Gumiju trakums arī jūsmājās?

ilze.lipska
ilze.lipska

Pirms kāda mēneša internetā diskusijās pamanīju, ka šīs gumiju rokassprādzes skaitās modes lieta, un bērni no 4 gadiem jau esot tā aizrāvušies ar rokassprādžu taisīšanu, savukārt vecāki klusībā priecājas, jo netiek prasītas ne planšetes, ne datorspēles - šobrīd topā gumijas. 

Nobrīnījos, ka es par tādām neko nezinu, un mani bērni pat nav ieminējušies, ka tādas gribētu/vajadzētu/jo citiem ir. Atceros, ka laikā, kad gāju skolā, vienā brīdī bija tamagoči (ceru, ka nekļūdos ar nosaukumu) bums, lielākajai daļai tādi bija, bet man ne, un neatceros, ka būtu gribējusi. Tieši tāpat kā ar mobilo telefonu, kad gāju 12. klasē, tie sāka parādīties, un mana labākā draudzene tā gribēja telefonu, savukārt es nesapratu - priekš kam tāds būtu vajadzīgs. Jā, arī tādi laiki bija. Tā nu paklausījos citas mammas, cik daudz viņām nākas iepirkt gumijas, un piemirsu par tām. 

Līdz vienā dienā ciemos atbrauca ome, un meita priecīga skrien pie manis - MAMMU, MAMMU, OME NOPIRKA INDĪGĀS GUMIJAS! 

Hmm... Indīgās? Eju skatīt. Izrādās tās ir tās pašas populārās gumijas, no kurām gatavo rokassprādzes. Bet kāpēc indīgās? Prasu meitai un saņemu atbildi, ka auklīte esot teikusi, ka tās esot indīgas. Tad vēl paziņa saka - jā, jā, esot ļoti indīgas, pa televizoru esot rādīts, kādas rokas kļūstot pēc nēsāšanas, nedrīkstot tādas bērniem dot... Vai... paskatījos arī es un nodomāju - tad jau vajadzētu reklamēt arī bulciņas šādi un kā piemēru pielikt kādu, kuram ir alerģija pret glutēnu. Neēdiet neviens miltu izstrādājumus, jo tie ir indīgi. 

Vārdu sakot, es neko sliktu nesaskatu šajās gumijās, ja vien tās bērni turpinās glabāt kārbā, un man nebūs jāredz tās pa visiem stūriem. Par alerģiju... tas jāizvērtē individuāli. Šķiet taču, ka par ikvienu kosmētisko līdzekli iesaka sākumā izmēgināt uz neliela ādas laukuma, lai saprastu, vai nav alerģijas. 

Vai jūsu mājās arī ir rokassprādžu fabrika?

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
ilze.lipska 28. novembris 2014 22:00 indrasniega

OHO! Super. Man gan rokdarbieces talants nekāds, tāpēc laikam pat nemēģinātu. :D Bet nu kaut ko tādu dabūt gatavu - malači.

indrasniega 28. novembris 2014 21:13

Jā, un starp citu - ir atšķirība starp UK nopērkamajām un pie mums dabūnamajām gumijām - no UK gumijām sanāk smuki, stingri, no pie mums pirktajām - tādi diezgan ļumīgi... Kārtējo reizi jāsecina par "kreisajiem" ražojumiem... ;)

indrasniega 28. novembris 2014 21:11 ilze.lipska

Reku i'!
Pēdējā bildē zvēriņi meitas pašas pagatavotajā leļļu un mazo zvēriņu mājas vienā no istabām.
Taisu pēc šī saites padomiem, trusīti tapat, kā kāmi, tikai austiņas savādākās, kā arī pirmajā rindā ievietoju ļipu.
http://www.youtube.com/watch?v=dzpSsHTeXwc

ilze.lipska 28. novembris 2014 11:31 indrasniega

Vai vari pievienot kādu bildi? Nestādos priekšā kā kaut ko tādu var dabūt gatavu. :)

indrasniega 27. novembris 2014 23:30

pati patreiz esmu brīvprātīgi spiestā kārtā loom-bandoties, jo aiz ziņkārības paņemu pamēģināju, kā ir no tām gumijām izgatavot kāmīti... :D
Tagad jau ir pasūtīta kāmju ģimene 6 personu sastavā, kā arī vēl bariņs trušu... :D
Arī mazajam šie gumijpītie zvēriņi ļoti patīk - staigina, vizina mašīnītēs, pa pārīšiem dancina un rāda, ka kāmīši bučojas (tā bučošanās pielipa no Joka pēc alfabēts, kur beigas pele ar žurciņu sabučojas)... :D
Nu, ta kā varu teikt - esmu es arī šai pulciņā! ;)

MieraVējos! 27. novembris 2014 10:12 ilze.lipska

Jā,ja atradīšu linku-ielikšu kādas pērles izveidotas!!!!!

ilze.lipska 26. novembris 2014 21:42 MaraKenigsvalde

krekli???

MieraVējos! 26. novembris 2014 20:01

Paldies Dievam-mums šī Loom Bands slimība ilga tikai 5 dienas!Draugu bērnu iespaidā nopirku(kā zinādama,katram mazo iepakojumu,kas maksa 1 euro),kas pēc pāris izrādījas gudrs lēmums-Jo bērniem vienkarši apnika!
Bet,tos darbus kas ir internetā(krekli,kleitas,svarki,dubultās sprādzes u.t.t -apbrīnojam joprojam!)

Ieva 26. novembris 2014 17:44

Es un vēlāk puikas pirka Zvaigzne ABC Ādažos 600 gumijas par 2 eiro. To komplektu ar dēlīti, tamboradatām un palielu gumiju maisiņu nopirku par 6.50 Lāčukā arī Ādažos. Vispār dēlīšus var dabūt arī atsevišķi apm. 3 eiro.

Aachen 26. novembris 2014 16:10

Mums mājās šis trakums ir beidzies. Ļoti priecājos, ka nenopirkām gumijas vairāk. Ilgums 3 nedēļas.
Mēs pirkām www.pirkumins.lv http://www.pirkumins.lv/index.php?part=search&lng=lv&search=gumijas
Draudzīgas cenas un oriģināla prece, nav pakaļdarinājums. Skatos, ka ir nākuši klāt jauni komplekti, kuri pat ir atzīmēti kā antialerģiski.

ilze.lipska 26. novembris 2014 16:00 Ieva

Cik tās gumijas maksā? Vai tajās kuponu mājaslapās patiesi ir izdevīgāka cena?
Mums pagaidām ome divas reizes atnesa pa nelielam iepakojumam, un es domāju, vai maz man vajag pirkt. Jo mēs arī kinderolas nepērkam, bērni jau zina, ka tādas var dabūt tikai pie omes.

ilze.lipska 26. novembris 2014 15:58

Manējie tās sauc par indīgajām gumijām, un šķiet, tur nekas nav maināms. :D

Ineta 26. novembris 2014 14:42

Es ,par, jo tad mani berni sez pie galda un tik draudzigi pin visadus brinumus reizem jabrinas ko tik cilveks nedabon gatavu.pa to ka indigas tad jau daudz kas ir kaitigs bet ja visu to nemt vera traks var palikt .

Ieva 26. novembris 2014 11:07

Nu jau kādu laiku ir miers, bet nu oktobris pilnībā tika pavadīts gumiju zīmē:) Visvairāk aizrāvās 10gadīgais Jancis, Mārtiņš kādu neilgu brītiņu; Madarai patika galarezultāts un jaukšana ārā, bet Anna iemācījās pati arī pīt.
Vakar tieši Jānis nojautāja, ko lai dara ar gumijām, kuras stāv kastītē, rokassprādzītes vairs neinteresē. Es ieteicu ieskatīties YouTube, kur var atrast instrukcijas dažādu priekšmetu uzpīšanai no šīm gumijām - cilvēciņi, zvēriņi, formiņas. Vienīgi tur vajag to dēlīti, kurš tad vakar arī tika iegādāts.
Par indīgumu - es saprotu, ka nelabvēlīgi esot piekariņi, ko var iepīt iekš gumijām; tos mēs neesam pirkuši.
Puikas gumijas pērk paši par savu iekrāto naudiņu; no manis viņiem tika starta komplekts:) Man šķiet, ka šī nodarbe ir lieliska, ko darbojas pirkstiņi, prāts, attīstās krāsu izjūta, mazliet skaitīšana arī ir iekšā, ja grib, lai sanāk pa smuko.
Uz Mārtiņdienas tirdziņu Jānis ar klasesbiedriem bija sapinis veselu kasti ar rokassprādzēm un visas arī iztirgoja. Šobrīd Jānis gatavo mazas dāvaniņas mīļajiem Ziemassvētkiem.