DISKUSIJA: Ko dara Jūsu skolnieki brīvlaikā? Kā paiet viņu ikdiena?

INGA_DZĒRVE
INGA_DZĒRVE

Skolēnu brīvlaiks ir sācies, un jāaizdomājas ne tikai par to, kā nezaudēt iepriekšējā mācību gadā iemācīto, bet arī - kā vispār skolēnu nodarbināt. Te nu aizdomājos. Man darbs ir tāds, kas ir viegli apvienojams ar mājas soli, varu strādāt ar datoru no mājām, un tas problēmas nesagādā. Citi uz vasaru sūta pie omītēm, bet citiem vienkārši tīri cilvēcīgi - nav kam bērnu uzticēt pieskatīt.

Tad nu no vienas puses - skolnieks kļūst patstāvīgāks, pats mostas, pats kaut ko ēdamu sev sadabū... Bet kā ar drošību?

Kā ar organizētību? Ko bērns vispār visu dienu var darīt viens pats?

Vai bērnam sagatavojat kādu pa dienu darāmo darbu sarakstiņu?

Protams, īslaicīgs variants ir vasaras nometnes, bet arī tās, tāpat kā vecāku ikgadējais atvaļinājums, diezvai ilgst visu vasaru. Izņemot, saprotams, ja viens no vecākiem ir pedagogs.

Padalieties pieredzē!

Inga

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
EdīteKrastiņa 7. jūnijs 2014 18:10

Mans puika (12 gadi) ie strādāt. Ir atrunāts, ka tiks izmantotas visas iespējas. Šobrīd - lasa akmeņus. Plānā ir ogošana, malkas skaldīšana, krāmēšana un tml darbiņi. Protams, arī dīkās dienas. Protams, arī brāļa pieskatīšana, kad tas ir nepieciešams. :)

skepter 5. jūnijs 2014 08:30

Man šogad plāni lieli. Bet laikam nekur tālāk par savu sētu netiksim, jo mums atkal remonta sezona sākusies, līdz ar to tētis brīvdienās gana aizņemts.
Bet mums apkārt ir pļava, upe. Sametīšu zāles pļāvēja piekabē visu piknikam + bērnus un dosimies dabā :)

gitamu 3. jūnijs 2014 19:54

Man viegli to visu sadarīt,jo šobrīd vel ar mazāko puiku sēžu mājās :)

INGA_DZĒRVE 3. jūnijs 2014 17:42 gitamu

Bet kā tev izdodas apvienot ikdienu ar, piemēram, skolēna būšanu mājās? Tev nesanāk pa vasaru doties darba gaitās? Izdodas tikt pie atvaļinājuma? :)

Ai, nemaz nekārdini, es vairs nevienas brīvdienas mājās negribu sēdēt.. Pikniki, ekskursijas.. Gribas tiešām visu ko redzēt un visur kur pabūt, un galvenais - parādīt arī bērniem, cik tas viss ir forši!

gitamu 3. jūnijs 2014 16:47

Mēs vel īsti neesam sākuši baudīt brīvlaiku. Bet plānu ir daudz. Izbraucieni ar mašīnu,riteņiem,pastaigas garās,pārgājieni,pikniki utt. Kaut kā jau jāizklaidē lielos puikas. Parasti vasara ir tas laiks,kad apceļojam Latviju. :)