Jums ir multivāres katls? Un citas ikdienu atvieglojošās ierīces?

INGA_DZĒRVE
INGA_DZĒRVE

Man ideālie palīgi būtu mājās tādi, par kuriem vien varu sapņot: iRobots, kārtīga tvaika slota, trauku mazgājamā mašīna (kuru šajā dzīvoklī īsti nebūtu, kur iestumt, bet ai, kā vajadzētu..).

Bet pie vienas ikdienu atvieglojošās ierīces tiku Ziemassvētkos, dāvanā saņemot multivāres katlu. Nav gluži Redmond, bet nu tomēr - ideāli pilda savas funkcijas. Es pirms tam īsti nesaskatīju tādas lietas vajadzību, ja godīgi.

Bet sāku katlu lietot, kad dvīnītēm sākās piebarojuma vecums. Tad es šīs ierīces priekšrocības sāku novērtēt aizvien biežāk, un tagad nav ne dienas, kad es ar šo katlu kaut ko negatavotu.

Viss sākās ar vienkāršu putras pagatavošanu, pirms uzsāku tvaicēšanas apgūšanu. Nolēmu kādā vakarā izmēģināt un salikt putras sastāvdaļas katlā un uzlikt uz atlikto gatavošanu ar sākumu nākošās dienas rītā. Pamostos - putra gatava - ne piedegusi, ne kā, un ne man bija jāmaisa, ne jāuzrauga katliņš. Pie tam, vislielākais bonuss - pēc ēdiena pagatavošanās ēdiens katlā ir silts, jo automātiski ieslēdzas siltuma uzturēšanas funkcija.

Un tad arī sākās tvaicēšana, ko ļoooooti novērtēju! Gatavoju gan mazajām, gan sev - vienlaikus varu gan vārīt katlā, piemēram, dārzeņus, gan arī augšējā nodalījumā tvaicēt dārzeņus mazajām. Un pats labākais - tā gatavojot saglabājas vitamīni.

Tā tagad gatavoju ar katlu ļoti daudz ko, un ikdienā tieši tas, ka ēdiens ir silts jebkurā laikā un nekas nepiedeg, ja izvēlētas pareizas proporcijas, ir lielākais atbalsts. Jebkurā brīvā brīdī varu vien salikt katlā vajadzīgās sastāvdaļas, nedomājot, ka "tikos un tikos" jāsāk ēst taisīt. Katls pagatavo ēdienu un tas ir silts un gatavs lietošanai jebkurā laikā.

Kādas jums mājās ir ikdienu atvieglojošās ierīces?

Inga

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Ince 17. jūnijs 2015 18:57

Izlasot tik daudz pozitīvus komentārus par multivāres katliem - sāku tādu gribēt arī sev:)

Henriete 17. jūnijs 2015 10:03

O, multivāres katls, šī fantastiskā ierīce! Man gan zīdaiņu mājās jau vairākus gadus nav, toties ir tādi lielie, kas ceļas ļoti agri no rīta un labprāt ēd siltu putru! Griķi, rīsi - parastajā katlā tik gardus nemāku dabūt. Jogurta pagatavošana, sautējumi... Neaizvietojama ir maizes mašīna, jau gadus 15 cepu maizi pati, nupat iet ceturtā mašīna. Veļas mašīna, slapjā un aukstā laikā neaizvietojams ir žāvētājs. Gaļas mašīna, virtuves kombains ar dažādām rīvēm arī. Man to ierīču daudz, bet nekas arī bez jēgas nestāv, viss tiek darbināts un izmantots. Nupat iegādāju kafijas automātu, oi, kur labs!
Vienīgais, kas ne visai - putekļsūcējs ar mazgājošo funkciju. Otrreiz pirktu parasto, tā mazgāšana tiek ļoti reti pielietota. Tvaika tīrītājs gan laba lieta, nekādu sadzīves ķīmiju nevajag!

INGA_DZĒRVE 15. jūnijs 2015 11:32 cecii

o, jā, kafijas automāts mums arī ir, ļoti laba lieta! Tiešām! Bet par gaļas maļamo mašīnu es nebūtu iedomājusies, kaut gan, ja ir "sava" gaļa, tas būtu baigi noderīgi pat!

ES savu ideālo, vislabāko rīvi aizmirsu Somijā, un nav iespējams vairs to atdabūt, bet arī man bij alīdzīgi kā tev ar rīvēšanu - ātri, ērti un vienkārši super!

cecii 14. jūnijs 2015 17:38

Mums lietošanā neaizstājamas ir 3 lietas. Pirmajā vietā ir mūsu īpašais blenderis, tas tiek darbināts ik dienas. Visu ziemu gatavojām zaļos kokteiļus, arī šobrīd. Ar blendera palīdzību maļam graudus miltos, gatavojam dažādus kārumus, visbiežāk riekstu/šokolādes krēmu ko likt uz maizītes.
Otrajā vietā ir kafijas aparāts, jo abi ar vīru esam labas kafijas cienītāji. Tad nu atliek tikai nospiest pogu un...
Trešajā vietā ir elektriskā gaļas maļamā mašīna, kurai var pielikt 3 veidu dārzeņu rīves. Darbus, kas pirms tam prasīja daudz laika nu paveicu pāris minūtēs. Sarīvēt kāpostgalvu skaidiņās vai kartupeļus cepelīniem ir sekunžu jautājums. Rudeņos arī visus iespējamos dārzeņus sasmalcinu ripiņās, stienīšos un saldēju.

IlvaV 14. jūnijs 2015 14:02

Nekādu super katlu nav, taču, lasot jūsu pieredzi, sakārojās:) Manu ikdienu noteikti, pirmkārt, atvieglo trauku mazgājamā mašīna. Bez tās atkal slīktu trauku kaudzēs kā pirms gadiem 8:) Veļas mašīna, protams, bez tās vispār dzīve, manuprāt, nav iespējama. Ko jau gadiem domāju nopirkt, bet vienmēr atlieku, jo atsauksmes dažādas, ir veļas žāvētājs. Ir arī virtuves kombains, kas savas funkcijas veic jau gadus 13-gan smalcinu tajā, gan rīvēju, gan pankūku mīklu jaucu, ja pavairāk jācep tās. Putekļu sūcējs, protams, ir. Vairāk laikam arī no tādām virtuves fīčām vai lietām uzkopšanai man nekas nav. Man arī īsti nepatīk piebāzt māju ar simts agregātiem, kurus 5x pakustina un tad novieto tālākajā stūrī. Kā, piemēram, atsevišķa sulas spiede. Nu nelietojas un viss.

kristik26 13. jūnijs 2015 14:58

mums multivāres kalts parādījās pēc 3 bērniņa piedzimšanas. sakumā domāju, ka tā ir tāda nevajadzīga lieta. tajā brīdī modes kliedziens... visi visi pirka..
Es negribēju. tad sākām ar vīru interesēties vai cilvēki ir apmierināti ar m.katlu....
lēmums nopirkt katlu pienāca tad, kad pastaigājoties ar bērniem sākām runāt ar vienu mammīti,izrādījās-viņa tā vienkārši pastaigājas ar bērnu, bet mājās gatavojas vakariņas....
vīrs izreiz aizskrēja un nopirka:)
tagad es saprotu-cik tas katli ir liels palīgs ikdienā....

INGA_DZĒRVE 12. jūnijs 2015 11:45 IneseČ

man tiešām šis katls ļoti noder, pie tam, man ir tieši kā bildē redzamais, tas nemaksā nemaz tik dārgi, un ir ietilpīgs. Kalpo ļoti labi. Tev līdzīgas vēlmes kā man :)
Vēlu no sirds, lai piepildās! :)

IneseČ 12. jūnijs 2015 11:27

Mūsu mājās ir "parastas" ikdienu atvieglojošas lietas- veļasmašīna (vienkārša un nedārga, bet atšķirībā no iepriekšējās ar noderīgu atliktā starta funkciju), parasts putekļu sūcējs, blenderis/smalcinātājs, mikseris, gludeklis. Ļoti noderētu gan trauku mazgājamā mašīna (virtuve stipri par mazu un tur jau dzīvo veļasmašīna), gan "gudrais" kalts, kā arī iRobotam un tvaika slotai būtu liela piekrišana, bet pagaidām tā visa nav. Izlasot tavu aprakstu ar sakārojās tādu katlu, kas zina, varbūt kaut kad tuvākā nākotnē, jo nemaz nebiju piefiksējusi cik ļoti tāds var atvieglot ģimenes (jo īpaši daudzbērnu) ikdienas gaitas un mammas darāmos darbus virtuvē.