Nedēļas nogalē - pankūku ēšana un karnevālu laiks

Godaģimene.lv
Godaģimene.lv

Šajā nedēļas nogalē var jestri un tautiski nosvinēt Meteņus, bet ja garšo pankūkas, tad iesaistīties arī tradicionālos slāvu tautas svētkus Masļeņicu. Meteņi ir seni latviešu pavasara gaidīšanas svētki jautrās noskaņās. Lai to sagaidītu, notiek masku gājieni, jautras dziesmas, dejas un joki.


Kalnciema kvartālā – karnevāls
Sestdien, 25. februārī, no plkst. 10:00 līdz 16:00 Kalnciema kvartāls aicina uz “Meteņu karnevālu” – tradicionālo Meteņu svinībām pasaulē slavenā Venēcijas karnevāla noskaņās. Dienas programmā paredzēta tradicionālo meteņu ēdienu baudīšana, Pelnu dienas aktivitātes un “maskēšanās” karnevāla garā.
Ģimenēm ar bērniem būs iespēja iesaistīties Pelnu dienas aktivitātēs. Galerijā, kur joprojām būs skatāma izstāde “Vislabāk es topu par Bikibuku”, izdevniecība “Liels un mazs” 11:00 aicina bērnus un vecākus uz Pelnu Putras Dienu. Notiks Klusuma konkurss un Mēmās putras spēle, bet Bikibuka darbnīcā taps melnbalti zīmējumi un ogļu ūsas. Līdzi paņemtus krekliņus varēs apdrukāt sietspiedes darbnīcā.


Pedvālē – Meteņu svinēšana
Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejs aicina kopīgi svinēt Meteņus 25. februārī plkst. 13:00. Ķekatnieku pavadībā būs gan tradicionālās Meteņu dziesmas un rotaļas, gan dažādas radošās aktivitātes ar Pedvāles laukakmeņiem. Pasākuma viesi aicināti līdzi ņemt cienastu un kādas mantas Meteņu ugunskuram, kas kļuvušas nevajadzīgas.


Jūrmalā tiks svinēti ziemas pavadīšanas svētki Meteņi un Masļeņica
25. un 26. februārī, atceroties senas tradīcijas un pavadot ziemu un sagaidot pavasari, Jūrmalā tiks svinēti latviešu tradicionālie svētki Meteņi un slāvu tautas svētki Masļeņica. Jūrmalniekiem un pilsētas viesiem būs iespēja baudīt daudzveidīgu kultūras un izklaides programmu – klausīties folkloras ansambļu priekšnesumus, izgatavot putnu būrīšus, kā arī vērot salmu lelles dedzināšanu un pasaulē augstākā pankūku torņa izveidošanu.


Izstādes “ Skola 2017” un “Latvijas Grāmatu izstāde 2017”
No 24. līdz 26. februārim Ķīpsalā izstādē “Skola 2017” vairāk nekā 140 dalībnieki no 15 valstīm piedāvās augstākās un vidējās izglītības iespējas, kursus, interešu izglītību un e-studijas. Turpat Ķīpsalā notiks arī gada nozīmīgākais grāmatniecības pasākums - starptautiskā grāmatu un izdevniecību izstāde “Latvijas Grāmatu izstāde 2017”. Izstādes ekspozīciju papildinās lielā skatuve ar plašu un daudzveidīgu kultūras programmu. Uz lielās skatuves norisināsies autoru priekšlasījumi, grāmatu atvēršanas svētki un tikšanās ar rakstniekiem.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies