Auto ģimenei ar trim bērniem: iesaka autoDNA

Godaģimene.lv
Godaģimene.lv

Nopirkt ērtu un drošu auto, kurā pārvietosies pieci ģimenes locekļi ir īsts izaicinājums. Kam ir nepieciešams pievērst uzmanību pērkot automašīnu ģimenei ar trim bērniem un kurus modeļus vislabāk izvēlēties? Mēs esam sagatavojuši īsu pārskatu tiem, kuri meklē ģimenes auto.

Ģimenes auto – svarīgākās iezīmes

Katram autovadītājam ir savi izvēles kritēriji – vienam svarīgs ir auto zīmols, citam dzinēja jauda, bet vēl kāds cits visvairāk pievērš uzmanību izskatam. Bet, ja runa ir par ģimenes auto lielākā daļa vecāku pievērš uzmanību vienām un tām pašām īpašībām pateicoties kurām automašīnā varētu ērti ceļot.

  1. Ietilpīgs bagāžas nodalījums, kurā var ielikt bērnu ratiņus. Jo īpaši tas ir svarīgi, ja jums ģimenē ir zīdainis, bet, ja jūs pērkat ģimenes auto tikai tad, kad jūs sākat plānot par lielas ģimenes izveidošanu, tad noteikti, ka liels bagāžas nodalījums būs jums ļoti svarīgs. Ideāli būs tad, ja ratiņus bagažniekā varēs ielikt nenoņemot tiem riteņus.
  2. Aizmugurējais auto sēdeklis, kurā var izvietot 3 bērnu sēdeklīšus. Bērnus līdz divpadsmit gadu vecumam jāpārvadā bērnu sēdeklīšos, tādēļ, ja jums ir liela ģimene, jāparūpējās par to, lai jūsu ģimenes auto uz aimugurējiem sēdekļiem vienlaicīgi izvietotos trīs bērnu sēdeklīši un, lai tos ērti varētu piesprādzēt.
  3. Aizmugurējam sēdeklim jābūt pietiekami plašam, lai uz tā starp diviem bērnu sēdeklīšiem brīvi varētu sēdēt pieaugušais. Kad viens no jūsu bērniem paaugsies vai būs jāved kāds pieaugušais kopā ar diviem bērniem tad šada iespēja noteikti noderēs.
  4. Ietilpīgs bagāžnieks. Ģimenes auto gadījumā runa nav tikai par to, lai bagāžniekā ietilptu bērnu ratiņi (jo mazuli ratiņos parasti pārvadā pirmo pusotru gadu), bet, lai tajā varētu salikt pēc iepējas vairāk mantu. Pat, ja jūs gatavojaties uz stundiņu aizbraukt pie vecākiem jums noteikti būs līdzi kāda bagāža – kā minimus viena liela sporta soma. Kad ar ģimeni, kura sastāv no pieciem cilvēkiem, jūs dodaties brīvdienās, ļoti būtisks ir liels un ietilpīgs bagāžnieks. Tāpēc uzreiz atkrīt automašīnas, kuru bagāžas nodalījums ir mazāks par 400-500 litriem.
  5. Uzticams auto. Ja jūs iegādājaties lietotu automašīnu, jums ir jābūt gataviem, ka automašīnu būs jāremontē. Un, jo mazāk, jo labāk, jo ceļojot ar trim bērniem remonts uz ceļa var līdzināties nelielai katastrofai.
  6. Drošība. Kad jūs kļūstat par vecākiem un kļūstat atbildīgi par mazo cilvēciņu, drošība kļūst par svarīgāko lietu nekā jebkad agrāk. Pērkot automašīnu pieciem ģimenes locekļiem jāpievērš uzmanība, piemēram, lai tajā būtu drošības spilveni, sānu drošības spilveni kā arī, lai auto būtu aprīkots ar ISOFIX sedeklīšu stiprinājumiem.

Kādu ģimenes auto izvēlēties?

Ir grūti pieminēt visus ģimenes auto modeļus, kuri piemēroti ģimenei ar trim bērniem, tāpēc mēs izvēlējāmies dažus populārākos:

Citroën Xsara Picasso – kompakts minivens ar plašu salonu un ietilpīgu bagāžnieku. Liels plus šim auto ir tas, ka otrās rindas sēdekļus atsevišķi var pārvietot vai izņemt ārā, kas dod plašākas rīcības iespējas. 

Fiat Doblo – ne īpaši populārs modelis, bet tam ir iespaidīgi liels bagāžnieks – ar salocītiem sēdekļiem tajā ir 3200 litri. Tajā bez grūtībām uz pakaļējiem beņķiem var uzlikt trīs bērnu sēdeklīšus.

Volkswagen Sharan – šeit arī bez grūtībām izvietosim trīs bērnu sēdeklīšus vai arī vienu pieaugušo un divus sēdeklīšus. Par bāgāžnieka ietilpību arī varam neuztraukties, ja salikt trešo sēdekļu rindu iegūstam 800 litrus bagāžas nodalījuma.

Skoda Octavia Combi – plašs salons un patiešām liels bagāžniek – 605 – 1655 litri ar saliktiem sēdekļi. 

Opel Vectra C – tā ir taisnība, šis ir viens no tiem modeļiem, kurš bieži ir jāremontē, bet nevar noliegt, ka tam ir patiesi liels bagažnieks (līdz pat 1850 litriem). Tā priekšrocības ir zemās ekspluatācijas izmaksas un salīdzinoši zemā auto cena.

Dacia Logan MCV – lēts un uzticams auto ar lielu bagāžas nodalījumu (700 litri un ar saliktiem sēdekļiem – 2350 litri). Kā arī tas ir septiņvietīgs auto, jo aprīkots ar papildus sēdekļu rindu.

Opel Zafira – šis ir arī auto septiņiem cilvēkiem, kā arī lēts ekpluatācijā. Šā auto trūkums ir tas, ka lietotu auto tirgū var atrast pārsvarā eksemplārus ar lielu noskrējienu.

Auto priekš piecu cilvēku ģimenes. Par ko vēl atcerēties? 

Pērkot ģimenes auto jums ir nepieciešams apsvērt arī kāda būs dzinēja jauda un automašīnas vilktspēja, it īpaši, ja mēs taisamies braukt ar ģimeni uz kempingu un mūsu ģimenes automašīnai jāvelk piekabe. Noderīgs būs arī gaisa kondicionieris, ērti nodalījumi dzērieniem (jo ceļojot kopā ar bērniem jūs bieži saskarsieties ar to nepieciešamību braukšanas laikā) un dažreiz galvenais kritērijs var būt arī degvielas patēriņš un ekspluatācijas izmaksas – jo kā jau jūs zināt, ar trim bērniem ģimenē tēriņi jau tā ir pārāk lieli un kārtējie izdevumi par dārgajām detaļām nebūs tie labākie.

Iesaka: autoDNA

Vai jūs apmierina jūsu ģimenes auto?

Godaģimene.lv

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Prieciiigie 12. oktobris 2016 09:26

Mani interesē vai VW Sharan ir 2.rindas vidējais krēsls ar 3punktu drošības jostu. Jo mūsu 2001gada modelim nav. Bet ir vajadzīgs,jo drīz mūsu pulciņam pievienosies 4mazulis.

Ezis2009 17. maijs 2015 12:55

Es gan vairāk esmu par to, ka daudzbērnu ģimenēm ieteicami auto ar bīdāmajām durvīm.

INGA_DZĒRVE 14. maijs 2015 13:02

Man ļoti patīk mūsu Crysler Voyager, tiešām nenožēloju ne sekundi, ka tāds iepirkts, visiem 5 bērniem ir pietiekoši daudz vietas aizmugurē. Katram savs "bardačoks", ir vietas dzērieniem, ir kabatas, kur savus niekus salikt, bērni var kustēties brīvi. Ir gaisa un klimata kontrole aizmugurē. Un bagažniekā var ielikt ne tikai dvīņu ratus, bet arī lauku labumus, kad braucam no laukiem un vēl kādu ričuku.

lvasiks 13. maijs 2015 17:20

Pērciet `kūku vāģus` Viņos ne tikai daudz vietas bet arī daudz gaisa, jo augsti griesti!!! Tajos nav jālokās 7 līkumos lai bērnu piesprādzētu!
VW `sharani` tāpat kā `zafiras` būs nobraukti!!!