DISKUSIJA: Kā izvēlējāties skolu bērnam?

INGA_DZĒRVE
INGA_DZĒRVE

Tūliņ jau 1.septembris būs klāt, kad bērni rudens ziediem rokās dosies uz skolu, lai sāktu pavisam citādāku dzīvi, lai augtu, mācītos, lai draudzētos.. Protams, mazpilsētās un pagastos sevišķas izvēles nav, izvēlas skolu, kas ir, visdrīzāk, vienīgā. Bet pastāstiet, kā skolu bērnam izvēlējāties jūs? Kādi bija jūsu kritēriji skolas izvēlē?

  • attālums no mājām līdz skolai
  • labas atsauksmes par skolu
  • labas atsauksmes par skolas pedagogiem
  • pazīšanās ar pedagogiem
  • varbūt paši šajā skolā esat mācījušies

Gatavojamies skolai un parunājam par skolas izvēli bērnam!

Priecīgu katru dienu vēlot,

Inga

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
IneseČ 29. augusts 2014 10:29

Mēs skolu izvēlējāmies pēc principa, ka vistuvāk mājām (pāru minūšu gājienā no mājām) un bija iespējams izvēlēties vēlamo novirzienu, ko bērni apgūst papildus. Atsauksmes bija dzirdētas dažādas un no tām grūti spriest vai izvēlētā skola būs īstā, to var secināt tikai uzsākot mācības.

ilze.lipska 28. augusts 2014 23:27

Nu... mēs neizvēlējāmies pagasta skolu, lai gan tā iespējams būtu bijis vieglāk, jo skolēnus uz turieni vadā autobuss....

Un mums izšķirošais izvēlē bija atsauksmes.

Henriete 28. augusts 2014 14:41

Jāsaka - meklējot vietu mājas būvei, viens no noteicošajiem faktoriem bija laba skola tuvumā. Pētījām reitingus, meklējām atsauksmes, runājām ar absolventiem, tāpat arī gāju uz skolu skatīties. Nenožēloju. Viena meita šeit pabeidza arī vidusskolu, 2 puiši pēc 9.klases izvēlējās tālāk mācīties Rīgas Valsts 1.ģimnāzijā. Pēc sekmēm ģimnāzijā un tālāk studijās spriežu, ka vietējā skola ir devusi ļoti labu pamatu. Droši vien arī pastarīte pēc 3 gadiem mācīsies šeit.

Ieva 28. augusts 2014 08:36

Mūsu izvēli noteica darbavieta. Tā kā paši esam skolotāji, tad arī bērnus skolojām savā darba vietā. Kad bērni jau gāja 3., 4.klasē, izskatījām variantu, lai puiši dodas tuvākā pie mājām skolā. Tomēr viņi izvēlējās turpināt stundu garo ceļu uz ierasto skolu. Šogad, kad pati esmu mainījusi darba vietu tuvāk mājām, arī mani skolnieciņi pāriet uz vietējo pašvaldības skolu. Tā ka mūsu gadījumā atsauksmes nebija noteicošās, turklāt man šķiet, ka citu cilvēku viedoklis ir ļoti subjektīvs, tātad ne vienmēr atbilstošs patiesībai. Mēs uztveram lietas un cilvēkus atšķirīgi. Arī reitingu nekad neesmu pētījusi, jo tie tiek sastādīti pēc eksāmenu rezultātiem (lielākoties), bet eksāmens, kā zināms, ne vienmēr, atspoguļo skolēnu patiesās zināšanas, ņemot vērā vairākus aspektus saistībā ar pārbaudes darbu izpildi.
Tā ka šobrīd mani kritērijs ir bērna labsajūta skolā.

Andersonu ģim. 27. augusts 2014 09:48

Sveiki, pagaidam 1no 3berniem ir skolas vecuma. par labu tiesi sai skolai nospeleja fakts ka ta ir 5min ataluma no majam un del labam atsauksmem par skolu, skolotajiem. Svarigs ari bija fakts ka zinaju ka skolotaji pretimnakosi un jau 1klase, kad itka ir javada berns gan no rita gan pec stundam, mes varejam uzrakstit pie skolotajas iesniegumu,ka berns pec stundam naks majas pats, tadejadi nevienu no vecakiem neatraujot no darba! sogad saks meita 4klasi un ne reizi neesmu nozelojusi ka izvelejos so skolu, kaut ari ta ir tikai no 1-9kl.