izvēlējies, balstoties uz savu bērnu un paša dzimšanas datiem. Viss bija pareizi, tikai paša dzimšanas diena varēja būt par vienu dienu savādāka, tad būtu laimējis vairākus miljonus :)

Es priecājos par viņu, taču vienlaikus arī domāju, ka valstij piederošajam Latloto nevajadzētu tik daudz stāstīt par šiem gadījumiem. Ir daudzi cilvēki, kas spēlē katru nedēļu vai pat katru dienu un nekad neuzvar, taču par viņiem avīzēs un internetā neraksta. Latloto reklāmas, kas aicina piedalīties loterijās ir dzirdamas gan radio, gan redzamas tv un internetā. Tā kā lielai daļai no daudzbērnu ģimenēm ar rocību nav tik laba situācija kā varētu vēlēties, tad pastāv iespēja, ka viņi arī reāli sāk spēlēt. Ja nemaldos iespēja laimēt ir aptuveni viens pret vairāk kā divdesmit miljoniem vai pat piecdesmit miljoniem. Daudz lielāka ir iespēja iedziedāt dziesmu telefonā, palaist youtube un kļūt populāram visā pasaulē.

Nepārprotiet man neskauž, ka kādam veicas, esmu pat priecīgs. Tajā pašā laikā nepatīk, ka tiek reklamēta piedalīšanās loterijās, zinot, ka no tām var kļūt atkarīgs līdzīgi kā no azartspēlēm. Pietiek jau, ka ātro aizdevumu devēji ar savām reklāmām mācas virsū no katra stūra un tos neizdodas ierobežot ne Mininstru kabinetam, ne Saeimai. Brīnums, ka valsts pati vēl nav izveidojusi, ko līdzīgu www.sms kredit.lv un sākusi to reklamēt. Ja šādas īstermiņu aizdevumu kompānijas darbojas ārpus Latvijas robežām un daļu peļņas izlieto tepat mūsu zemē, nav iebildumi, lai arī īsti godīga šāda pieeja no manas puses nav.

Par reklāmu aizliegumu

Aicinu kādu uzņēmīgu cilvēku izveidot manabalss.lv iniciatīvu ar mērķi aizliegt azartspēļu un loteriju reklamēšanu plašsaziņas līdzekļos. Šobrīd šis aizliegums nedarbojas attiecībā uz valsts iestādēm un nedarbojas arī uz privātajiem, kas slēpjas aiz dažādiem sporta bāriem. Tas, ka kontrolējošās organizācijas to neredz ir vienkārši muļķība vai nolaidība.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies