Bērnam vārds nav kalendārā - vārda izvēle, vārda godināšana: Dalieties pieredzē!

INGA_DZĒRVE
INGA_DZĒRVE

Tuvojas 22.maijs, diena, kad liela daļa Latvijas bērnu svin vārda dienu, jo viņu vārdi nav ierakstīti kalendārā. Arī manu vecāko bērnu - Artusa un Marisas vārdiņi kalendārā nav. Izvēle bija apzināta, un ļoti priecājos, ka katru gadu varam sarīkot viņiem kopīgus, tādus kā ģimenes svētkus. Turklāt - tie ir vienīgie mūsu ģimenes svētki, kas ir pavasarī, kad labos laikapstākļos vārda dienu var svinēt pie dabas, vai arī sliktākā laikā priekšroku dot kādai kafejnīcai, piemēram, vai bērnu izklaides centram.

Man vienmēr ļoti patīk uzzināt arī citu vecāku pieredzi saistībā ar retu bērnu vārdu izvēli!

Pastāstiet, kāpēc kādam no jūsu bērniem ir rets, varētu teikt - ne pārāk populārs vārds?

Vai arī jums nekādas problēmas nesagādā fakts, ka bērna vārdiņš nav kalendārā?

Kā svinēsiet šogad, un kā svinat citus gadus šos svētkus?

Starp citu, arī dvīnītēm vārdiņi tika apzināti izvēlēti reti, lai gan - ir kalendāri, kuros ir lasāms gan Adrijas, gan Andretas vārds, un tomēr ir kalendāri, kuros to nav. Lai nu kā, šos vārdiņus "atzīmējam" februārī, kopā ar vecāko ģimenes bērnu, kura vārds ir visos kalendāros.

Dalieties pieredzē!

Inga

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
lietuslasiite 20. maijs 2015 14:48

Manam delam vards ir Railends. Cik zinu tad Latvija ir vel viens Railends. Mes vina varda dienu svinam 18. oktobrī, 1. tapec ka man nepatik 22. Maija, jo tad visi retie vardi svin.
2. 18.oktobri ir diezgan lidzigi vardi.
un 3. Oktobri mums ir maz svetku. Tapec jau no mazam dienam visiem radiem un draugiem sakam ka ir 1818.oktobris....

IneseČ 20. maijs 2015 13:21

Manai vecākajai meitai ir diezgan rets un sens vārds. Kalendārā šis vārds ir, bet es pirmo reizi viņu izlasīju senā kalendārā un kopš tā laika ļoti gribēju, lai manu meitiņu tā sauktu. Gadās, kad apkārtējie uzzin, ka vārds ir kalendārā, brīnās, jo agrāk tādu neesot dzirdējuši.

sanducis 20. maijs 2015 12:02

Manai vecākai meitai vārds Andžela, arī nav kalendārā, bet meita gan ļoti vēlētos savu vārdu redzēt kalendārā- ceru ka kādreiz tas piepildīsies.