Dvīnītes aug: Deviņi mēneši - aizvien mīļāk un mīļāk!

INGA_DZĒRVE
INGA_DZĒRVE

Šis mēnesis, godīgi sakot, par spīti kārtējai slimošanai (par to vispār vairs nevēlos runāt), ir tiešā viens no īpašākajiem, jo meitenes kļūst aizvien patstāvīgākas, aizvien interesantākas, cilvēcīgākas. Man patīk, kā viņas izrāda emocijas, kā izrāda pieķeršanos, mīlestību. Patīk, kā viņas novērtē katru bučiņu ar smaidu, kā novērtē katru glāstu ar piekļaušanos.

20150413152958-32839.jpg

Jā, no otras puses - viņām aizvien vairāk vajag mani - tuvumā, acu skatiena tālumā, sačamdāmā attālumā pirms gulētiešanas vai reizēm pat miega laikā. Bet tik un tā, viņas paliek supermīļas.

 Un kā viņas aug - ne tik daudz garumā, cik attīstībā!

Būs iemācījušās izsūkt ūdeni no snīpīškrūzes

Dzert ūdeni viņām riebās jau no pirmajām reizēm, kad es to vispār sāku piedāvāt it kā ar mērķi - vismaz pa kādai nakts krūts ēdienreizei samazināt, kas, protams, neizdevās (un neprasiet nemaz - arī ar tējām nekas neizdevās, arī ar neiešanu pie viņām uz katru pīkstienu utt.). Dzert devu gan no pudelītes, gan arī no snīpīškrūzītēm. Mums tādas ir 4, katra citādāka, bet redzu, ka visvairāk atzīst Canpol ražojuma krūzīti, kurai ir mīksts snīpītis, un kura tek. Bet tieši no šīs - iemācījušās izsūkt ūdeni, un dzer aizvien labāk.

Ēdienkartē augļi, dārzeņi un 3x dienā mammas piens

Naktīs vidēji dodu krūti 4-5x katrai, tā nu tas ir, viņas joprojām guļ ļoti tramīgi, un arī, kad ielieku mutītēs tikai knupi, nereti jau čamdās, kur tad es esmu, saķer roku vai vismaz kādu pirkstu, un mammīt, pat nedomā izkustēties no vietas! Ēd tvaicētus dārzeņus 2x dienā, un arī augļus vairākas reizes dienā, bet nu sāku piedāvāt arī ar rokām satveramu ēdienu - patīk āboli.

Mazās jautrītes. Starp citu, nu viņas sākušas arī vāvuļot viena ar otru, un tas ir kas neatkārtojams

20150413153036-13715.jpg

Jāizdomā kāds jauns gulētiešanas rituāls vai jāpiesaista pie lielo bērnu gulētiešanas rituāla ar vakara pasaku

Tā kā diemžēl mums vakari noslēdzas ar inhalēšanos, sāku domāt, kā pamainīt vakara noslēgumu, jo meitenēm ir grūti iemigt. Izinhalējas, lielie ir jau gultās vai klausās pasaku, un tad mazajām sākas "otrā dzīve", abas pa grīdu vai dīvānu līdz pat pusnaktij var dzīvoties. Bet, kad nāk miegs, tad no visām pusēm mammu vajag: paskrāpēt, pačamdīt, paspaidīt, pazīst, iekost, paplēst aiz matiem utt.

Andreta pa dienu mīl iemigt visādās pozās, bet visinteresantāk sanāk autokrēsliņā

Te var redzēt arī viņas vienīgo mīļlietiņu,  - Sivēnu

20150413153517-50183.jpg

Bailes no šķiršanās

Nu tas nu šī vecuma bērniem ir raksturīgi. It kā viņas paliek arī ar citiem uz pieskatīšanu, vai, piemēram, ar tēti. Bet, ja esmu kaut kur netālu un kaut vai iepīkstos, viņas mani sadzird, un vajag tikai un vienīgi mani.

Mācās apsēsties caur sānu

Var nosēdēt kādu mirkli bez piepalīdzēšanas, var noliekties uz priekšu, uz sāniem, pārbaudot savas līdzsvara spējas, bet reizēm gadās nogāzties. Tādu speciālu sēdināšanu gan īsti nepraktizēju, jo esmu par to, ka bērni iemācās paši tomēr, un nevienam arī nesaku - "viņas mums jau sēž", jo viņas nesēž, viņas mācās apsēsties pareizi - caur sāniņu. Adrijai pagaidām sanāk labāk.

Grieziens pirms sēdiena :)

20150413153140-64958.jpg

Rāpo!

Šis ir mēneša lielākais sasniegums, jo abas sāka tā riktīgi rāpot. Andreta vēl pārvietojas arī lienot, jo tā viņai sanāk krietni ātrāk, bet Adrija pamatā rāpo - tiesa, viņa to dara lēnām. Bet skats ir fantastisks: sēžu istabā un vēroju kā neatkarība mijas ar ziņkārību - gribas tikt no istabas līdz koridora skapim, gribas pašiverēties pa netīrajiem lielo bērnu apaviem, un žiks - pāris šļūcieni un gatavs!

Kad Andreta ļoti ātri lien, viņa vienmēr izskatās kā tāda atspere vai tārpiņš. Viņa vispār ir daudz straujāka un ātrāka par māsu, tāds riktīgs nemiera gars.

Kukū!

20150413153253-50626.jpg

Veiklāki pirkstiņi un pincetes satvēriens

Visu patīk apčamdīt, paraustīt, vienalga - maisiņš virtuvē, atkritumu spainis koridorā, bet, protams, vislabāk jau tās sīkākās lietiņas un tieši - pincetes satvērienā.

Patīk vienai ar otru spēlēties, vienai otru pakošļāt, papliķēt

20150413153430-75180.jpg

Saprātīgās lietiņas

*pamāj "atā-atā"

*Andretai pirmais vārds bija "tēta", un nu ir jau pārliecinošs "mamma", kad sauc mani vai kur aizeju un viņa paliek viena

*Adrijai pirmais vārds bija šajā mēnesī tieši, un tas bija "mamm-mamma", tāpat kā māsa, viņa to izrunā, kad sauc mani, vai, kad paliek viena

Jūs nevarat iedomāties, kāds mums mājās ir kaķu-mammotāju koris, kad abas sauc mani, un es esmu, piemēram, virtuvē :)

*Andreta mācās paijāt

*abas smuki apķer, apskauj

*meklē, ja vienu priekšmetu, piemēram, noslēpj turpat - zem bļodas, sedziņas, spilvena

*māk ar lūpām taisīt bučiņas skaņu un ar mēlīti klakšķināt, ko tētis iemācīja

*atsaucas uz savu vārdu, sevišķi Andreta

*saprot, kas ir "nē" un māk parādīt ar galvu

*Adrijai dauzoties patīk rādīt ar galvu "jā jā jā"

Adrija sākusi līst ārā no krēsliņa, tāpēc te izskatās, ka mazliet uzrāvusies uz augšu, salīdzinot ar māsu

20150413153618-18936.jpg

Jaunas skaņas

"dā-dā-dā", "ļō-ļō-ļō", "aļā-aļā", "dū-dū-dū". Adrija pļāpā vairāk, bet tātad- viņas ar māsu ir līdzsvarā, jo Andreta ir kustīgāka un aktīvāka. Viņas papildina viena otru.

Dusmojas, ja kaut ko atņem, un, joprojām visbiežāk tā ir Adrija, kas māsai kaut ko atņem

Joprojām Adrijai labāk patīk papliķēt, uzsist, atņemt, Andretai - paijāt, parīvēt, pabraucīt.

Interesanti, bet joprojām viņas mēdz iemigt pilnīgi vienādi, arī, ja guļ katra savā gultā. Ne katru reizi, bet bieži

20150413153646-52134.jpg

Un bieži mostas naktī

Tas joprojām ir trakākais, kas mums jāpiedzīvo katru dienu - ir grūti normāli iemigt uz nakti, un ir grūti normāli kaut naksniņu nogulēt. Un, iedomājieties,  - tie ir jau 9 mēneši, un viņas ir divas... Un katra var celties sākot no 4-5 reizēm naktī. Ne katru reizi dodu krūti, un tomēr. Tas ir ļoti grūti, un tīri cilvēcīgi, es nogurstu ļoti no tā. Protams, pārejoši, tāpēc - paceļam galvu un ejam tālāk, atgriežoties pie tā pozitīvā.

Andreta ar lielo māsu Marisu

20150413153336-48755.jpg

Nu ļoti, ļoti mīļas, nu ļoti, ļoti..

Emocionālas, grib mīļoties, apskauties, paijāt, glāstīt. Tas, ar kādu skatienu katra no viņām raugās manī - pēc pamošanās, pēc atnākšanas no veikala.. Tas tiešām ir kas īpašs. Katru dienu kā pirmā mīlestība. Atkal un atkal.

20150413153710-44156.jpg

Priecīgi laižam uz desmito mēnesi!

Inga

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Ola_la 24. aprīlis 2015 20:11

Paldies par Jūsu blogu - tik interesanti lasīt! Meitenītes tik foršas, lai viss izdodas! (F)

sanducis 16. aprīlis 2015 08:31

Dubultprieks - skaistas meitenītes.

māmiņa_Iveta 13. aprīlis 2015 22:55

Tiešām aug meitenes acīmredzami! :) Un tā bildīte, kur abas vienādi aizmigušas - tik sirsnīgi! Lai jums viss arī tālāk forši, forši visiem izdodas!