Kas nepieciešams laimīgai bērnībai?

INGA_DZĒRVE
INGA_DZĒRVE

Kad nelaimes un likstas neskar mūs pašus, mēs reizēm pat neaizdomājamies par to, cik svarīgi saviem bērniem ir dāvāt laimīgu bērnību un priecīgas atmiņas. Visbiežāk tieši kādi ne tik pozitīvi notikumi liek mums aizdomāties par tādām tēmām.

Piemēram,

 - kārtējais bērniņš atstāts Glābējsilītē, un mēs domājam - nu kā tā var, kāpēc tā, un varbūt pat, ka tā ir labāk..

 - kāds mums tuvs cilvēks gūst traumas vai iet bojā, atstādams šajā pasaulē vien bērnus, līdzīgi kā pagājušā gadā Zolitūdes traģēdijā

 - piedzimst kāds bērniņš, kuram ir tādi veselības un attīstības traucējumi, ka pašu spēkiem un finansēm vecākiem neizdodas tikt ar visu galā

Tie ir tikai daži, it kā niecīgi piemēri, bet tai pat laikā, mūsu sadzīves problēmas tādās reizēs šķiet tāds tīrais sīkums vien. Mēs apstājamies, aizdomājamies, un vēl vairāk sākam novērtēt to, kas ir jau līdzās, to, kas mums jau pieder. Un patiesībā, vislabākais, ko tēti un mammas savu bērnu labā var darīt - ir mīlēt viens otru no visas sirds. Katru dienu. 

Kas vēl nepieciešams laimīgai bērnībai?

Nedomāju, ka tās būs dārgākās rotaļlietas. Nedomāju, ka tās būs noteikta ražotāja bērnistabas mēbeles, ko istabā skaisti un veiksmīgi salicis pasaulē atpazīstams dizainers..

Tas būs kaut kas pilnīgi cits..

Inga

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
JānisK 22. jūlijs 2014 10:07

Silta māja ziemā.

Ieva 21. jūlijs 2014 10:45

Un vēl - ja nebūs asaru un grūtību, kā tad zinās, kad ir tā laime, kad viss ir forši un pasakaini? Droši vien tā tas arī notiek - smiekli vijas ar asarām un pēc gadiem mēs stāstām saviem vecākiem, cik forši ir bijis bērnībā, jo piedzīvotas tik dažādās emocijas un izdzīvotas tik dažādas situācijas.

Ieva 21. jūlijs 2014 10:43

Laimīgai bērnībai nepieciešami bērnu un vecāku smiekli, smaidi un pozitīvas emocijas. Ja vecāki prot tādas uzburt, tad bērniem tik atliek tās paķert. bet gadās, ka vecāki neprot, tad bērni intuitīvi mēģina uzjautrināt vecākus; tad jau vecāku ziņā ir ļauties smiekliem vai nē. bet ko tad, ja vecāki cenšas, lai bērnam ir labi, bet šis tik un tā ir nīgrs? Varbūt ļaut paiet kādam laikam un pats atrisināsies pats no sevis? Manā pieredzē ir bijuši dažādas situācijas un vēl joprojām pati sev uzdodu jautājumu, vai maniem bērniem ir laimīga bērnība? nezinu, ļoti ceru uz pozitīvu atbildi par spīti dažādām grūtībām, domstarpībām, kam ejam cauri, sevišķi ar tīņiem dēliem. Brīžiem man šķiet, ka jāļauj viņiem pašiem vairāk sevi izklaidēt, lai darbojas paši kā grib (saprāta robežās), lai mācās un izbauda kļūdas un izdošanos; mans pienākums nodrošināt, lai tas viss notiek droši.

MieraVējos! 21. jūlijs 2014 09:28

Viennozīmīgi laimīgai bērnībai ir vajadzīgi LAIMĪGI,ar dzīvi apmierināti vecāki!Jo ne velti saka,ka bērni ir Mūsu spogulis;)
Laimīgs Vecāks= laimīgs Bērns!!!!(F)(F)(F)