netaisnība

imanta
imanta

mani četri bērni dzima astoņdesmito gadu beigās, 90-to sākumā, neviens neko nepalīdzēja, trūkums, bezdarbs, šaurība un bezcerība bija mans ikdienas pavadonis....un kas tagad?nekādas pretimnākšanas, nedz pensionēšanās vecuma samazināšanas....KUR IR tas gods????

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
indrasniega 20. novembris 2014 21:21 indrasniega

Bet - ko gan var gribēt, ja jau pats koncepts to paredz. Nevis parādīt, ka ģimene ir pilnvērtīga tikai tad, ja tajā ir bērni, ka daudz bērnu ģimenē nebūt nav traucēklis, lai paši vecāki pilveidotu sevi, strādājot sasniegtu zināmu līmeni gan labklājības, gan sevis realizēšanas jomā, pilnvērtīgi audzinātu bērnus, bet gan reklamēt atlaides, kuras pienākas, ja esi dzemdētspējīgs/-a un to pierādījis/-usi, laižot vismaz 3 bērnus.
Patiesībā - šis projekts ir galīgi nepārdomāts ne tikai aktivitāšu, bet arī prioritāšu ziņā. Un tad brīnamies - kur rodas tie "parazīti", kuri uzskata, ka viņiem pienākas - lūdzu, tepat jau ir to "parazītu" veicinātāji... Un tas tiešām ir skumji.

indrasniega 20. novembris 2014 21:16 gunta.grube

(Y)

gunta.grube 19. novembris 2014 15:21

Ja vienīgais gods ir atlaides un pabalsti, skumji! Mans gods ir mani bērni!!! bez atlaižu un pabalstu diedelēšanas.
Par bērnu radīšanu, valsts nākotnes vārdā, apsmējos! Palasu šo forumu, pareizāk sakot - nemitīgo īdēšanu un diedelēšanu un to pašu vienkārši šausmīgā gramatiskā līmenī, un uzreiz ir skaidrs, kāpēc sabiedrībā viedoklis par daudzbērnu ģimenēm ir neglaimojošs - neizglītoti nabagi, kuri neko citu nemāk kā bērnus dzemdēt.
Skarbi. Skumji.

MieraVējos! 14. novembris 2014 13:11 Ilona Vulāne

Un,kas zin varbūt dzīve iekartojas pavisam savādāk :)

MieraVējos! 14. novembris 2014 13:11 Ilona Vulāne

Runājot par darbu laukos-ir tāds saucamais Mobilitātes pabalsts!Tas strādā šādi - ja bezdarbnieks atrod darbu, kas atrodas vismaz 20 kilometru attālumā no mājām, pirmajos četros mēnešos viņš var lūgt valstij nelielu pabalstu, kas segtu vai nu dzīvošanu citā pilsētā, vai arī transporta izdevumus.
Vajag tik pašiem iet un cīnīties (F)

Ilona Vulāne 13. novembris 2014 13:51

un vel, par darbu laukos, mes ari no laukiem virs iet visas halturkas, vins nedzer un tapec vinam par darbu naudinju maksa, bet lauki ir dazadi mums piemeram 5 km apkartne tik 7 majas kuras parsvara dzivo vai alkoholiki vai vecie cilveki, darzs pasiem savs ari ir, no ta ari barojamies, BET labi jums stastit par dzivniekiem jo tie jums ir, bet par kadu naudu mums pirkt to govi, trusus vai vel kadu dzivniecinu? es par jums priecajos, ka jums viss iet labi, bet tomer nevajag tik kategoriski spriest par citiem, jo jus nezinat par visam vinju problemam.

Ilona Vulāne 13. novembris 2014 13:43

infrasniega es gribetu jums ko pastastit, man ir 6 mazi berni, es ludzu palidzibu visur, es biju uzrakstijusi biznesa planu, sutijo to visam bankam un neka, apburtais loks sanak, tad es griezos pie pasvaldibas, pec tam pie valdibas un pat rakstiju musu prezidentam, un neka. Atbilde man bija, tas nav musu kompitence. Ta ka nevajag sapnot un domat ka kads jums palidzes, jo nevienam nav darisanas . Un ja jus zinat kadu, kas palidz daudzbernu gimenem, tad ludzu dodiet man tadu zinju.

MieraVējos! 21. septembris 2014 20:14 susuriņš

Manuprāt Tu šobrīd visu saasinati uztver,nav seit negaciju,Vismaz pret Tevi vērstas (F) (hug)
Par varas vīriem-Ir tā,kā Indra raksta,visi tādi taisnības cinītāji līdz paši iekļūst sāk domāt par savu apkaļu,savu labklajību!Par mums vienkāršajiem ļaudīm līdz nākamajām vēlēšanam piemirstot ..

susuriņš 21. septembris 2014 12:31 indrasniega

taisnība vien ir...

indrasniega 21. septembris 2014 10:31 susuriņš

Redzi, ar tām negācijām ir tā - ja cilvēks prasa pēc padoma vai palīdzības, tā ir viena lieta, bet pavisam cita - vienkārši gaudot, ka sūdīgi, un kāpēc visiem citiem tiek, bet man, nabadziņam, atkal nekā... Ja palīdzība tiešām ir nepieciešama, vienmēr būs kāds, kurš palīdzēs, bet ja tas viss ir tā - čīkstēšanas pēc, kā arī te lielākoties ir, tad tas tiešām uzdzen dusmas.

indrasniega 21. septembris 2014 10:28

Jā, ta ir gan - nekad "resnie" naudas maki Rīgā nesapratīs to, kā iet cilvēkam - parastajam provincē. Bet kurš gan pie tā vainīgs? Vai ne mēs paši? Jo mēs taču viņus tur iesēdinam, arī tie, kas neiet uz vēlēšanām vispār.
Tā laikam ir mūsu nacionālā īpatnība - ciest. Ja šādi notiktu, piemēram - Grieķijā vai Spānijā, tur tiem "resnajiem" būtu jābaidās, jo tur nācija necieš, bet protestē, un reizēm pat diezgan skarbi - ar mēslu kaudžu izgāšanu pie parlamenta, deputātu nomētāšanu ar olām, u.t.m.l. Bet mēs papukstam, papukstam internetā un... viss. Nu, tadi nu mēs esam. Kā saka - kur aitas, tur cirpēji. Parastajiem cilvēkiem nekad nebūs nodokļi pietiekoši lieli, tie aizvien tiks un tiks palielināt, bet "lielajiem", kuri nu tikuši pie tās "siles" nekad nebūs gana sev - tik grābs un grābs, un par pārējiem vairs nedomās vispār.
Tiks deputatos vispār ir liela motivācija. Un skumji ir tas, kad brīdī, kad lielais taisnības cīnītajs tiek tai siltajā vietā, viņam vairs gar citiem nav nekādas daļas, jo nu ir rasta iespēja sākt dzīvot pašam. Tas viss ir galvās. Un principu un morāles trūkumā... Nu, neiemāca to vairs neviens bērniem, kad jebkura situācijā morale un gods ir pirmajā vietā, bet tā vieta bērniem tiek iemacīts izdzīvot visiem iespejamiem līdzekļiem. Laiks tāds - ja ne tu kapsi uz galvas, tad uzkaps tev, jo goda jūtas, kā tāds ir vēsture. Bet - ko darīt? "Jāiet deputātos"pašai? :D Bet vai arī tad nemainīsies mana domāšana - kas gan to lai zin, tāpēc - varbūt labāk nemaz neriskēt. ;)

susuriņš 20. septembris 2014 23:08

Manu prāt šai portālā nevajadzētu būt tik daudz negācijām,bet vairāk atbalsta.Ar padomu var būt ieteikum?Jo kopā varam vairāk.Un tas,kad mūsu valstī nav sakārtotas daudz lietas ir fakts.Arī tas,ka lauku un mazpilsētu ģimenes ir vairāk apbižotas arī ir fakts jo lielākoties šī karte ir izmantojama Lielpilsētu ģimenēm.Bet tas,ka nomelnosim cita citu neko nemainīs.negāciju jau tā apkārt ir gana.Gribēju tik pateikt,kad ir tādas ģimenes kurām tiešām iet grūti.Un reizēm arī morāls atbalsts ir zelta vērts.Cilvēki ir dažādi,noteikti arī tādi kas negrib neko mainīt,tikai cer uz pabalstiem,bet daudz ir tādu,kas raujas caurām naktīm un rautos vēl ja vien būtu iespēja.Varbūt nemāku pareizi izteikties.kurš gribēs,sapratīs.Ziniet kas mani kaitina?Tas,ka lielie varas vīri mierīgi noskatās saņemot savas MAZĀS algas uz ģimenēm kuras cīnās par katru centu,lai padarītu sava bērna dzīvi ciešamu.Piem.Eņģeļi pār Latviju.Visu cieņu ziedotājiem un projekta vadītājiem!Nu tā,viss laikam vienā putrā,bet laikam sirds pilna..

indrasniega 20. septembris 2014 22:31 susuriņš

Laukos cilvēkiem darba nav? Jā - nav! Un arī mazdārziņa viņiem nav un vistiņas šķūnītī! Jo tur jau ir tā mūsdienusabiedrības problēma - sēžam un gaidam, ka kāds iedos vai bļaujam, ka nekā nav.
Man ir trīs bērni un dzīvoju laukos. Un zini, kā ir? Nevis darba laukos nav, bet lielajiem zemniekiem nav neviena, kurš gribētu strādāt! Protams, laukos neviens miljonus par darbu nemaksās, bet, ja iet grūti un nevar tik daudz, kā trīs dienas pie zemnieka kartupeļus aizbraukt palasīt, lai par šo dienu darbu savu ģimeni nodrošinātu ar tiem pašiem kartupeļiem visai ziemai - nu, piedod, tad tādiem kliedzējiem, ka nekā nav, ta vien gribas pateikt - tad tā tev arī vajag!
Man ir darbu vairāk kā saprašanas. Paši paēdam un vēl vīra lielos bērnus (3), kas dzīvo Rīgā ar lauku labumiem nodrošinam! Ir vistas, truši, govis, tik cūku vairs nav, jo esam karantīnas zonā. Pilsētas skolotājas pēc mūsu vistu olām rindā rakstās, jo nespējam visas nodrošināt. Tas pats ar trušu gaļu. Tas ir neiespējami? Jā, ja NEGRIBAS STRĀDĀT!
Tāpēc varbūt nevis gauzties, ka nekā nav, bet beidzot atraut dupsi no dīvana, nolikt tv pulti un uzslēgt datoru un aiziet dārzā burkānus iesēt. ;)
Lūk pilsetniekiem gan ir grūtāk, pati esmu pilsēta dzīvojusi līdz 30 gadu vecumam un zinu to ļoti labi. Bet, nu piedodiet, ja cilvēkam nav nekā, bet viņš, citeju - "neies vergot par pārsimts eiro tuvējā veikalā", tad tas ir tieši tas pats stāsts par to - nu, tad ta tev arī vajag!
Man ir augstākā izglītība, bet, lai pie tās tiktu, esmu naktīs krogā traukus mazgājusi. Naktīs, jo pa dienu bija jābūt majās pie bērniem. Ja neko nedara un gaida, ka visu iedos gatavu - tad arī nekā nav.
Un runas par 80.-to gadu beigām vispār neiztur nekādu kritiku. Ja tai laikā gribēji strādāt, varēji kaut trijās darba vietās to vienlaicīgi darīt, ja vien pietika laika un spēka visu paveikt. Bija dienesta dzīvokļi, kas pienācās cilvekiem, kuri strādāja konkrēta darb vietā, jā - arī sētniekiem un bērnudārzu auklītēm! Negribēji pilsētā dzīvot - varēji braukt uz kolhozu, iet fermā govis slaukt un dzīvokli iedeva uzreiz.
Secinājums ir viens - tie gaudotāji būs vienmēr un, kamēr Tu, es un mums līdzīgas strādās un plēsīsies, nevarēs savus bērnu lutināt tik ļoti, kā gribētos, bet godīgi nomaksās visus nodokļus, dzīvos no mūsu samaksātajiem nodokļiem, kurus valsts viņiem izmaksās pabalstos. Un mani tas kaitina! Tevi nē?

MieraVējos! 20. septembris 2014 21:23 susuriņš

(F)

susuriņš 20. septembris 2014 21:16

Lai tev veicas!

MieraVējos! 20. septembris 2014 21:08

Runājot par grūtībām,atzīšu arī man ir bijis gūti,viegli nav bijis !Bet tajā pašā brīdī-ja ir iespēja piepelnīties bietes nolasot,ābolus salasot,kaimiņu bērnu pieskatot vai kafejnīcā trauku nomazgāt-aizskrienu!Jo,jā-iespējams,kāds raus degunu,ka daru ko tādu,bet man kaut ka pie kreisās kājas ;)
(F)

MieraVējos! 20. septembris 2014 21:01 susuriņš

Par mamiņu imanta neviens neko sliktu nav teicis :) Vienkarši rodas iespaids,ka ja man ir vairāk kā 2-tad man pienākas!

MieraVējos! 20. septembris 2014 20:59 susuriņš

Bet tagad jau arī ir darbs-katrs supermārkets,hipermārkets,Topiņi "kauc" pēc darbiniekiem!Bet kārtējā problēma-neviens sevis cienoss nevēlas strādāt par minimālo.
Par lopiņiem-manas bērnības spilgtākas atmiņas ir tas,kā omīte pilsētā turēja i gotiņas,i cūkas,i vistas.Bija zeme,bija viss.Tagad palikusi ir tikai zeme,kur kartupeļus,bietes,burkānus u.t.t izaudzēt un neko,dzīvo tik!

susuriņš 20. septembris 2014 20:58

ļoti labi ja viss ir,tas ir tikai apsveicami,bet patreiz jau tiek zākātas tās mammas kuras ir uzdrošinājušās pateikt kad ir grūti.Pilnīgi iespējams,ka mammīte(Imanta)ir nonākusi grūtā situācijā un nogurusi no bezcerības?Cilvēkiem laukos pat darba īsti nav,ja būtu iespēja neviens neko nelūgtu un nesūdzētos.

MieraVējos! 20. septembris 2014 20:50 susuriņš

Šķiet jebkurš ar lielāko prieku saņemtu atbalstu!Arī Es,to nenoliegšu!Bet ir muļķīgi nemt un zākāt citu,ka redz" nav pareizi,ka nežēlojos,ka citur zālīte zaļāka un debesis zilakas!Iesaku šo enerģiju veltīt saviem bērniem,ģimenes dzīvei (F)

susuriņš 20. septembris 2014 20:50

Un astoņdesmitajos gados dzīve bija savādaka,bija kolhozi,rūpnīcas un tt un Varas vīri (garantēja)darbu visiem.Algas bija saprātīgas ģimenes uzdrošinājās arī radīt vairāk bērnus,neviens nekad neiedomājās par šādiem laikiem.Ģimenes varēja turēt lopiņus un no pašu izaudzētā izdzīvot,kredītus samaksāt un bērnus izskolot.Tikai tagad nekā no tā visa vairs nav,mūsu Valstij neko nevajag,arī daudzbērnu ģimenes nu vairāk ir kā nastas.Diemžēl,bet Fakts.

susuriņš 20. septembris 2014 20:41

es neko nekaucu un neko nelūdzu,un uz pabalstiem nedzīvoju.Ziniet,parasti tieši tie,kuri (NEKO NEGAIDA<NEKO NELŪDZ)ar lielāko prieku saņem atbalstu un es nevienu nenosodu,tikai nevajag nomelnot ģimenes kurām iet grūtāk.Un Viņas ir pelnījušas atbalstu.Un man nav kauns par savu viedokli!

MieraVējos! 20. septembris 2014 20:39 susuriņš

Citur pasaulē saprot,ka Neviens cits kā bērni ir valsts nākotne (F)

MieraVējos! 20. septembris 2014 20:38 susuriņš

Protams,ka pensionāri ir Latvijas nākotne!Ne velti pastāvošā vara pensijas no 90.gadiem ir indeksējušas atbilstoši algām,Bet ģimenes pabalsts kā 90.gados bija 8 ls tā ir joprojām,tiesa gan cita valūtā!
Runājot par vecākiem,kuri savus bernus "uzlikuši uz kakla" omei,radiem,draugiem,Lai paši dotos uz ārzemēm-vislielākais un smagākais akmens ir jāmet Valsts dārziņā!Visi man zinamie "bezatbildīgie" vecāki tā dara,tikai tāpēc,ali bērnus nodrošinātu un,lai nesēdētu uz pabalstiem un nebļautu cik viss ir slikti un grūti!

susuriņš 20. septembris 2014 20:22 MaraKenigsvalde

kā tev šķiet,kas tad ir nākotne,pensionāri kuri paliks kad pārsvars būs izbraukuši?Arī mani bērni ir plānoti,gribēti un mīlēti.Ne es viņus dzemdēju lai saņemtu pabalstus,bet iet runa par to ka es maksāju nodokļus es audzinu bērnus pati šeit Latvijā,es neesmu tos uzkrāvusi omei,mammai,tantei vai kaimiņienei un pati aizskrējusi naudu pelnīt pasaulē.Citur pasaulē Valsts atbalsta ģimenes ar bērniem un nevis kad tur bērnus dzemdē lai saņemtu pabalstus,bet tamdēļ,kad valstij bērni ir prioritāte un tās nākotne.:@

1 2