Dvīnītes aug: Desmit mēneši jau aiz muguras - kā lai aptur laiku?

INGA_DZĒRVE
INGA_DZĒRVE

Nu lūk, desmit mēnešu robežlīnijai arī jau mazās meitiņas kāpj pāri! Nē, patiesībā, viņas vēl nestaigā, bet rāpo gan, pie tam - zibenīgi! Vienaudži "apaļumos" jau panākti, jo sver katra 9,5kg. Klepošanas ēra vēl par visiem 100 procentiem nav noslēgusies, nupat pievienojušās arī briesmīgas iesnas, bet vismaz ir arī labā ziņa - nav 4x dienā jāinhalē.. Gan vēlāk būs vēl un vēl labāk! Es zinu!

20150519150235-65708.jpg

Mazās neapturami ātri aug un tiešām šķiet, ka katru dienu iemācas ko jaunu. Pret svešiniekiem sāk izturēties piesardzīgāk, bet prieks par savējiem milzīgs - smaida tā, ka smaidā savelkas ne tikai lūpas, bet ir sajūta, ka mazais cilvēks priecājas ar visu ķermeni, piemēram, ieraudzīt tēti atnākam no darbiņa.

Ļoti patīk darboties ar rociņām, sevišķi kaut ko paņemt un mest. Vairāk gan nevis rotaļlietas, bet, piemēram, aizrāpot līdz virtuvei, kur Andreta jau prot atvērt veiksmīgi veļasmašīnu, un tad nu abas - izķeksē ārā veļu un izmētā to pa visu virtuvi.

20150519150300-92374.jpg

Mazās vēl nestāv, bet nupat ir jau redzēts, kā stāv uz celīšiem, un taisno vienu kājiņu, tātad - tomēr tiecas uz augšu.

Andreta beidzot labāk un pareizāk prot apsēsties, līdz šim tas ļoti smuki sanāca tikai Adrijai.

Bet Adrijai ļoti patīk "cept kukulīti".

20150519150704-49786.jpg

Sāk likties, ka viņas aizliegumus it kā saprot, bet milzīgu prieku viņām sagādā pārkāpt likumus tomēr :)

Un vēl - meitiņas beidzot daudz labāk guļ naktī. Nu jau retu reizi sanāk naktī barot, pārsvarā pietiek tikai ar māneklīti. Dienā guļ vidēji 2 reizes. Dažreiz no rīta puses un tad pēcpusdienā, dažreiz pusdienlaikā un tad vakarā.

Adrijai ļoti patīk dauzīties, jokoties, rādot JĀ un NĒ ar galvu. Vēl redzu, ka viņai patīk mūzika, grib kustēties līdzi. Andreta iemācījusies rādīt visādas grimases un smīdināt lielos bērnus. Un viņa ir ļooooti liela aktrise, prot veiksmīgi notēlot aizvainoto, ja kaut kas izkrīt no rokām, ja māsa iepliķē vai parauj aiz auss, vai arī  - ja gribas klēpītī.

20150519150743-31067.jpg

Ēd apmēram 5 reizes dienā, pie tam - ļoti labi ēd abas. Garšo dārzeņi, biezputras, skābpiena produkti, augļi.

Man ļoti patīk tas, kādas viņas ir tagad, jokdares, blēņdares, mīlules. To nevar pat izstāstīt. Adrija izlien vai izgāžas no autokrēsliņa, kas nolikts dīvānā un pati smaida, jo nesaprot, kā tas izdevies. Andreta ar seju rāda mums "ruksi", savelkot degunu un izvirpinot mēli pa muti. Un kā viņas apķeras, kad paņem klēpītī.. Tāds siltums un mīļums!

20150519150911-79680.jpg

Un jā, esam bijuši vairākas reizes visa ģimene pilnā sastāvā ne tikai ārā, pastaigās, bet arī izbraukumos un sabiedriskās vietās, pat kafejnīcās. Un tas ir tik forši, jo mazās vairs nav tikai raudulīgi kunkulīši vien. Viņām interesē, kas notiek apkārt, un viņas kļūst sabiedriskākas. Ratos arī maz guļ, ar prieku vēro apkārtni. Bet, kamēr viņas tā pēta pasauli, man jāpēta vienmēr, vai pa kluso no ratiem nav izlidojušas ārā botītes un zeķītes, ko meitenēm dikti patīk novilkt.

20150519150956-64244.jpg

Es citreiz domāju par laika apturēšanu, jo šo, kas ir tagad, gribas izbaudīt ar vieglumu, nevis ikdienas steigu. Tā pa īstam, paņemt, apstādināt visu ap sevi un paturēt rokās tikai savu mazo pasaulīti. Smaidīgu un priecīgu.

Es mīlu viņas!

Inga

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
INGA_DZĒRVE 20. maijs 2015 10:38 IneseČ

Pilnībā piekrītu, tieši tā. Drīz pat sākšu izgulēties :) Mostas jau vēl pa nakti, bet nu to nevar salīdzināt ar pirmajiem 8 trakajiem mēnešiem. Paldies par jaukajiem vārdiem! :)

IneseČ 20. maijs 2015 09:19

Tavas meitiņas peciņas ir burvīgas (F) Prieks, ka mazās sākušas labāk gulēt, attiecīgi vari vairāk atpūsties un ar vēl lielāku atdevi un dzīvesprieku mesties iekšā ikdienas rosībā.