DISKUSIJA: Kā runājat ar bērniem par Ziemassvētku dāvanu lieluma nozīmīgumu?

INGA_DZĒRVE
INGA_DZĒRVE

Protams, TV, veikalu skatlogi ir lieliski priekšā teicēji bērniem, kas lielā mērā jau parāda, ko varētu Vecītim Ziemassvētkos kā dāvanu lūgt, bet ne vienmēr visas rotaļlietas cenas ziņā atbilst savai kvalitātei, un ne vienmēr tās ir lietas, ko patiešām bērnam varētu vajadzēt.

Daudzbērnu ģimenēs, pavisam noteikti, ir grūtāk tikt skaidrībā ar dāvanām, un manā gadījumā, to iegāde tiek plānota un īstenota jau no oktobra mēneša, lai decembrī dēļ dāvanām nebūtu bankrots. Un tai pat laikā, ir skumji redzēt un dzirdēt, ka kāds bērns var atļauties satrakoties par to, ka varbūt Ziemassvētkos viņam neatnesīs Vecītis dāvanu, kas maksā ap 100EUR, jo daudzbērnu ģimenēs tu nekad nebūsi vienīgais bērns.

Es saviem bērniem jau kopš pirmajām saņemtajām Ziemassvētku dāvanām mācu, ka svarīgāk par visu Ziemassvētkos ir būt kopā ar saviem mīļajiem, sēdēt ar viņiem pie viena galda, priecāties par izrotātām telpām (un vispār kopā gatavoties šim brīdim!), vērot, kā sniegpārsliņas danco aiz loga un vēl un vēl.. Un dāvanas - tas ir kā patīkams nieks, kā negaidīts pārsteigums, nevis kaut kas, kas Vecītim obligāti jāatnes.

Reizēm mani piemēri ir pat visai paskarbi, es stāstu bērniem arī par to, ka citur pasaulē bērni redz karu savām acīm, stāstu, ka viņu ģimenes iet bojā, viņu brāļi un māsas.. Un viņu vienīgā vēlēšanās ir, lai visā pasaulē valdītu miers, un patiešām mamma un tētis būtu blakus, jo ģimene tā ir lielākā dāvana, ko ne par kādu naudu nevar nopirkt.

Ko šogad dāvanās lūdz Vecītim jūsu bērni? Kā vispār tās iegādājaties? Pakāpeniski vai tomēr decembrī? Kā runājat ar bērniem par dāvanu nozīmīgumu?

Inga

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
māmiņa_Iveta 7. decembris 2015 10:41

Mums tā ir tradīcija, sanākt visiem kopā un pie eglītes vērt dāvanu maisu vaļā - dziedāt dziesmas, runāt pantiņus, spēlēt, dejot. Bet, jā, dāvanas ir neatņemama svētku sastāvdaļa, lai gan Ziemassvētku dziļākā nozīme ir pavisam cita. Šogad meitenes vēlas katra tikai vienu lietu, bet es to nevaru atļauties, tāpēc tomēr uz atlaidēm pirku atbilstoši vecumam attīstošās vai vienkārši rotaļlietas, spēles. Viņas vēl tic Ziemassvētku vecītim un tad skaidroju, ka vecītis tomēr izvērtē, vai bērnam šī dāvaniņa ir patiesi vajadzīga, varbūt grib, lai bērns vēl paaugas vai grib redzēt, cik ļoti bērns to vēlas un ja arī nākamgad ko tādu vēlēsies, tad iespējams būs nākamgad. Mēs arī runājam par kopā būšanas skaistumu un tomēr, visiem patīk saņemt dāvanas - kā maziem, tā lieliem. Vēl vecākā meitiņa visu gadu krāja naudiņu tieši Ziemassvētku dāvanām un pamazām iepirka, ko katram gribētu. Stāstu, ka visforšākās no bērniem ir pašgatavotas dāvanas, bet bērns grib arī pirkt, grib pārsteigt, iepriecināt, izdomāt. Bet meitenes arī zīmē, izšuj kartiņas, taisa sniega bumbas, visādi variē, veidojot to kopējo došanas un saņemšanas prieku.