Kino un Rīgas svētki – nedēļas nogales košākie pasākumi

Autors: Godaģimene.lv, 2017. gada 18. augusts, 09:00:00
Kino un Rīgas svētki – nedēļas nogales košākie pasākumi

Līdz skolas sākumam palicis pavisam maz. Toties vasaras pēdējās nedēļas solās būt patiesi siltas un saulainas. Ja nedodaties pie jūras, laukiem vai mežu, tad šajā nedēļas nogalē daudz ko darīt būs arī galvasilsētā.

Uz kino! Divas jaunas filmas “Emodži“ un “ Vectēvs, kas bīstamāks par datoru”
Pēc vairāku gadu pārtraukuma atkal ir tapusi spēlfilam bērniem “Vectēvs, kas bīstamāks par datoru”. Astoņgadnieka Oskara vasaras brīvdienas lauku mājās sākas kā nebeidzams cīniņš ar vectēvu, bet pārvēršas par abu vīru draudzību, kas spēj izpestīt vecmāmiņu no viņas skolnieka iecerētas avantūras. Filmas pirmsirāde – 18. augustā.

Šonedēļ Latvijas kinoteātros sāks izrādīt vienu no intriģējošākajiem šīs vasaras kino projektiem. Animācijas stāsts visai ģimenei “Emodži filma” (“The Emoji Movie”) ļauj nokļūt mūsdienās tik aktuālajā emodži jeb emocijzīmju zemē, kas, kā izrādās, ir neticami krāšņa un spraigiem notikumiem pilna. Emocijzīmes daudziem bērniem ļauj vieglāk atklāt apkārtējiem savu noskaņojumu un pārdzīvojumus. Tāpēc vecākiem ir vērts neizturēties vieglprātīgi pret emocijzīmēm, ko sarakstē ar viņiem izmanto pašu bērni. Tās patiesībā var būt precīzs indikators bērna slēptākajiem pārdzīvojumiem.

Rīgas svētki – programmā pasākumi dažāda vecuma viesiem
Šogad Rīgas svētku laikā 11. novembra krastmala kļūs par krāšņu parku – sestdien, 19. augustā, no plkst. 13.00 līdz pat 23.15 rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti uz Rīgas svētku centrālo pasākumu DAUGAVMALAS PARKA STĀSTI, kur godā tiks celts tas, kas parkos notiek ikdienā, sākot ar parku uzkopšanu un beidzot ar romantiskiem randiņiem vēlā vakara stundā. Rīgas svētku Daugavmalas parks atspoguļos Rīgas zaļo un skaisto parku stāstus, un uz tā skatuves visas dienas garumā uzstāsies pašmāju labākie mākslinieki un grupas. Bet no plkst. 12.00 līdz 23.15 ikviens aicināts apmeklēt amatnieku tirdziņu Akmens tilta pusē.


Svētku programmā sestdien, 19. augustā, plkst. 13.00 apmeklētāji aicināti vērot Rīgas dārzu un parku čaklo apsaimniekotāju un tehnikas parādi, plkst. 13.20 notiks vēlā brīvdienu rītu aerobika kopā ar Andžeja Grauda bungu skolas grupa “The Clicks”.


Īpašs priekšnesums Daugavmalas parkā būs vērojams plkst. 14.50 un plkst. 17.50 – atzīmējot 20. gadadienu kopš Rīgas un Sudžou pilsētas Ķīnas Tautas Republikā sadraudzības nodibināšanas, šā gada Rīgas svētkos uzstāsies Sudžou dejotājas ar dejas priekšnesumu “Taihu ezera ritmi”. Ķīnā iecienītā publiskā Skvēru deja apvieno vingrošanas un dejas elementus. Klasiskais dejas “Taihu ezera ritmi” izpildījums tradicionālajos kipao kostīmos parāda ezera atšķirīgo viļņojumu dažādos gadalaikos.
Ar svētku programmu ir iespēja iepazīties Rīgas svētku oficiālajā interneta vietnē www.rigassvetki.lv.

Ostas svētkos Daugavā iekuģos vēsturiski burinieki; kuģi būs gatavi arī vizināt

No 18. līdz 20.augustam - galvaspilsētā krāšņi un ar daudzveidīgām aktivitātēm ieskanēsies Rīgas pilsētas svētki 2017, kurus ar atraktīvu un daudzveidīgu programmu bagātinās arī Ostas svētki. Tostarp jau piektdien, 18. augustā, Pilsētas jahtklubā, Rīgā, Ķīpsalā tiks atklāta viena no krāšņākajām Ostas svētku sadaļām - vēsturisko burinieku festivāls “Baltic Sail Riga 2017”.


“Baltic Sail Riga” ir starptautisks Baltijas jūras vēsturisko burinieku festivāls, kas 20 gadu garumā rīkots dažādās Baltijas jūras ostās: Šogad festivāls pirmo reizi notiks Rīgā. Atpūtas kuģis “Lībava” apmeklētājus aiznesīs uz 17. gadsimtu un ļaus iejusties hercoga Jēkaba valdīšanas laikos. Savukārt zvejas traleris “Lisette”, kas bija īpaši piemērots piekrastes zvejai un sekliem ūdeņiem, atklās to, kādos apstākļos savulaik ik dienu strādājuši zvejnieki. Apskatei būs pieejami deviņi krāšņi buru kuģi. Uzkāpjot uz klāja, apmeklētāji varēs iejusties dažādos laikmetos un apstākļos, kā nekā festivālā piedalīsies gan karotāju vikingu kuģis, gan arī atpūtas un zvejas kuģi.


Vairāk informācijas par "Ostas svētkiem" atrodams interneta vietnē www.rigassvetki.lv un facebook.com/RigasBrivosta, bet par vēsturisko burinieku festivālu Baltic Sail Riga: www.balticsail.lv.

Ģimeņu mēnesis dabas parkā Tērvetē
Piektdien, 18.augustā plkst. 15:00 Latvijas talantīgie bērni un jaunieši kopā ar vokālajiem pedagogiem - operdziedātājiem un mūziklu izpildītājiem Juri Vizbuli un Baibu Renerti, un soulmūzikas dziedātāju Anmary uzstāsies koncertā "MEŽA KONCERTZĀLE".


Savukārt svētdien, 20.augustā, dabas parkā Tērvetē vēl nebijis notikums - Cūkmena koka skulptūras atklāšanas svētki. No plkst. 12.00 līdz 16.00 spēles un rotaļas ar tīru mežu aizstāvi Cūkmenu un radoša darbošanās koka pārtapšanas darbnīcās Rūķu sētā. Dienas vidū plkst. 14.00 Atrakciju laukuma estrādē būs skatāma izrāde - R. Blaumanis “Velniņi” - Baložu Tautas teātra kolektīva izpildījumā.


27. augustā, dabas parkā svinēsim Ģimeņu svētkus “Nāciet mežā lieli, mazi”. Svētku ietvaros Atrakciju laukuma estrādē plkst. 14.00 būs skatāma izrāde “Lutauša dzimšanas diena” BJC “Kurzeme” teātra studijas izpildījumā. Izrādes autors un režisors Reinis Vējiņš.

Visu augusta mēnesi, katru dienu līdz plkst. 17.00 brīnumiem bagātajā mežā viesi varēs sastapt savus iemīļotos pasaku tēlus - Rūķu saimes pārstāvjus, Sila raganiņu, Princesi Zeltīti un Sīkstuļa būdas iemītniekus.

Šlokenbekas muižā svētki “Visi gaņģi vaļā”
19. augustā Šlokenbekas muiža svinēs muižas svētkus „Visi gaņģi vaļā” kopā ar www.stirnubuks.lv sportisko komandu. Kā svētku kulminācija plkst. 18:00 – muzikālās apvienības „Raxtu Raxti” koncerts muižas pagalmā!

Prieka gaņģī būs iespēja noskatīties mūsdienu deju grupas „Alegorija”, bērnu vokālās grupas „Bimini” priekšnesumus un cirka studijas „Beztemena” izrādi un piedalīties tās radošajā darbnīcā. Noklausīties Nikolaja Puzikova koncertprogrammu „Te nu es esmu”. Noslēgumā baudīs muzikālās apvienības „Raxtu Raxti” koncertu. Veselības gaņģī būs iespējams uzlabot veselību, piedaloties kādā no Stirnubuka skrējieniem dažādu distanču trasēs. Sajūtu gaņģī meistaros tējas un citus ķermeņa daiļuma līdzekļus. Būs arī saldumu gaņģis.