Daudzbērnu mammām nav laika sev?

INGA_DZĒRVE
INGA_DZĒRVE

Mūžam skrienoša, tiklīdz mājās nokļuvusi, tā pārmet mēli pār plecu un ielec sporta tērpā, saņem matus astē, varbūt, ka rīt no rīta tos nepagūs nemaz izmazgāt.. Un kur nu vēl uzacu izraustīšana, kāju un padušu vaksācija.. Visiem taču tūliņ jāskrien ēst taisīt, lai vakarā bezspēkā iegāztos gultā. Vai tāda ir daudzbērnu māmiņas ikdiena? Es tā nedomāju.

Jā, noteikti, ir grūtības, ir vairāk pienākumu, bet – ir arī vairāk prieka. Un ziniet, jo dienas, jo vairāk pārliecinos par to, ka mums ir ļoti daudz kolosālu piemēru – daudzbērnu mammu, kas ne tikai lieliski tiek galā ar saviem bērniem, bet arī pagūst veltīt laiku sev, ļaujoties darba lietām, apgūstot kādus rokdarbus, un iespējams, pat mācoties augstskolā.

Patika nesen vienas draudzenes teiktas par 6 bērnu mammu, kuras 3 vecākie jau mācās vidusskolā, augstskolā, jaunākais dārziņā, un vidējās māsas – pamatskolā. Vecākiem ir neliela saimniecība, dārzeņus audzē paši, bērni tiek pieradināti pie dažādu darbu veikšanas, bet tai pat laikā – tiek arī uz pulciņiem, ģimene nav no „bagātā gala”, bet mamma vienmēr ir labi apģērbusies, kopta, un, pats galvenais – turpina darba gaitas un mācās arī pati augstskolā, jo vēlas būt saviem bērniem zinošamamma. Vai nav skaists piemērs?

Viss atkarīgs laikam no tā, cik augstu mēs vērtējam pašas sevi kā sievietes. Cik ļoti piedomājam pie tēla, ko iznesam sabiedrībā, un kā menedžējam savu ikdienu.

Es arī pati pazīstu vairākas lieliskas daudzbērnu māmiņas, uz kurām paskatoties man vienmēr gribas pasmaidīt, jo viņām pieder tik daudz! Viņas varbūt neēd ar bērniem katru dienu restorānos, bet viņām ir siltas mājas, kurās vienmēr prieks būt ir viņu bērniem, un viņām neatliek laika, lai gaustos par dzīves sūrumu, jo viņas palīdz ne tikai sev un savai ģimenei piepildīt dzīvi ar mīlestību, bet viņām atrodas arī laiks sniegt palīdzību citiem, ģimenēm, kam patiešām nepieciešama palīdzība, nu  - kaut vai nododot savu bērnu drēbītes tālāk.

Pastāsti par sevi, kāda daudzbērnu mamma esi tu! Ko pagūsti sadarīt, un vai sanāk laiku veltīt arī sev?

Inga

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
mamina31 28. septembris 2014 17:06

Paspet jau var visu un vienmer,bet ja nau tas naudas liekas ko teret skaistumam...ja ir jaaudzina daudz berni un strada tikai viens,jamaksa kredits par dzivokli,komunalie,ekektriba,inets,tv,telefona rekini,skola par pusdienam un ➕viram vel alimenti jamaksa berniem no ieprieksejam attiecibam...nu tad padomajiet kadi tur saloni,kadas izklaides...visu visur samaksa visu saperc kas vajadzigs un paliec bez naudas....itka pieteicos 3➕ kartei bet reali man nebus kur vinu izmantot,jo tas viss ko ta karte piedava Aizkraukle nekur neder,,bet apkart nekur nebraukajam....!!!...

dekorija 28. jūnijs 2014 10:35 Dacite

Jā piekrītu visu var paspēt , un tie taču ir mūsu bērni kas plepojas pur smukajām un gudrajām mammām.(F)

dekorija 28. jūnijs 2014 10:33

Man škiet par to vai ir laiks lai savestu sevi kartībā un atlicinātu laiku skaistumkopšanai ir atkarīgs arī no sievietes pašas , jo ir daudzas sievietes bez bērniem vai ar vienu , diviem , bet nav laika šīm lietām. Kā arī cik liela palīdzība ir no vīra puses. Un ja bērnu pulciņā ir kāds vecāks bērns arī tač var palīdzēt kamēr mamma krāso matus parotaļāties ar mazākajiem turpat frizētavā kaut vai.... Protams nespēju spriest par sievietēm kam ir vairāk par 3 bērniņiem , bet es ar saviem bērniem varu saplānot , gan frizieri, kosmetologu, nagus , vaksācijas, masāžas , trenažieru zāli auksatajos gadalaika posmos un arī augstskolu un sava biznesa uzsākšanu. Jāatdzīst ka man liels palīgs ir vecākais dēls (10.gadi) un Vīrs kurš atbalsta un vēlas lai es labi izskatītos, un man par to ir prieks. (F)

Aniad 12. aprīlis 2014 17:17

Jā arī man dažkārt ir gadījies attapties ka visu dienu esmu skrējusi kā vāvere ritenī. Bija brīži kad es tiklīdz apsēdos migu ciet :D Tik daudzas reizes esmu pabraukusi garām savām mājām, braucot no darba. Laikam ritot esmu iemācījusies darbiņus saplānot un atlicināt laiku bērniem , vīram arī sev.

Dacite 4. aprīlis 2014 13:46 Agnese.A

(Y)

Dacite 4. aprīlis 2014 13:15 gitamu

(Y)

Dacite 4. aprīlis 2014 12:50

Visu var paspēt un jā viens no galvenajiem,lai mamma izskatītos labi,man ir prieks,ka mans lielākais bērns ( kuram ir 14 gadi)atnāk no skolas un klasesbiedri ir teikuši tev ir tik stilīga mamma:) tas nekas,ka man dažkārt sanāk pa dienu kopā ar 9 mēnešus mazāko meitiņu aiziet uz salonu matus nokrāsot,ka arī pārējās skaistumlietas izdarīt,bet tas netraucē:) Visu var saplānot,ja tikai pašai mammai ir tāda gribēšana,bet domājam,ka katrai mammai ir jābūt paraugam saviem bērniem :)
Man dažkārt draudzenes prasa pa kuru laiku tu paspēj visu arī pašus nieciņus,es atbildu,bet esmu tak mājās:)Un pat paspēju pa kādai meitenei mājās pieņemt uz masāžu :)
Visu vajag uztvert ar smaidu,tad arī dzīvē viss ies brīnišķīgi:) un izdosies,bērni mani rosina labi izskatīties,jo ir patīkami,ka bērns pasaka,mammīt cik tu labi izskaties :)
Lai visām mammītēm veicās un pasmaidam mēs esam laimīgas,jo mums ir brīnišķīgie bērniņi :)

gitamu 3. aprīlis 2014 15:24

es vnm nosmeju,kad kāda draudzene,kurai ir 1 bērniņš saka,ka nekam nav laika. Ka nav laika ēst taisīt,ka nav laika māju sakārtot un iztīrīt. Man liekas,ka tās ir tikai atrunas. Vajag tikai gribēt un visu mierīgi var sadarīt :)

gitamu 3. aprīlis 2014 15:22

Jā,tas tiesa. Ja visu saplāno,tad nav jāskrien pa galvu,pa kalu,lai visu uzspētu izdarīt. Man lielie mācās skolā. Mēs ar mazāko pa māju. Piedalamies visos pasākumos kopā,braucam ar mazo uz vienaudžu tusiņiem. Ikdienā ļooti daudz laika pavadam ārā. Esmu savu ikdienu sakārtojusi tā,lai nebūtu jāskrien. No rīta jau sataisu pusdienas. Mazais pamostas,tad iztīru māju un tad mēs ejam ārā. Lielāko dienas daļu pavadam pastaigās un bērnu laukumiņā. Tā kā man no rīta viss sadarīts,tad turpmāko dienas daļu (līdz pat vakaram) varu veltīt tikai bērniem :)
Arī mana atslēga ir -dienas plānošana

INGA_DZĒRVE 2. aprīlis 2014 08:48 ilze.lipska

Man prieks, ka par šo tēmu tev tapis arī blogs! :) (F)

ilze.lipska 1. aprīlis 2014 15:00

Plānošana ir arī mans atlsēgas vārds :)

INGA_DZĒRVE 1. aprīlis 2014 08:57 Agnese.A

"Jo ar katru mazuli esmu mācījusies menedžēt savu ikdienu - sakopties, paēst, citus pabarot, visu skolai un b/d sagādāt, uz pulciņiem izvadāt, saārstēt, apadīt, iztabas savākt utt."

Pilnīgi identiski, kā ir man, un patiešām - man ir laiks gan darbam, gan mājas lietām, gan bērniem, gan otrajai pusītei, gan sev, gan hobijiem, gan arī laiku pa laikam iziešanai ārpus mājas! :)

Bērni mums daudz ko iemāca! :) (F)

Ketnisa 31. marts 2014 12:38 misska

(Y) anekdote super!

misska 31. marts 2014 12:09

Pilnīgi piekrītu iepriekšējām komentāram. Visgrūtākais bija tad, kad man bija viens bērns. Atceros, gadījumu, kad vīrs aizbraucis komandējumā un es sēžu un raudu, ka nevaru tiks galā ar darbu, bērnu un mājas darbiem. Tagad, kad atceros, nāk smiekli, ko es tur nevarēju paspēt. Protams, no tā laika darbu nekļuva mazāk, tieši otrādāk, bet es pati esmu labāka tonusā un līdz ar to vairāku varu padarīt. Protams, ar laiku nācās aizmirst par tīrības pedantiskumu, kas man bija raksturīgs agrāk. Tagad man vairs nav tā, ka visi darbi padarīti un viss dzīvoklis tīrs. Bieži vien vakaros cenšos nesēdēt, jo zinu, ja apsēdīšos, tad nu vairs nevarēšu piecelties. Saprotu, ka nevajag gaidīt kā man paradīsies laiks priekš sevi, vienkārši lieku visus darbus malā un dodos sportot vai vēl kur savās darīšanās, domāju ka tas ir vienīgais veids neaizmirst par sevi, it īpaši ja daudzbērnu mamma strādā pilno darba dienu un bērniem un mājas darbiem paliek tikai vakari.
Un vēl man ir kā anekdotē. „
- „Sakiet lūdzu, Jums ir vairāki bērni, darbs, kā Jūs visu vārāt paspēt? Kāds ir Jūsu noslēpums?
- „Mans noslēpums ir gluži vienkāršs, es neko nevaru paspēt... ” :)

Agnese.A 31. marts 2014 10:13

Laiku sev var neatrast gan daudzbērnu mamma, gan viena bērna mamma. Atceros, kad piedzima pirmais bērns, bieži vien attapos vakarā neēdusi, halātā un neķemmējusies. Ar trešo bērnu tā nav bijis :) Jo ar katru mazuli esmu mācījusies menedžēt savu ikdienu - sakopties, paēst, citus pabarot, visu skolai un b/d sagādāt, uz pulciņiem izvadāt, saārstēt, apadīt, iztabas savākt utt.
Tieši pēc 3,bērna esmu atradusi laiku regulāram manikīram, izšūšanai, kādai grāmatai no izklaidējošā gala, tautiskajām dejām, pirtiņām ar draugiem.
Un laikam jau tā ir - jo vairāk ir jādara, jo vairāk var izdarīt :) Svarīgi, protams, kāds vīrietis ir blakus. Mēs ar vīru brokastis taisām kopīgi, brīvdienās arī citas maltītes. Bērnus vedam uz skolām, b/d katrs divus, uz veikaliem braucam kopā, daudz ko darām kopā. šad tad piesaistām omītes, bet tas ir slimošanas reizēs vai tad, kad vajag uz kādu tusiņu divatā aizlaist.
Neesmu vienmēr uzpucējusies modesdāma, bet arī ne nogurusi un noplukusi mammele ar taukainiem matiem un izkritušiem zobiem. Bērniem ir svarīgi, lai viņi var lepoties ar savu mammu, lai nav kauns :)