Daudzbērnu ģimeņu bērniem tiešām trūkst uzmanības?

INGA_DZĒRVE
INGA_DZĒRVE

Esmu dzirdējusi ļoti daudz viedokļu par to, ka daudzbērnu ģimenēs bērniem pietrūkst uzmanības. Vecākie bērni kļūst neprognozējami, jo vecāki vairāk velta laiku un uzmanību jaunākajiem. Tīri fiziski nepietiekot laika..

Rezultātā šādās ģimenēs bērni aug kā mežonēni, kam ir šausmīgs mīlestības trūkums un piedevām viņi neapzinās robežas attiecībā uz dažādu lietu piederību, un ņem visu viens otram nost, neprotot atšķirt to, kas ir savs, un kas nē.

Manuprāt, tā domāt ir visai aprobežoti, jo tas būtu tas pats, kas bāzt visus vienā maisā un teikt, ka tie, kas ir vienīgie bērni ģimenē, VIENMĒR izaug par egoistiem, kas pieraduši visu dabūt, ko vēlas un tamlīdzīgi.

Bet nē, lai gan man vēl nav pašai savas pieredzes attiecībā uz SAVIEM daudzajiem bērniem, ieklausoties citu pieredzē, nerodas sajūta, ka daudzbērnu ģimeņu bērniem vienmēr trūkst uzmanības.

Tas ir līdzīgi kā man citreiz jautā:”Kā tu visu pagūsti? 2 bērni, grūtniecība, mājas solis, un vēl darbs.. un vēl laiku pa laikam kāds pasākums”.

Viss atkarīgs no katras ģimenes dzīvesveida, no prasmes saplānot laiku, no prasmes pavadīt laiku ar bērniem kvalitatīvi.

Man patīk laiku pa laikam iedod kādam no abiem bērniem dārziņā brīvdienu, lai mēs abi kopā kaut kur aizbrauktu, veltot veselu dienu tikai mums.

Man patīk, piemēram, kamēr Marisa danco vai rotaļājas istabā, pasēdēt ar Artusu, palīdzēt viņam mācībās (viņam patīk darboties ar darba burtnīcām). Pēc tam varam samainīties, ņemu Marisu klēpī, mācu viņai burtiņus, puika tikmēr atrod kādu savu nodarbi. Pēc tam – visi kopā liekam puzli, spēlējam kādu galda spēli, vai vienkārši dauzamies.

Un, ja mājās ir dienas režīms, bērni dodas laikus gulēt, vakara rituāli arī pie mums ir cieņā – pasakai jābūt katru vakaru! Un tiklīdz bērni guļ, arī vecākiem paliek laiks, ko veltīt abu attiecību pilnveidei un uzturēšanai formā.

Kā jums, daudzbērnu mammas, pietiek laika visiem bērniem?

Vai sanāk laika veltīt katram atsevišķi un visiem kopā?

Inga

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Dacite 4. aprīlis 2014 10:35

Sveiki,sveiki šai saulainajā rītā :)
Uzmanība mūsu ģimené bērniem ir katram veltīta,jo mums viņi ir 4 un katram ir sava vecuma vajadzības,kā arī vecāku uzmanība:) Vecākais savos 14gados prasa viņam nepieciešamo uzmanību,tas vairāk kā paklačošanos par dzīvi,lai kā negribētos,bet nu jau ir liels;); nākamais 9gadnieks oooooo tur mums ir jāuzklausa anekdotes un skolas notikumi,kā arī viņam patīk kopā izmacīties ;); meitiņa 5gadi bērnudārzniece,vajag skatīties ikvakaru deju demonstrējumus,ko ir iemācījusies dejošanā kā arī angļu valodas jaunapgūtos vārdiņus ;) ; ooooo un maziņā meitiņa,kurai tikai 9 mēneši prasa savu,viņai no manas puses ir visa diena,jo kad visi tiek pavadīti pa darbiem ;) tad paliekam darbojoties divatā pa māju ;)
Visi kopā mēs pavadām brīvdienas,tad ir brokastis,pusdienas,vakariņas,kā arī došanās kopīgi uz kafejnīcām,puikām dažkārt savas intereses došanās uz kino:) un mum vēl kopējas galdu spēļu turnejas.Takā uzmanība tiek katram atsevišķi un visiem kopēji:)
Kas ir par vīru/sievu attiecību pilnveidošanu,to mēs plānojam vismaz vienu reizi mēnesī iziet divatā,to mums palīdz vecmāmiņa izdarīt,paliekot ar bērniem:), to vienmēr nevajag aizmirst-pašiem par sevi par savām attiecībām ;)
Kad paši būsim laimīgi,tad arī bērni būs laimīgi :)

-zane- 2. aprīlis 2014 10:16

Domāju, ka bērni spēs paši atrast iespējas kompensēt nelielo uzmanības deficītu (ja tāds būs), ja ģimenē ir vairāki brāļi un māsas- kaut vai darbojoties un ''ņemoties''savā starpā.
Atkārtošos - var gadīties, ka uzmanības tiek mazāk katram atsevišķi, galvenais, lai MĪLESTĪBAS nekļūst mazāk.

-zane- 2. aprīlis 2014 09:49

Pievienojos to mammu ''klubiņam'', kuras ar katru nākamo bērnu arvien vairāk laika pavada kopā ar visiem bērniem. Mana situācija identiska Agneses sacītajam - kurš gan parakstīsies pieskatīt 3 un vairāk bērnu uz nedēļas nogali, vai kaut uz veselu dienu. Kad man bija tikai viens bērns, es parasti dodoties pie radiem vai draudzenes ciemos, uzticēju mazo kādam pieskatīt. Tagad ar trīs bērniem pārsvarā VISUS pasākumus apmeklēju kopā. Bet man tas patīk-tā ir vēl viena iespēja būt visiem kopā, justies kā veselumam, arī ārpus mājas.

INGA_DZĒRVE 2. aprīlis 2014 08:45 ilze.lipska

Man tāda sajūta vienmēr bijusi - es par to, ko rakstīji pēdējā teikumā. Un zini, patiesībā, es apbrīnoju, cik daudz es pagūstu tieši kopā ar viņiem sadarīt, un priecājos, ka daudz kur esam bijuši tieši kopā ar bērniem :)

ilze.lipska 1. aprīlis 2014 15:00 Agnese.A

Perfekti teikts :) Es tieši to pašu nodomāju - ar vienu bērnu vienkārši - atstāt kādam, lai pieskata uz nedēļas nogali, pašiem atpūsties… trīs… kurš parakstīsies uz visiem trim? :D Tāpēc, kopš piedzimis trešais, sanāk, ka vairāk laika pavadām kopā, tiesa sanāk atteikties no dažiem pasākumiem, ja tie nav paredzēti kopā ar bērniem, bet es to neuztveru traģiski. :) Šobrīd dzīvē ir tāds posms, izbaudu. Kad bērni izaugs, gan jau vēl paspēšu visu aizskriet. :)

Agnese.A 1. aprīlis 2014 14:39 omulīgā

Vīra/ sievas attiecības ne tikai cieš, bet arī audzē savu kvalitāti ;)

omulīgā 1. aprīlis 2014 14:31

Nu atzīšos, ka man reizēm iemājo drūma oma, jo lielajiem nevaru veltīt laiku tik cik MAN gribētos. Mana situācija tuvāka Ingas situācijai, man mazie ir trīņi, kuri burtiski izsūcmanu enerģiju. Visvairāk laikam tomēr cieš mūsu vīrsievas attiecības :$

kristinee 1. aprīlis 2014 14:16

Uzmanības trūkst-nu nē tā nu gan nav tiesa.Tā tiešām domāt ir aprobežoti,tas nenozīmē,ja vairāki bērni tad viņi tiek neuzklausīti,nesamīloti un nepalutināti.
Tieši otrādi uzmanības ir vairāk,lai spētu katrā ieaudzināt to,lai bērns zinātu visu kas viņam jāzin,ieaudzinātu atbildības sajūtu ne tikai par sevi,bet arī par māsām un brāliem,vienkārši izaudzinot katru bērnu par labu kārtīgu cilvēku.
Mūsu gadījumā ir vecākais brālis kam ir divas māsas.Tad nu kā jau mazais vīrietis nes atbildību,aizstāv un sargā savas māsas.Un tam visam vēl klāt rāda priekšzīmi par labo un slikto.
Uzmanība tiek katram,un neviens nav nolikts malā.Divi skolnieki,kas prasa savu uzmanību un palīdzību,tāpat mazākā,kas mācās runāt un izzināt pasauli.
(F)

Agnese.A 1. aprīlis 2014 14:14

Par uzmanību.
Visiem kopā, domāju, tās tiek daudz - kopīgi brokastojam un vakariņojam, brīvdienās - arī pusdienojam. Tas sevī ietver samērā daudz kopā pavadīta laika un uzmanības.
Tagad esam atklājuši galda hokeju, kas ir tāda daļēji nedalīta uzmanība.
Vasaras sezonā visi kopā regulāri izbraucam ar velosipēdiem, arī darba dienu vakaros.
Bērniem ļoti patīk pikniki, hesītis, picērija, dārza tusiņi u.tml.
Ja dzīvotu tuvāk lielpilsētai, tad sarakstā noteikti būtu arī kino.
Un tam visam klāt vēl ģimenes izbraucieni, kur centrā, protams, ir bērni un viņu vajadzības un vēlmes.
Ar to atsevišķo uzmanību ir tā, ka dzīve pati veido situācijas.
Gandrīz katru otro nedēļas nogali divi bērni dodas pie sava tēta, viens - pie omes no mammas puses, un tad jau visa uzmanība tiek mazajam mājās palicējam.
Pārējie savas nedalītās uzmanības devas saņem kā kurais - cits, braucot kopā tikai ar mani uz skolu, cits - kad aizeju pakaļ uz dejām, cits nāk līdzi uz veikalu. Kādreiz ir tā, ka brīvdienā eju laukā ar mazo un viens lielais piesakās līdzi.
Uz pasākumiem un ģimenes tusiņiem reti kādu atstājam mājās, lai kādam citam tiktu uzmanība. Tikai, ja pats negrib nākt.

Ineta 1. aprīlis 2014 12:38

Labdien, mana gimene aug pieci berni 3 ir skolnieki un divi mazakie pagaidam majas ,abi ar viru nestradajam esam vienmer majas un tapec pec manam domam uzmaniba netrukst pa dienu pavadam laiku ar mazajiem vakaros kad parnak skolnieki palidzam izpildit majas darbus un tad kopa dodamies vakaru pastaiga ,taka mes dzivojam privatmaja problemas nav berni ir draudzigi un ir loti priecigi ka musu gimene driz bus vel sestais lolojums (L)

Agnese.A 1. aprīlis 2014 12:37

Bloga formā būs grūti. Nesanāk no manis rakstniece :) Vēlāk mēģināšu tepat ierakstīt

INGA_DZĒRVE 1. aprīlis 2014 11:56 Agnese.A

Pastāsti, kā jūs vispār pavadat kopā laiku ģimenē ar bērniem :) Varbūt, ka var bloga formā! Mani interesē arī citu vecāku pieredze, un redzu, ka esi aktīva komentētāja, par ko man liels, liels prieks! (F)

Es savējiem arī cenšos gan abiem kopā, gan katram atsevišķi veltīt laiku, un man patīk vislabāk lietas, kas nenotiek plānveidā - "tikos un tikos ar Artusu..", bet tieši tāpat kā tev ;)

Agnese.A 1. aprīlis 2014 09:21

Nu netrūkst jau netrūkst uzmanības! Varbūt pat vairāk tiek kā vienam bērnam, kura vecākiem ir loti daudz laika būt ārpus mājas. Jo vienu bērnu daudz vienkaršāk ir atstāt pie kaimiņiem, omes vai draudzenēm :) Un, mājās esot, tie vairākie bērni ar savu foršo kņadu nemitīgi par sevi atgādina. Ik pa brīdim kāds izraisa smaidu vai kā citādi pievērš sev uzmanību. Un tur jau veidojas atgriezeniskā saite un viss notiek :) Un viņi tak saņem arī viens otra uzmanību, kas nav mazsvarīgi!
Katram atsevišķi tā uzmanība ir vajadzīga, bet mēs to īpaši neplānojam, tas vairāk tā spontāni. Bet apdalīts, domāju, neviens netiek