Brīvdienu pasākumu ceļvedis: Ķemeru svētki, sēņošanas sacensības, koncerti

Godaģimene.lv
Godaģimene.lv

Šīs vasaras karstākajās brīvdienās dodamies dabā. Dabā var gan sēņot, gan baudīt kvalitatīvu mūziku, gan sportot. Izvēlies, ko vēlies... 

Ķemeru svētki
Ar plašu kultūras un izklaides pasākumu programmu nedēļas nogalē, 11.-13. augustā, tiks rīkoti tradicionālie Ķemeru svētki. Arī šogad, kad Ķemeru Nacionālais parks svin savu divdesmitgadi, Dabas aizsardzības pārvalde iesaistījusies to organizēšanā, sadarbībā ar vietējiem gidiem, iestādēm un uzņēmējiem piedāvājot svētku apmeklētājiem īpaši daudzveidīgas iespējas ekskursijās, interaktīvās spēlēs, izstādē un kino seansos iepazīt Ķemeru Nacionālā parka dabas bagātības.

Nakts ekspedīcija bērniem “Nestāsti pasaciņas”
Sestdien, 12. augustā, Dzintaru mežaparkā Jūrmalā jau ceturto gadu notiks nakts ekspedīcija bērniem “Nestāti pasaciņas”. Latvijas mākslinieki parka teritoriju pārvērtīs par noslēpumainu, pārsteigumiem un piedzīvojumiem bagātu valstību, kurā varēs izzināt mēness noslēpumus, iedarbināt dižauto, lasīt Latvijā lielāko pasaku grāmatu un piedzīvot citus pārsteigumus. Noslēgumā – ballīte ar “Bermudu divstūri”. Nakts ekspedīcija norisināsies no plkst. 21.00 līdz 24.00; ieeja bez maksas. Informācija šeit

Nakts sēņošana Kārsavā
12. augusta naktī Kārsavas novada dabas parkā “Numernes valnis” notiks jau tradicionālais Nakts sēņošanas festivāls “Ejom bakuot!”. Sēņotāju komandu veido trīs uzticamie biedri, kuri nodrošinājušies ar ekipējumu – pīts klūgu grozs, nazītis, lukturītis, ērts apģērbs un telts, jo šoreiz būs nakšņošana meža telšu pilsētiņā. 
Pulcēšanās Numernes mežā sākas plkst. 20.00, būs iespēja pārbaudīt zināšanas par sēnēm, kā arī laiks uzstādīt telti. Plkst. 21.30 kopīgā došanās mežā, atgriežoties no sēņošanas tiks cildināti piepildītie grozi. Vakara gaitā būs iespēja mieloties ar zupu, baudīt naksnīgā meža noskaņu Māra Keiša ģitārspēles pavadībā pie ugunskura. Papildus informācija šeit. 

Summertime – ielūdz Inese Galante”
Starptautiskā mūzikas festivāla «Summertime – ielūdz Inese Galante» trešā diena pārsteigts klausītājus ar kolorītu ņūdžezu: 11. augustā uz Dzintaru koncertzāles skatuves pirmo reizi Latvijā uzstāsies spilgtais ansamblis «Club des Belugas» (Vācija) ar saulainajā Kalifornijā dzimušo harismātisko solisti Brendu Boikinu. «Summertime – ielūdz Inese Galante» ceturtajā dienā klausītājus priecēs viens no spilgtākajiem jaunajiem Latvijas pianistiem Reinis Zariņš. 12. augustā Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē Reinis, trīskārtējs Latvijas Lielās mūzikas balvas laureāts, uzstāsies publikas priekšā ar savu unikālo programmu, kura ir patiess klasiskās mūzikas paraugs. Bet 12. augustā Dzintaru koncertzāles Lielajā zālē 20.00 BALKĀNI ITĀLIJĀ. KLEZMERATA FIORENTINA. 

Tērvetē tradicionālie Zemgaļu svētki
Nedēļas nogalē 12. un 13. augustā nu jau četrpadsmito gadu Tērvete aicina uz Zemgaļu svētkiem, kas ir guvuši lielu atzinību Latvijas iedzīvotāju un kaimiņvalstu vēstures interesentu vidū. Šogad svētki norisināsies XII gs. Tērvetes koka pils pagalmā un līdzās esošajā estrādē. Šā gada svētku tēma - 730 gadi, kopš norisinājās Garozas kauja, kas bija viena no lielākajām kaujām Ziemeļu krusta karos starp zemgaļiem un Livonijas ordeni.

Kamermūzikas svētki "Sansusī"
Alternatīvais kamermūzikas festivāls “Sansusī” 2017.gadā notiek no 7. līdz 13. augustam. Dzīvo teltī, ēd kā restorānā un klausies izsmalcinātu kamermūziku brīvā dabā. Ar visu festivāla programmu var iepazīsies šeit.

Pasaku grāmatas atvēršanas svēti Tērvetes dabas parkā
Priežu sila pavēnī sestdien, 12. augustā skanīgi un muzikāli tiks atvērta Pasaku grāmatu. No pulksten 12 mežu pieskandinās Auces mūzikas skolas audzēkņu koncertuzvedums un "Čučumuižas" rūķi. Izskanēs arī viens ārvalstu bērnu sveiciens Pasaku grāmatai - čehu kolektīva “Šmidlatka” koncerts. Līdz pat pulksten 17 brīnumiem apvītajā mežā apmeklētāji varēs sastapt iecienītos parka pasaku tēlus - Rūķu saimes pārstāvjus, kā arī rakstnieces Annas Brigaderes pasaku lugas "Sprīdītis" varoņus - Princesi Zeltīti, Sila raganiņu un Sīkstuļa būdas iemītniekus. Otro gadu Tērvetes tauriņu mājā, kas atrodas līdzās stāvlaukumam, teju 300 spārnoto lidoņu demonstrē savus košos spārnus.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies