DISKUSIJA: Cik daudz ģimenes finanšu paņem viena bērna sagatavošana skolai?

INGA_DZĒRVE
INGA_DZĒRVE

Patlaban daudzas pašvaldības aicina pieteikties atbalstam skolas preču piegādei. Arī Tukuma novada dome savā mājaslapā aicina pieteikties šādam atbalstam. Tikai bēdīgi, ka atkal, atbalsts "spīd" nevis ikvienai daudzbērnu ģimenei, bet TIKAI maznodrošinātajiem vai trūcīgajiem.

Tukuma piedāvātais atbalsts ir šāds:
30 euro katram bērnam vai 15 euro katram bērnam, ja bērns mācās speciālā izglītības iestādē, internātskolā vai nav pārcelts nākamajā klasē, vai 15 euro katram bērnam, ja bērns apgūst 5- 6 gadīgo bērnu pirmsskolas apmācību.

Tad seko nākošais jautājums: cik tad aiziet skolas preču iegādei finanšu, ja jāsagatavo ir tikai VIENS skolēns skolai? Ar visām veikalu atlaidēm, ar visu to, ka darba burtnīcas, pa lielam, skolas neliek pirkt, kā jaunajos likumos noteikts, naudiņas aiziet daudz. Neskaitot mugursomu, skolas preču iegādei, mums aizgāja ar 40% atlaidēm ap 60 eiro. Bet arī ar to vēl viss nebeidzas - bērnam vajag drēbes 1.septembrim (un tikai retos gadījumos bērnam derēs tas, kas derēja pagājušā gadā..), vajag apavus; vajag maiņas apavus skolai, vajag apavus sportam, kā arī  - apģērbu sportam un apģērbu ikdienai, jo pa vasaru bērni tomēr stiepjas.. Jūs, mīļie, varat iedomāties - tas nav maz.

Cik jums aptuveni aizgāja naudiņas uz VIENA bērna sagatavošanu skolai (un cik - uz visiem kopā)? Un vai izmantojāt kādu pašvaldību sniegto atbalstu?

FOTO Avots>>

Inga

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
concep 6. oktobris 2014 10:20

Vislielākas izmaksas pagaidām ir pamperiem un piena saisijumiem.
Parējais neprasa tik daudz

nadezda76 30. augusts 2014 19:59

Man ir trīs skolnieki, 1. 4. 6. klasse. Imaksas ir ļoti lielas skolas preces pirku uz atlaidēm Maximā 200 euro. Sportam kedas <6euro x3> sporta tērps <15 euro x3> Sporta maisiņš < 2.99 euro x3>. Skolai drēbes ir nenormāli dārgas uz katru bērnu iztērējām 150 euro x3. Uz skolu bērnu palaižot vajag diezgan daudz naudas un vēl ja viens pelnītājs . Pabalstus tev neviens nedod, jo paskatoties uz mums mēs laikam pārāk labi izskatāmies ,lai varētu kaut ko dabūtu šajā valstī un manā novadā Aucē..

IneseČ 29. augusts 2014 10:26

Mums ģimenē viens skolnieks. Kopējās izmksas tā īsti nemaz nezinu, jo apģērbu un apavus gādājam pakāpeniski, lai nav liela summa jāiegulda uzreiz. Kancelejas preces pērku augustā/septembrī uz atlaidēm, tur 4.klases skolniekam kādi 30-40 EUR aiziet noteikti (bez somas). Tā kā neesam maznodrošinātie/trūcīgie, tad no pašvaldības nekādus pabalstu skolas lietu iegādei nesaņemam.

ilze.lipska 28. augusts 2014 23:19

Šobrīd visu rēķinu kopā, bet nu jāsaka - kaut kā nebiju gatavojusies, ka tie izdevumi kopā tik lieli. Nez, ko es nebiju ierēķinājusi. Bet nu tas gan labi, ka nekādas grāmatas un darba burtnīcas nav jāpērk. Atceros, ka manos skolas laikos, tie bija vislielākie izdevumi vecākiem, un nekam citam īsti nepalika pāri.

Algima 28. augusts 2014 19:45

Labdien visiem man sogag skola ies 2 meitas un kancelejas precem vien katrai sanaca pa 26 eiro tad vecakajai kurpites 1 septembrim 15 eiro un otrai 10 eiro tad vel sporta apavi 14 eiro to kas vel ir laba stavokli no pagajusa gada izmantosim sogad ka somas un sporta terpus.no pasvaldibas neko nesanemam jo nau nedz trucigaiz nedz maznodrosinatais statusi tapec jau laikam ar nepienakas un pasi ar neuzbazamies (party)

ka13 28. augusts 2014 12:12

Riebiņu novada pašvaldība piedāvā EUR 15 katram skolniekam no daudzbērnu ģimenes. Protams, ka jāizmanto!
Kancelejas precēm 1 bērnam iztērējām ap 20 euro, skolas soma laba no pagājušā gada (atmaksājās pirkt kvalitatīvāko, valkās nu jau trešo gadu!) Sporta tērps 15 euro, sporta apavi sagādāti jau iepriekš no sportsdirect.com ar labu atlaidi... Vēl svinīgajam apģērbam iztērējām 25 euro.

Ilzhukinjs 28. augusts 2014 10:35

Šogad skolā ies trīs bērni. Katram bērnam vajadzīgas ir skolas vestītes (20€x3). Par kancelejas piederumiem un skolas somu (tai skaitā trīs sporta somām)iztēreju 185€ (šajā summā nav burtnīcas, burtnīcu vāciņi un dienasgrāmatas, jo šīs lietas piršu septembra pirmajā nedeļā). Apģērbu un apavu iegādei ir iztērēti 363€ (summa tik paliela, jo mūsu skolā ir prasība, ka ir jābūt kvalitatīviem gan iekštelpu, gan sporta apaviem). Plus vēl divi telefoni (95€), jo tā kā bērni vieni paši iet gan uz skolu, gan no skolas, tad telefoni ir obligāta lieta. Tātad kopsumma uz trim skolniekiem sanāk 518€ jeb 173€ uz vienu bērnu. Bet vēl ir trīs bērnudārznieki, kam arī ir vajadzīgas kancelejas preces un apģērbi, tā kā summa sanāk diezgan liela. Bet tā kā es jau zinu, ka katru gadu ir septembris, tad šo summu sakrāju pa visu gadu kopā, lai nav vienā mēnesī jāņem no algas. Nē, nekādu pašvaldības palīdzību neizmantojam, jo priekš daudzbērnu ģimenes (bez statusa) tādu nemaz nepiedāvā.