DISKUSIJA: Kā tiekat galā, kad slimo vairāki bērni reizē?

INGA_DZĒRVE
INGA_DZĒRVE

Es jau ziemā reiz pieķēru sevi aizdomājamies par tēmu: slimošana daudzbērnu ģimenēs. Bet, kā zināms, ziema jau nav vienīgais laiks, kad bērni slimo. Slimo arī rudenī, un arī pavasarī. Kā man parasti nākas novērot, ja mājās ir vismaz divi bērni, viņi slimo vai nu vienlaikus, vai viens pēc otra.

Labi, manā gadījumā, kad darbs ir mājās ar datoru pie sāniem, nav nekā sarežģīta - slimības lapas nav jāņem, es darbu varu apvienot ar bērnu aprūpi, apmīļošanu un arī ar ārstēšanu, ja tas vajadzīgs. Bet tik un tā, ja slimo abi reizē, tas tomēr ir daudz grūtāk. Un, ja ģimenē ir vairāk kā 2 bērni, tad tas ir ne tikai fiziski grūtāk, bet apgrūtinātas ir arī mammas darba gaitas, un, saprotams, arī maciņš kļūst strauji tukšāks.

Man ir gadījies, ka abiem tiek izrakstītas vienas un tās pašas zāles, bet īsti ar to ietaupīt neizdodas, jo - viena zāļu pudele vienam bērnam varbūt, ka pietiks tai vienai slimošanas reizei, ja jādala uz diviem, tomēr nāksies slimošanas otrajā pusē piepirkt klāt vēl vienu tādu pašu pudeli/tabletes utt.

Tāpat traki ir, ja mājās reizē vairākiem bērniem jācīnās ar vēdervīrusu, un vēl trakāk, ja apslimst arī mamma pati..

Padalieties pieredzē: kā jūs tiekat galā, kad mājās ir "kolektīvā" slimošana?

Skaidrs, ka pats galvenais ir nekrist izmisumā un vienkārši zināt, ka tas ir normāli, un tā var gadīties. Bet pastāstiet, kā līdz šim ir gājis jums, kā tādas slimošanas reizes ietekmējušas ģimenes budžetu, vai nav gadījies, ka tas rada problēmas darbā?

Inga

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
INGA_DZĒRVE 24. aprīlis 2014 18:14 kzaiga

Jā, tā summa, kas salasās visiem kopīgi slimojot ir šausmīgi liela. Vai esi interesējusies par zāļu čeku saglabāšanu un vēlāk - iesniegšanu, lai kaut niecīgu daļu atgūtu atpakaļ? Es prātoju par to, ka nākotnē tā sākšu darīt.

kzaiga 24. aprīlis 2014 17:07

Sveiki!

Mums šoziem arī tā bija. Saslima pati mazākā - 4 mēn veca ar vēdervīrusu. Bija man jādodas ar viņu uz BKUS. Tur pavadījām 3 dienas ārstējoties. Kad tikām mājās, tad tika kārta vidējajai- 2gadīgajai meitai. Ar viņu uz to pašu BKUS devās tētis. Bija smags Rota vīrus. Tētis tika sveikā vieglā formā. Pēc tam vecākais dēls arī saķēra vēdervīrusu no māsām- ne pārāk smagi. Un pēc tam es pati pāris dienas pamocījos.
Bet ar to jau nekas nebeidzās... Pēc šī visa murga sekoja nākamais - vidējais bērns 2 gadīgā meita saslima ar plauškarsoni, vīram bija smags bronhu iekaisums, man un mazajai arī kaut kas ar elpceļiem. Šoreiz vienīgais lielais puika mums nepievienojās. Tā nu mēs kopumā visi mēneša garumā slimojām. Meitenes dabūja divas tūres dzert antibiotikas un vēl visādaas iesnu, klepus, vēdera zāles. Es tā parēķināju, ka par visiem medikamentiem tika izlietots vairāk kā 140 euro.
Murgaini!!!:@