DISKUSIJA: Ko jūs sakāt par jaunajām "auto nodokļu" izmaiņām? ESMU ŠOKĀ!

INGA_DZĒRVE
INGA_DZĒRVE

Patiesībā, vakar par Saeimas lēmumiem saistībā ar šo jautājumu, biju pamatīgā šokā. Un arī interneta portālā brivbridis.lv, kur uztvēru šo nepatīkamo jaunumu visiem auto īpašniekiem, neredzēju pilnīgi nevienu apmierinātu vai pat vienaldzīgu komentāru.

Kas par jaunumiem?

"Automobiļiem ar pilnu masu no 2101-2600 kg nodoklis no līdzšinējiem 76,84 eiro palielināts līdz 165 eiro, bet par auto no 2601 līdz 3500 kg būs jāmaksā 219 eiro iepriekšējo 102,45 eiro vietā. Ceļa nodoklis par kravas auto no 3501 līdz 12 000 kg turpmāk būs 156 eiro līdzšinējo 145,13 eiro vietā."

Vienkārši, trūkst vārdu! Daudzbērnu ģimenei, skaidrs, ka ir nepieciešams auto, kurā salikt vairāk bērnu. Ja vēl 3 bērni, tad, iespējams, var kaut kā izlīdzēties. Bet mums ir 5 (!!!), attiecīgi auto ietilpst otrajā automobiļu kategorijā, par ko jau tā mums bija jāmaksā minētie 102,45 eiro pie tehniskās apskates. Tagad - vairāk kā dubultā! 219 eiro! Un tā smieklīgā daudzbērnu ģimenes atlaide šajā sakarā nedod pilnīgi neko!

Par kādu vispār demogrāfiju mēs valstī varam runāt, ja pat automašīnu turētāji, kas arī ir vecāki, tiek spiesti pilnībā pie zemes un pat vēl zemāk?! Jūs varat iedomāties, ka, piemēram, pedagogu ģimene, kur katrs saņem mēnesī ap 300 eiro ar vismaz 3 bērniem reizi gadā ejot TA automašīnai, paliek veselu mēnesi, piemēram, bez pārtikas? Vai vienkārši nemaksā īri un rada sev jaunus parādus..

Ko jūs, mīļie vecāki, sakiet par šādām izmaiņām? Vai tās skars arī jūs?

Tāpat arī akcīzes nodoklis degvielai un gāzei (tai par vairāk kā 40 eiro  akcīzes nodoklis tiek pacelts).

Protams, ja es būtu deputāts, un man nupat būtu pacelta alga par 600-700 eiro, iespējams, es šīs izmaiņas tik saasināti neuztvertu un varbūt pat īpaši nejustu. Bet būsim saprātīgi, visai bieži tiek runāts par to, cik daudz Latvijā cilvēku un arī ģimeņu ar bērniem ir uz nabadzības riska robežas. Un, zinot šos apstākļus.. Man vienkārši trūkst vārdu.

Inga

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
truberts 10. janvāris 2016 21:41 INGA_DZĒRVE

Ja problēma ir lielais nodoklis (200+ EUR) un cilvēku skaits ģimenē ir līdz 7, tad ir iespējams nomainīt auto uz kādu no miniveniem, kaut vai ko šādu:
Opel Zafira, 2009.g. (https://www.ss.lv/msg/lv/transport/cars/opel/zafira/bcxgfo.html) - 108,13 EUR
VW Sharan, 2008.g. (https://www.ss.lv/msg/lv/transport/cars/volkswagen/sharan/fnjom.html) - 120,94 EUR
Citroen C4 grand Picasso, 2007.g. (https://www.ss.lv/msg/lv/transport/cars/citroen/c4picasso/bffpbp.html) - 108,13 EUR

Un attiecīgi šiem nodoklis par gadu ar daudzbērnu atlaidi būs vien 55-60EUR. Katrā ziņā pērkot auto, var vispirms pārbaudīt, cik liels šis nodoklis būs, lai nav lieki pārsteigumi. Un nav jau tā ka viss ir tikai pasliktinājies - ekspluatācijas nodokļa atlaide ir pieaugusi no 20% uz 50%.

Un par akcīzes nodokli degvielai - es katrā ziņā neredzu lielas izmaiņas, jo tāpat ir pierasts, ka degvielas cenas nav akmenī kaltas un svārstās.

Kate 12. decembris 2015 12:46

Esam 6 cilvēki ģimenē! Tas mums sagādās lielas problēmas!
Esmu jau izdomāju. DEPUTĀTI grib lai mēs ģimenēs ieviešam kārtību un stingrāku disciplīnu kā kaut kur braucam tā rindas kārtībā vienu atstājam mājās! Piedod meitiņ tagad tava kārta palikt mājās nākamreiz paliks brālis, tad mamma, tad tētis u.tt. Un tā mēs nekad nebūsim visi kopā! (Deputāti padomājat labi, ka par maz nepaceļat ko Jūs tur čammājaties visu uzreiz vajag trīskāršot, tad Jūs sev algas vēl varēsiet 3 reizes lielākas izmaksāt!) DEPUTĀTI neaizmirsta sev viens otram tādus lielākus makus uzdāvināt kur to izkrāpto naudu salikt. ĪSTI NELIEŠI.

ka13 1. decembris 2015 11:13 INGA_DZĒRVE

bet man vīrs skaidro tā - ja minivenam izņemti sēdekļi un to izmanto kā kravas auto, tad būs jāmaksā tas lielais nodoklis, bet ja tas ir pasažieru (ar sēdekļiem), tad nekas nemainās.

INGA_DZĒRVE 1. decembris 2015 10:29 IlvaV

Tieši par to jau runāju, jo manā gadījumā, kad jāpārvietojas ar 5 bērniem, tas vienkārši citā veidā nav iespējams :( Nu nesalienam mēc piecvietīgā 1.3 motora vāģītī :(

IlvaV 1. decembris 2015 10:22 INGA_DZĒRVE

Protams, tas nav patīkami! Bet VID šobrīd dara visu,lai iekasētu pēc iespējas vairāk naudas kontā. Un tādā veidā it kā cīnās pret negodprātīgiem pilsoņiem, bet ciešam visi. Varbūt jāvāc kādi paraksti, ka tas neskar daudzbērnu ģimenes, jo mums jau īsti pat nav alternatīvas?Braukt ar mazu divdurvnieku taču nevaram.

INGA_DZĒRVE 1. decembris 2015 10:18 IlvaV

jĀ, es jau skatījos, ka mums ir tieši tajā kategorijā, jo mums ir 7vietu auto, esam 7 cilvēki ģimenē. Un kā vieglo šo nav īsti iespējams pārkvalificēt.

Vienīgi, varbūt, lai citiem nejauktu galvu, uzrakstīšu redakcijai, lai ņem ārā. Kaut gan es joprojām esmu sašutusi..

ka13 1. decembris 2015 10:16 IlvaV

tieši tā(Y)

IlvaV 1. decembris 2015 10:10

Tieši tā, izmaiņas skar kravas auto īpašniekus, nevis vieglo transportlīdzekļu. Tev, Inga, auto droši vien reģistrēts kā kravas, ja mini konkrēto skaitli, jo tāda nodeva tiešām attiecas tikai uz kravas mašīnām. Mainīja šo droši vien tāpēc, ka notika krāpšanās (nu izmantoja likumu savā labā) ar vieglo auto reģistrēšanu kā kravas. Bija tādas iespējas dažiem auto, visā ES ar to cīnās

ka13 1. decembris 2015 09:47

Meitenes un zēni!
Tas attiecas uz KRAVAS automobiļiem!!!

INGA_DZĒRVE 1. decembris 2015 09:33 Ineta

tieši tā, mēs arī bez auto nevaram nekādi... Un ir skumji, ka šādi tiek "veicināta labklājība valstī" ..

Ineta 1. decembris 2015 09:31

es esmu sokaa ,nav ko teikt . mes bez masinas nekadi nevaram berni uz skolu javed un bernu darzu . un vel partiku sapirkt var tikai ar automasinu atvesat majas . ar autobusu tas nav iespejam jo sanak lidz majam bus jastiepj pieci kilometri kur nav sabiedriskais transports.

tas ir vaks . acim redzot valsts rupejas lai mes butu ar slaidam figuram , bus vien jasavelk jostas.