Olimpietis Mārtiņš Pļaviņš dod padomus, kā motivēt bērnu sportot?

Godaģimene.lv
Godaģimene.lv


Nav noslēpums, ka fiziskās aktivitātes ir viens no galvenajiem priekšnoteikumiem bērna veiksmīgai augšanai, attīstībai un stiprai veselībai. Taču, kā rīkoties, ja atvase sportošanas vietā priekšroku dod dažādiem mazāk aktīviem brīvā laika pavadīšanas veidiem? Olimpietis, Latvijas Olimpiskās Komitejas (LOK) un LMT bērnu fizisko aktivitāšu eksperimenta iedvesmotājs, kā arī trīs bērnu tēvs Mārtiņš Pļaviņš dalās pieredzē, kā motivēt bērnus sportot un panākt, lai kustēšanās viņiem sagādātu prieku un gandarījumu.

 

20170130094813-42133.jpg

 

Pareizās taktikas izvēle
“Bērna vēlme vai gluži pretēji nevēlēšanās sportot nekad nav atkarīga tikai no paša bērna. Nereti vecāki ir tie, kuri mazina atvases motivāciju nodarboties ar fiziskām aktivitātēm.Redzot, ka bērns maz kustas un brīvos brīžus pavada, piemēram, caurlūkojot sociālos tīklus, tiek uzstādīts kāds sadzīvisks ultimāts, lai piespiestu jaunieti sportot. Diemžēl šāda vecāku autoritātes izrādīšana, piemēram, kaut ko aizliedzot vai ierobežojot, liek bērnam sportošanu uztvert kā sodu, mazinot patīkamās emocijas, ko tā sniedz,” skaidro Mārtiņš Pļaviņš.
Kā norāda sportists, ja vecākiem ir vēlēšanās redzēt savu bērnu sportojot, jāsaprot, ka mērķi izdosies sasniegt daudz veiksmīgāk, ja viņi bērnus pozitīvi motivēs. Protams, svarīgi ir bērnam izskaidrot un uzskatāmi parādīt, kādas ir mazkustības sekas, taču nevajadzētu cerēt, ka tas būs iemesls, kura dēļ atvase sāks aktīvi sportot.


Kopīga lēmumu pieņemšana
Nonākot pie secinājuma, ka jūsu bērns ir mazkustīgs, vispirms ir jāaprunājas ar bērnu un jāieklausās viņa viedoklī. Iespējams, viņš pats jums pateiks priekšā, kas ir tie iemesli, kāpēc viņam nepatīk sporta stundas, kāpēc nevēlas nodarboties ar dažādām fiziskām aktivitātēm vai varbūt, kuri no sporta veidiem viņam šķiet interesanti un kuros gribētu izmēģināt savus spēkus.
Ja bērns ir pietiekami komunikabls vai gluži pretēji kautrīgs un vēlas iegūt jaunus draugus, ir vērts apsvērt iesaistīšanos komandu sporta veidos. Savukārt, ja bērns savu ikdienu nevēlas saistīt ar nopietnu sportošanu , noteikti nevajadzētu “mest plinti krūmos”, bet apsvērt alternatīvus fizisko aktivitāšu veidus, kas spētu nodrošināt bērna attīstībai nepieciešamo ikdienas kustību devu. Tās var būt garas, kopīgas pastaigas brīvdienās pie dabas, ģimenes izbraucieni ar velosipēdiem vai regulāri peldbaseina apmeklējumi. Pats galvenais, lai bērns izrādītu ieinteresētību aktivitātēs un tās viņam sagādātu prieku, norāda sportists.


“Dzīvais” piemērs
Nekas tā neiedvesmo sportiskām aktivitātēm kā līdzcilvēku piemērs, saka pazīstamais pludmales volejbolists. “Bērni nereti vēlas sevi personificēt un līdzināties citiem, ietekmējoties un atdarinot savas autoritātes, – to der atcerēties, domājot par atvases motivēšanu kustībai. Ir zinātniski pierādīts, ka bērni daudz labprātāk iesaistās sportiskās aktivitātēs, ja tajās piedalās arī vecāki, tādēļ tā vietā, lai sportotu vienatnē, iesaistiet savās sportiskajās aktivitātēs arī bērnu! Kopīga laika pavadīšana sportojot bērna apziņā nostiprinās pārliecību, ka fiziskās aktivitātes ir neatņemama ikdienas sastāvdaļa. Arī es cenšos vasarā ņemt bērnus līdzi uz volejbola treniņiem un gan pirms, gan arī pēc nodarbības ar viņiem kopā uzspējēju bumbu, vai padaru kaut ko citu, ne mazāk aktīvu. Kopīgo sportošanu bērni nu jau ir tā iemīlējuši, ka tagad ar nepacietību gaida vasaru, lai atkal kopīgi varētu doties uz pludmali,” pieredzē dalās Mārtiņš Pļaviņš.


Fiziskās aktivitātes kā spēle
Iedrošinot bērnu fiziskām aktivitātēm, vecākiem jāpatur prātā, ka šo aktivitāšu mērķis ir nevis, piemēram, atvases liekā svara mazināšana, bet gan prieka un pozitīvu emociju gūšana. “Tieši patīkamās emocijas palīdzēs uzturēt bērnu vēlmi sportot, savukārt, tām izpaliekot, motivācija ātri vien izsīks. Tāpat jāņem vērā, ka bērniem patīk fiksēt savus rezultātus un lepoties ar sasniegumiem, liekot sev justies svarīgiem un apliecinot, ka viņi ir uz pareizā ceļa. Tādēļ papildu motivāciju kustēties palīdzēs radīt dažādas mūsdienu tehnoloģijas, piemēram, sporta viedaproces, kas sportošanu padarīs par sava veida spēli. Uzliekot bērnam uz rokas aproci, kurā uzstādīts konkrētajā dienā pieveicamais soļu skaits vai fizisko aktivitāšu ilgums, atvasei ik dienas būs zināms sasniedzamais mērķis un būs redzamsrezultāts, ar ko lepoties. Ja ģimenē ir vairāki bērni, var sarīkot arī draudzīgu sacensību, lai noskaidrotu, kurš no ģimenes locekļiem nedēļā noiet vairāk soļus u.c. Papildu motivācijai savā starpā varat vienoties arī par kādu nelielu balvu, ko iegūs aktīvākais sacensības dalībnieks,” iesaka sportists.

 

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
rryanallen 9. marts 2019 00:38

Pirkt pasi,ID,vadītāja apliecību(WhatsApp:+447459294174)IELTS, TOEFL un daudzus citus

Kas ir: +447459294174
šūna: +441618506062
E-pasts: diplomaticdocsassistance@yahoo.co.uk
Skype: rollins.wocott.

Mēs esam asociācijas tīkls, kas atbild par reālu īstu pasu, reālu īstu datu bāzes reģistrētu pasu un citu pilsonības dokumentu sagatavošanu. Mēs varam garantēt, ka jums var būt jauna identitāte, sākot ar tīru jaunu īstu dzimšanas apliecību, personas apliecību, autovadītāja apliecību, viltus pasēm, sociālās drošības karti ar SSN, kredīta failus varat iedomāties?
PIEDĀVU PIEDĀVĀJUMU TIESĪBU AKTA PAKALPOJUMAM
ASIAN PASSPORT,
KANADIJAS PASSPORT,
Āfrikas PASSPORT,
AMERICAN PASSPORT,
AUSTRALIAN PASSPORT,
.REGISTRĒTIE UN NEKUSTAMIE PASĀKUMI VALSTĪM ES SAVIENĪBĀ.
Es piedāvāšu pakalpojumu, lai palīdzētu jums sasniegt jūsu mērķus, mēs varam jums palīdzēt ar:
• Īstās valdības izsniegtā ID saņemšana citā identitātē (jaunie vārdi),
• jauns sociālā nodrošinājuma numurs (pārbaudāms ar SSA);
• Kontu pārbaude un saglabāšana jaunajam ID,
•Kredītkartes,
• Pārvietošana,
• pases, diplomātiskās pases, jaunās pases, \ t
• jaunu identifikācijas dokumentu sagatavošana un iegūšana;
• Mēs arī veicam darba atļaujas un bankas izrakstus un esam savienoti ar piedāvājuma piedāvājumiem valstī, piemēram, AAE, ASV, KANĀDA, Lielbritānija, Ķīna, Peru, Brazīlija, Dienvidāfrika, Dānija, Zviedrija, Norvēģija, Francija uc
• Tūrisma un biznesa vīzu pakalpojumi, kas pieejami visu 50 valstu un visu tautību iedzīvotājiem visā pasaulē;
OSTAS, TRANSPORTLĪDZEKĻA LICENCES, ID CARDS.GENUINE PASSPORTI, VADĪTĀJA LICENCES UN CITI PĀRDOŠANAS VALSTU DOKUMENTI. PASSPORTS UK PAR PĀRDOŠANU, DIPLOMĀTIKAS KANĀDU FALSE ID CARD ONLINE, US FAKE ID CARD, PĀRDOŠANAS AUTOMAŠĪNAS LICENCE, ĶĪMISKĀ RISINĀJUMS, NAUDAS TĪRĪŠANA UN ĶĪMISKĀ AKTIVĀCIJA.

Pirkt pasi, ID kartes, vadītāja apliecību (WhatsApp: +447459294174) IELTS, TOEFL

Nopirkt īstas Zaļās kartes Apmācības sertifikātus M GCSE, A līmeņus, vidusskolas diplomu sertifikātus, GMAT, MCAT un LSAT eksāmenu sertifikātus un kredītkartes, skolu diplomus, skolas grādus visu pilnīgi jaunā nosaukumā, kas izdots un reģistrēts valdības datu bāzu sistēmā.
Mēs esam labākie patiesu augstas kvalitātes dokumentu ražotāji.
Visiem pieprasījumiem sazinieties ar mums, izmantojot zemāk norādīto kontaktinformāciju;