Brīvdienu izklaides pasākumu izlase – sarunu festivāls, mūzika un ziedi

Godaģimene.lv
Godaģimene.lv

Lai arī laiks nelutina, velkam kājās gumijas zābaciņus, ņemam lietussargus un dodamies baudīt nudien lieliskus pasākumus, kas šīs nedēļas nogalē norisināsies dažādās Latvijas vietās.

Trešais Sarunu festivāls «LAMPA» Cēsu pils parkā
Apziņas eksperimenti, praktiskās darbnīcas, performances, spēles, viktorīnas, diskusijas, izrādes un pat grēksūdzes – trešais Sarunu festivāls LAMPA neatstās vienaldzīgus pat visprasīgākos apmeklētājus. Šogad LAMPA sevi piesaka ar nebijušu vērienu – vairāk nekā 200 pasākumu par dažādām tēmām no dažādām vietām Latvijā un pasaulē. LAMPA atkal iemirdzēsies pēc mēneša, 30. jūnijā un 1. jūlijā, Cēsu pils parkā. Ieeja – bez maksas.
Vairāk informācijas šeit.

Dabas koncertzāle pie Burtnieku ezera
Piektdien, 30. jūnijā, Burtniekos, Vīsraga pļavā, norisināsies Dabas koncertzāle. Šogad tēma veltīta dižsliekai. Par 2017. gada dabas, mūzikas, mākslas un video performances norises vietas varoni izvēlēta augsnes dižslieka (Lumbricus terestris), kas, starp citu, ir šī gada bezmugurkaulnieks. Izziņas darbnīcas norisināsies no plkst. 19.00 līdz 22.30. Koncerta sākums līdz ar saulrietu.

Nedēļas nogalē Rundāles pils Dārza svētki
Jūlija pirmajā sestdienā - rožu ziedēšanas laikā - Rundāles pils dārzā notiks ikgadējie Dārza svētki. Dārza svētki ikreiz aktualizē kādu īpašu tēmu. Aizvadītajos gados pievērsām uzmanību gan rozēm, gan tulpēm un citām sīpolpuķēm, gan kokaugu kolekcijām, vēsturiskajām oranžērijām un parteriem, gan strūklakai un Zaļajam teātrim. Šogad Dārza svētki veltīti medību tēmai. Pasākuma programma ir piemērota dažādām vecuma grupām - tiklab vietējiem iedzīvotājiem, kā ārvalstu tūristiem. Īpaši gaidām ģimenes ar bērniem! Svētku viesiem piedāvājam iespēju apskatīt parku un pili, plašu kultūras un izglītojošu programmu, dažādas izklaides ģimenes vai draugu lokā, arī iepirkšanos tirdziņā, kur savu preci piedāvās gan vietējie, gan kaimiņvalstu stādaudzētāji, amatnieki, mājražotāji.

Dikļos izskanēs Dziesmu un deju svētku ieskaņas koncerts
Šovasar īpašos ieskaņas koncertos visiem interesentiem ir iespēja iepazīties ar XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku Noslēguma koncerta «Zvaigžņu ceļā» repertuāru. Sestdien, 1. jūlijā, Dikļos, Neikenkalna dabas koncertzālē pulcēsies 75 Vidzemes reģiona kori, Vidzemes pūtēju orķestri, deju kolektīvi «Ačkups», «Agrā rūsa», «Austris», «Gauja», «Pastalnieki», «Sadancis», «Teiksma», pavadošā grupa Raimonda Macata vadībā, lai jau trešajā ieskaņas koncertā atskaņotu visu Noslēguma koncerta repertuāru. Neikenkalna dabas koncertzāle ir veidota atšķirīga no līdz šim pierastām šāda veida estrādēm. Vietas unikālās akustiskās īpašības veidotas ar ūdens spoguli, koka konstrukcijām, esošiem parka stādījumiem, terasēm un nogāzēm. Skatītāju vietas izvietotas Mazbriedes upes pretējā krasta nogāzē, uz kuru ved pontonu tilts pār upi.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies