Kā pabalstu izmaiņas skars tavu ģimeni?

INGA_DZĒRVE
INGA_DZĒRVE

Mūsu dvīnītes – meitiņas piedzima šogad, 13.jūlijā, kad maniem vecākajiem bērniem bija jau 3 un 4 gadi, attiecīgi, esmu izbaudījusi, ko nozīmē saņemt lielāku vecāku pabalstu līdz gada vecumam, un pēc tam saņemt vien niecīgu summu līdz pusotram gadam un pēc tam tik ļoti bieži „cilātos” 8Ls par katru bērnu.

Kas gribēs, varēs strādāt un saņemt arī vecāku pabalstu, bet tādā gadījumā, pabalsta apmērs būs vien 30% no algas. Attiecīgi, es, kā mamma, visai stingri apdomātu, vai darbs ir tā vērts, lai saņemtu nelielu „piemaksu” pie algas par laiku, ko VARĒTU pavadīt kopā ar bērniņu..

Tas, kas priecē, ir fakts, ka vienlaikus varēs saņemt gan vecāku pabalstu, gan arī bērnu kopšanas pabalstu. Vislielākie ieguvēji būs tie, kas saņem vidējo vai, teiksim, minimālo atalgojumu, jo jebkura nodokļos iemaksātā nauda nozīmēs lielāku vecāku pabalstu, pie kura klāt tiek, protams, pieskaitīts arī BKA pabalsts.

Piemēram, tie, kas pabalstu līdz gada vecumam saņem tagad 224 eiro apmērā, pēc jaunās sistēmas saņems kā BKA pabalstu 171 eiro apmērā, pie kura tiek vēl pieskaitīts vecāku pabalsts 140 eiro apmērā. Pie tam, tā būs summa, kas tiks saņemta līdz pusotra gada vecumam.

Ir jauki, ka valstī tiek nodrošināts atbalsts jaunajiem vecākiem, ļaujot viņiem audzināt bērniņu, tātad – darīt ārkārtīgi svarīgu darbu ar ieguldījumu nākotnē, un saņemt par to arī kādu atalgojumu.

Inga

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
maza1992 25. jūlijs 2014 19:26

musu gimene vienigais kas kautvai mazliet iepriecina ir tas ka iespejams tiks veiktas piemaksas par otro un treso berninu ar 2015.gadu.jo ziniet tie 8ls tagad 11 euro ta bija nirgasanas a ja tagad bus tas piemaksas tad pa trim berniniem tie 66 euro jau ar nekas nav bet mazliet savadak bus....protams daudziem vecakiem nodereja tas pats mazumins kas bija loti svarigs......bet nu ceresim ka solijumi piepildisies un ies mazliet labak visiem

māmiņa_Iveta 24. jūlijs 2014 15:26 skepter

Es būšu ļoti priecīga, ja no Jaunā gada būs sola lielākas ikmēneša naudiņas par otro un trešo bērniņu. It kā summa par vienu neliela, tomēr kopā tas cipars izveidojas gana nozīmīgs, turklāt katru mēnesi.

skepter 24. jūlijs 2014 12:30

Oi..nesanāca pabeigt. Dievs saplānoja man trešo

skepter 24. jūlijs 2014 12:29

Tagad prātoju vai tēti arī varēs izmantot šo iespēju? Es aizgāju no darba, cerēju pasēdēt bezdarbiekos, mazāko palaist dārziņā un sākt darba gaitas no jauna. Bet ne jau es viena, ko plānoju

Ilzhukinjs 23. jūlijs 2014 09:31

Pabalstu izmaiņas mani neskars nekādīgi. Es gan lielas cerības lieku tiešām uz 2015.gadu, kad sola ģimenes valsts pabalsta diferenciāciju – par otro bērnu pabalsts ir divas reizes, bet par trešo bērnu un nākamajiem bērniem – trīs reizes lielāks , bet vai tā būs laiks rādīs. Solījumi bijuši tik daudz, ka vairs nav ticības :)

INGA_DZĒRVE 23. jūlijs 2014 08:52 Agnese

Tas līdzīgi, kā citās pašvaldībās maksā bērna piedzimšanas pabalstu un citās nē, es nopriecājos, kad Marisa dzima, ka varbūt mums arī tiks, bet lēmums bija aktuāls no augusta, man Marisa piedzima jūlijā :D Bet taisnība tev ir. Es vēl par tām Kanāriju salām iesmēju :D LAIKAM jau man arī necerēt :D

Agnese 23. jūlijs 2014 08:33

Mūs neskars pilnīgi nekā.:) Kad kļuvu par daudzbērnu mammu, visi deputātu solījumi pagaisa vējā, nesanāca ne piemaksa pa trešo bērniņu (toreiz par pirmā bērna ienākšanu ģimenē bija 250Ls vai cik tur, par otro +100, par trešo +200 vai kaut kā tā), kas jau bija pāris simtiņi nost, ne daudz un dikti aprunātā bērnu nauda, kas toreiz par pirmo bērnu bija 8Ls, par otro 9.60Ls un par trešo 12.80Ls bija solīta, tagad to lēmuma lapu glabāju mapītē un iesmaidu, jo pēc dažām dienām toreiz atnāca vēl viena lapele ar lielu "atvainojiet", tomēr nebūs nekādas piemaksas. :D :D :D Tā nu pēcāk, dvīnēm piedzimstot, bija tieši tas pats nekas. No mūsu ģimenes, deputātu kafijām un izklaidēm, katru mēnesi, nu jau no 2009. gada sākuma, ieripo vismaz 40Ls liela summiņa, kas ieturēta neizmaksājot, uz krīzes rēķina tā teikt (ik pa laikam parēķinu, cik reižu atpūta Kanāriju salās man aizgājusi gar degunu :D :D ), kaut gan Straujuma jau berzē rokas, ka vajadzētu pašiem vēl algas pacelt. :D