Foršs, informatīvs piedzīvojums bērniem Drošības festivālā

INGA_DZĒRVE
INGA_DZĒRVE

Drošības festivālam Rīgā nebija pārāk lielas reklāmas, kaut gan - vajadzēja, pavisam noteikti, galu galā, vasara ir tas laiks, kad ar bērniem var atgadīties dažādas neražas, un var nākties sazināties ar kādu no dienestiem.

Pasākuma ietvaros varēja krāt zīmodziņus speciālās lapās, lai vēlāk piedalītos kādas balvas izlozē, bet mēs to nedarījām, mēs tiešām vairāk prieka un zināšanu pēc piedalījāmies festivāla norisēs, apmeklējot pilnīgi visas pasākuma zonas.

Tiesa žēl, ka mobilais telefons mani pievīla, un tikām pie gaužām maz bildēm, bet tik un tā - pēc pasākuma bērni vēl ilgi runāja par to, kas piedzīvots un redzēts.

Kā pirmo, esplanādē apmeklējām Policijas telti un bērni, protams, gribēja arī apsēsties uz policijas motocikla.

20150601181035-49668.jpg

Ja uz motocikla pasēdēt gribēja pilnīgi visi trīs lielie bērni, tad policijas auto kāpa tikai Marisa, kura mums vienmēr bijusi īsta drosminiece. Protams, viņa izmēģināja arī dažādas podziņas automašīnas "pultī", mainot sirēnu skaņas un liekot ieslēgties bākugunīm, par ko pati bija sajūsmā.

Tālāk devāmies uz policijas telti, kur bērni varēja ieraudzīt un saprast, kā tad iespējams tikt pie pirkstu nospiedumiem.

20150601181303-34538.jpg

20150601181347-60313.jpg

Marisa gribēja tikt arī pie plaukstas nospieduma, ko veidoja ar divu krāsu "gumiju".

20150601181443-64013.jpg

Tāpat devāmies arī uz ātrās palīdzības auto, kur lielais ģimenes puika un Marisa izpētīja visu, kas auto atrodas, bet Artuss pa to laiku devās izkrāsot ātrās palīdzības automašīnu, lai to pēcāk ielīmētu Latvijas kartē. Vēlāk viņam pievienojās arī abi pētnieki.

Kā nākamo un visforšāko objektu no mana un bērnu skatījuma, gribu uzsvērt vietu, kurā varēja uzzināt visu par drošību pie ūdens, par kuģa ekipējumu un vēl ļoti daudz ko citu. Bērni tur ne tikai uzmērīja glābšanas vestes, bet arī uzcītīgi klausījās interesantajā stāstījumā par to, kāpēc vienas vestes atšķiras no citām, cik ilgi ir cilvēku glābšanas un meklēšanas procesi, no kā pie ūdens vajadzētu uzmanīties, un kas būtu jāņem vērā un jāatceras vasarā.

20150601182236-52654.jpg

Bērni iekāpa arī "armijas kravas auto" kā Artuss to nosauca. Sākumā, protams, tikai Marisa, kas uzreiz jau teica, ka kāps pie stūres, vēlāk visu auto tā krāšņumā izmēģināja arī puikas.

Arī nākamais punkts, ko apmeklējām, bija ārkārtīgi interesants. Tajā bērni uzzināja ļoti daudz par elektrodrošību, un es, patiesībā, apbrīnoju gan šeit stāstošās sievietes pozitīvo attieksmi un pacietību neskaitāmas reizes stāstot bērniem interesantā veidā par to, ko drīkst un ko nedrīkst darīt ar elektroprecēm, elektrosadales skapju tuvumā, elektrolīniju tuvumā. Tāpat kā pēc ūdens drošības jautājumu apgūšanas, arī šeit bija patīkama un informatīva pēcgarša. Attieksme abos posteņos bija individuāla, un pats svarīgākais - ieinteresēta.

Protams, kā jau jebkurā BEZMAKSAS pasākumā, arī te kāds gribēja "uzvārīties" ar savām neadekvāti dārgajām atrakcijām vai dzērieniem. Tas vienkārši pieder pie lietas.

Bērniem ļoti, ļoti patika arī uzzināt vairāk par ugunsdzēsēju darbu, arī tur tika krāsoti ugunsdzēsēju vāģīši un varēja piemērīt formu.

20150601182352-14704.jpg

Protams, jūs jau varat iedomāties, kas puikām vēl riktīgi - riktīgi patika!

Bija vērojami paraugdemonstrējumi, kuros maskās tērptie vīri rādīja, kā rīkojas, ja uzbrūk, piemēram, noziedzinieks ar nazi. Tāpat nenogurstoši puikas cilāja dažādus ieročus, kas bija smagāki par pašiem. Katram no tiem gribējās nospiest gaili :)

Lielais puika patīkami pārsteidza pareizi atbildot uz visiem jautājumiem par drošību uz ceļa, un kā balviņu saņēma sporta apaviem somu, un mēs vēl nosmējāmies, ka tieši iepriekšējā dienā - nākot no pēdējās skolas dienas saplēsa esošo somu. Nu būs jauna!

Protams, pasākumā tika dalītas arī dažādas uzlīmītes, kartītes un tika atgādināts, kur un kādos jautājumos zvanīt. Tāpat bērni tika arī pie policijas atstarotājiem, kas noderēs rudenī.

Vienīgais, kas mazliet skumdināja bija tas, ka tieši drošības festivālā ik pa laikam bija dzirdami aicinājumi atsaukties tādam un tādam bērniņam vecākiem, jo tiešām vairāki vecāki bērnus te "nozaudēja". Kad Marisa bija policijas mašīnā, viņa atrada kāda cita bērna mobilo telefonu, un bēdīgi, ka vecāki nebija papildinājuši bērna kontu, jo policiste nevarēja sazvanīt nevienu no kontaktiem "Mama" vai "Papa", ieteicu zvanīt no sava numura un vienkārši pastāstīt, ka atradies telefons. Viņa pēc vairākiem centieniem vecākus sazvanīt, pastāstīja, ka bija arī bērni, kas bija pārkarsuši saulē un vecāku nepieskatītus bērnus viņi manījuši ļoti lielā skaitā. Savukārt, viena vecmāmiņa pazaudējusi pat divus savus mazdēlus tajā pasākumā.

Lai nu kā, mazākām dāvaniņām un patīkamiem iespaidiem apbruņojušies varējām doties mājās, jo bērni bija priecīgi beidzot dzīvē ieraudzīt kaut vai tos pašus ieročus, lai saprastu, ka tie nemaz nav tik viegli, kā filmās izskatās!

Milzīgs paldies organizatoriem!

Inga

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
INGA_DZĒRVE 1. jūnijs 2015 18:44

Artuss negribēja bildēties :) :D