Izdodas pienākumus sadalīt "godīgi"?

INGA_DZĒRVE
INGA_DZĒRVE

Man agrāk likās, ja pienākumi netiek dalīti uz pusēm pilnībā, tad tas nav godīgi. Bet vispār, vienam otru būtu jāpapildina, nebūtu jābūt tā, ka kādam aizvainojums un rūgtums krājas tāpēc, ka viņš dara vairāk, kā otrs. Jāpanāk solīti pretī vai arī - sadalām pienākumus, es daru šo, tu dari to.

Visvairāk vīra iesaistīšanos novērtēju tad, kad pati kaut ko jau vairs patiešām nevaru izdarīt, vai arī - mazās apslimušas, vai arī pati nejūtos labi vai vienkārši kādu iemeslu dēļ neesmu mājās. Tad viņš uzņemas vairāk, un tajās reizēs ikviena sieviete noteikti teiku - super vīrs! Bet ikdiena ir ikdiena, vienmēr var šķist, ka šodien kāds izdara vairāk kā otrs, un rīt - viņš izdara mazāk kā otrs. Ja skaitīsim padarītos darbus un sev atgādināsim, cik tomēr daudz darām, lai salīdzinātu, cik maz padarījis otrs, tā vienmēr būs kā spēle, kurā kāds jūtas kā lūzeris. Diemžēl.

Un īstenībā, tikai ar laiku saproti, ka visu sadalīt vienādi nemaz nav iespējams, kādam tas var likt vilties, vēl kādam beidzot saprast un novērtēt vienkārši to, ko katrs mājās dara.

Mums, tāpat kā citām ģimenēm, ir lietas, ko daru tikai es un ir pienākumi, kas attiecas tikai uz vīru. Un tomēr patīkama ir sajūta, ka "viens otru varam izručīt" - uzņemoties otra darbiņus.

Kāda jūsu mājās ir pienākumu sadale? Uz pusēm? Vai tomēr nē?

Inga

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
kristine05 10. augusts 2015 16:42

Labdien,musu gimene darbu sadalijums ir sads,katrs par kautko ir atbildigs ari berni,tas ir tikai brivlaikos.skolas laika berni velu ir majas un darbus jau padarijusi ir mamma.

sanducis 8. jūlijs 2015 11:10

Mums tie pienākumi ir tādi. Vīrs kā individuālais darba veicējs ir darbos un naudas pelnīšanā līdz nenoteiktam laikam iekšā nav tā ka katru vakaru ir noteiktā laikā mājās un normēts darba laiks. Viņš veic maksājumus, pārskaitījumus ved bērnus uz dārziņu. Reizēm var atvest mājās no dārziņa bērnus un brauc savās lietās. Man paliek mājas dzīve un bērni, bet ja vajag palīdzību vienmēr varu paļauties, ka viņš būs palīdzēs un visu izdarīs. Un nav tā sajūta, ka kāds dara vairāk vai kāds mazāk. Palīdzu arī viņam, ja ir tādas vajadzības.