Ķīviņi un bērnu draudzība. Tas otrais - biedrs visa mūža garumā..

INGA_DZĒRVE
INGA_DZĒRVE

Es zinu, ka bez strīdiem neiztiek nevienā ģimenē bērni,  un tas ir normāli. Viņi var regulāri apvainoties viens uz otru, dusmoties, var neprast par kaut ko konkrētu vienoties, var kaut ko nesadalīt savā starpā.. Tā bija arī manā un mana brāļa bērnībā, un tā ir arī manu bērnu pašreizējā dzīves posmā.

Bet, kad ONLINE TV tikos ar blogeri Ilzi Lipsku, sadzirdēju arī no viņas vienu svarīgu atziņu - tas labākais daudzbērnu ģimenē ir attiecības, ko nekad un neviens neaizvietos. Es skatos uz saviem bērniem un vienmēr priecājos par tiem brīžiem, kad viņi abi kopā perina savus plāniņus istabā, spēlē lomu spēles, vai kā vienā dienā atceļā no Marisas dārziņa - vienkārši, spontāni sadodas rokās un smejoties sarunā, ka aizlaidīsies no manis :)

20140414144359-95485.jpg

20140414144422-54414.jpg

Bērni patiešām ģimenē iemācās ļoti daudz un dažādas lietas, jāsaka - dzīves pamatus. Un vai tad viena no pamata lielajām sastāvdaļām nav tieši attiecību veidošana?

20140414144519-49428.jpg

Kas ir tās jaukās lietas, ko jūs esat novērojušas savu bērnu draudzības brīžos? KO viņiem patīk darīt kopā? Par ko vislabāk prot vienoties bez strīdiņiem?

Inga

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Agnese.A 15. aprīlis 2014 09:28

Bez ķīviņiem tiešām notiek ļoti maz kas, bet ķīviņi taču ir socializācijas procesa sastāvdaļa, kas ir nepieciešama dzīvē! Ir forši, ka var strīdēties ar māsu, nevis ka jāmeklē kaimiņu Anniņa :D
Manējie tīri labi spēlē galda spēles, visvairāk hokeju - tur pat mazais iesaistās un iemāca lielajiem, ka jāprot pieņemt viņa izdomātus noteikumus. Un, ja sākumā, lielie dusmojās, tad tagad smejas un priecājas par mazā izdomu :)
Man sariešas asaras acīs tad, kad dzirdu, ka viņi kopā kaut ko smejas, dejo, dzied, kad viņi manā dzimšanas dienā paši izdomā un pieceļas pussešos, lai uztaisītu man kafiju un siermaizītes un ielien atkal gulēt, kad viņi stāsta citiem, ka mums ir foršas ballītes arī bez ciemiņiem (ja nu tā gadījies), kad viņi nosaka: "Pēterītim gan bija garlaicīga dzimšanas diena - tikai viņš un mamma", tā varētu turpināt vēl un vēl... Kā es saku, tie ir mirkļi, dēļ kuriem ir vērts dzīvot :)

lietuslasiite 15. aprīlis 2014 08:25

Es pat nezinu vai mani berni kaut ko vispar prot bez kiviniem. :) vini kad ir kopa katru dienu kivejas. Vairak jau 2 gadiga meita uzbruk 6 gadigajam delam. Ir protams reizes kad abi ieiet istaba aiztaisa durvis ciet un kaut ko spelejas.... Bet parsvara ko esmu noverojusi ka viniem patik kiveties vienam ar otru, jo kad viena no viniem nav majas tad skumst un ilgojas pec otra. Un kad atkal tiekas tad aiziet kivesanas.... :)
Pati ari ar masu un brali bernina daudz kivejos, bet toties tagad mums ir diezgan ciesa saikne vienam ar otru. Tas laikam tapec ka vairs kopa nedzivojam un pie prata ar esam nakusi.... :D