Ko darīt brīvdienās? Tēva dienas festivāls, Baltās naktis un viduslaiku svinības

Godaģimene.lv
Godaģimene.lv

Bagātīga kultūras un izkaides pasākumu programma šonedēļ gaida rīdziniekus, bet ne tikai. Interesanti pasākumi notiks arī Vidzemē un Zemgalē. Svētdien neaizmirstiet godināt tēti un vectētiņu! 

Tēva dienas festivāls Vērmanes dārzā
Par godu Tēva dienai 9. septembrī Vērmanes dārzā notiks vērnienīgas Tēva dienas festivāls. ko organizē Latvijas vecāku organizācija “Mammamuntetiem.lv” . Svinības sāksies plkst. 12.00 no Brīvības pieminekļa, kur ģimenes pulcēsies Tēva dienas gājiens, kurā aicinātas piedalīties ģimenes no visas Latvijas. Gājiens noslēgsies Vērmanes dārzā pie skatuves, kur uzreiz gaidāms svētku koncerts ar Andžeja Grauda bungu skolas mazo audzēkņu un Nila Īles ģimenes perkusiju uzstāšanos. Tēva dienas festivāls sadarbībā ar svētku lieldraugu “Rimi” Vērmanes dārzā norisināsies visas dienas garumā līdz pat plkst. 16.00. Ieeja bez maksas. Ar visu pasākuma programmu var iepazīties šeit .


“Baltās naktis” Rīgā
Mūsdienu kultūras forums “Baltā nakts” 9. septembrī Rīgā piedāvās 59 savdabīgus pasākumus. Baltās nakts metaforiskā nozīme romāņu valodās ir bezmiega nakts, un, kā ik gadu, septembra sākumā arī šogad rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti kopīgi piedzīvot pārsteidzošām izjūtām bagātu bezmiega nakti, kuru piedāvā laikmetīgās mākslas, mūzikas, dejas, cirka, zinātnes, literatūras un filozofijas radošo izpausmju simbioze un manifestācijas mūsdienu kultūras forumā Baltā nakts. Foruma notikumi risinās gan pilsētas centrā, gan citās apkaimēs, izstāžu zālēs, universitāšu centros, muzejos, bibliotēkās, parkos un laukumos. Pasākumā tiek īstenoti gan Rīgas domes atbalstīti mūsdienu mākslas projekti, gan radošo organizāciju, iestāžu un privātu uzņēmēju un ārvalstu mākslinieku iniciatīvas. Ar visu pasākuma programmu var iepazīties šeit.


Valmieras muzeja pagalmā viduslaiku noskaņa
Valmieras muzeja pagalmā 9.septembrī no plkst.12.00 starptautiskās iniciatīvas "Eiropas kultūras mantojuma dienas 2017” laikā norisināsies aktivitāte "Valmiera. Hanzas pilsēta”, aicinot izzināt Valmieras vēsturi viduslaiku periodā. No plkst.12.00 līdz 16.00 Hanzas namiņos būs skatāma ekspresizstāde “Dzīve viduslaiku pilsētā”, plkst.14.00 uzstāsies viduslaiku mūzikas grupa “Artemisia Absinthium”. Savukārt plkst.15.00 tiks atklāti nezināmie vēstures stāsti un notiks viduslaiku tērpu demonstrēšana. Mijoties mūzikai, stāstiem un vēsturisko tērpu atrādīšanai, Valmieras muzeja vēsturnieki klātesošos ievedīs viduslaikupilsētas noskaņās, uzburot ainas, kurās darbosies to laiku tirgotāji un amatnieki. Stāsti atklās, kā viduslaikos tērpās iedzīvotāji, kāda bija kultūra, ēšanas un dzeršanas paradumi, izklaides, kā svētkus svinēja 13.-17. gadsimtā. Stāsti veidoti pēc vēsturnieka Ilgvara Misāna projekta laikā tapušā pētījuma “Valmiera senās Hanzas pilsētu savienībā: mantojuma izpēte”. Tajā Hanza apskatīta ne tikai kā politisko notikumu dalībniece, bet arī uzsvērts tās saimnieciskais un sociālais devums. Grupas “Artemisia Absinthium” izpildījumā Eiropas viduslaiku mūzikas skaņas radīs vijole, blokflautas, dūdas, bungas un dažādas perkusijas. Būs skatāmas arī viduslaiku dejas. Ieeja - bez maksas, iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.Kokmuižā gaida ģimenes ar bērniem
Kokmuižas svētkos uz interesantu un aizraujošu atpūtas un izklaides programmu tiek aicinātas ģimenes ar bērniem, jo arī šogad īpaši veidotas ir aktivitātes jaunākajiem svētku apmeklētājiem. Ģimenes tiek gaidītas 9.septembrī no plkst.13.00 līdz plkst.16.00 Kokmuižas pilī un svētku placī vēsturiskajā muižas teritorijā, lai kopīgi atpūstos un izbaudītu svētku priekus. Viena no lieliskajām iespējām būs rotu gatavošanas darbnīcā kopā ar "Elīnas radošais", kur no dažādiem materiāliem varēs veidot modes aksesuārus: rokas sprādzes, kronīšus, vēdeklīšus. Gaidītas ir ne tikai meitenes, bet arī puiši, jo padomāts ir arī par mazajiem jaunskungiem - piedāvājumā būs masku darināšana un koka ripiņu apgleznošana. Savukārt kopā ar mākslinieci Egiju Zirapu gan bērni, gan pieaugušie varēs iesaistīties lielformāta kolāžas gatavošanā. Tā būs iespēja ne tikai vērot, cik virtuozi uz papīra, Egijas roku izkārtoti, sarindojas papīra atgriezumi, brīvi krāsu triepieni un fotogrāfiju fragmenti, bet arī darboties un iesaistīties it visā pašam. Kokmuižas svētkus vēl atraktīvākus vērsīs Zinātkāres centra ZINOO programma ar interesantiem eksponātiem, kas interaktīvā veidā palīdzēs izprast dažādus fizikas principus, mežģīs prātu ar puzlēm un rosinās zinātkāri gan lieliem, gan maziem. Plkst.14.00 ikvienam būs lieliska iespēja vērot un piedalīties aizraujošajā ZINOO eksperimentu šovā - ar liesmām, ledu, putām un dūmiem.


Tēva dienā Ģimenes diena "Rīdzinieku dzīves liecinieki cauri gadsimtiem - ieroči" Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā
Svētdien, 10.septembrī, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs aicina uz Ģimenes dienas programmu, kas notiks Tēva dienas noskaņā, līdz ar to, tēma tradicionāli vīrišķīga - "Rīdzinieku dzīves liecinieki cauri gadsimtiem - ieroči». Tās norise piedāvā tematiskas ekskursijas trīs tūrēs - latviešu valodā (11 :00 vai 15 :00) un krievu valodā (13 :00), pēc ekskursijas - atraktīvu viktorīnu ar intriģējošu balvu, visu dienu - radošo darbnīcu bērniem, kā arī īpaši draudzīgo ieejas maksu. Uz tematisko Ģimenes dienas ekskursiju "Ieroči ļaužu dzīvē cauri laikiem - no akmens cirvja līdz…” visi interesenti - bērni un pieaugušie tiks gaidīti pulksten 11:00 vai 15:00 (latviešu valodā), pulksten 13:00 (krievu valodā). Ekskursijas dalībnieki gūs ieskatu, kā tapusi un kāda ir muzeja ieroču kolekcija, kā arī iepazīs Rīgas vēsturi un rīdzinieku dzīves mainību gadsimtu gaitā, akcentējot, kā ieroču attīstība vizualizē vēstures periodus, uzzinot, kā, piemēram, mūsu vissenākie priekšgājēji akmens laikmetā darināja un pielietoja laivveida cirvjus, krama uzgaļus, raga instrumentus. Pēc ekskursijas būs iespēja pārbaudīt savas zināšanas, vērību un atjautību, rodot atbildes uz viktorīnas “Bruņinieki” jautājumiem. Radošajā darbnīcā bērniem "Zīmē, krāso, apsveic, iepriecini!” no pulksten 10:30 līdz 16:30 būs iespēja muzejā gūtos iespaidus izteikt krāsās, kā arī veidot savu apsveikumu tētim.


Metāla svētki Jelgavā
Lai pievērstu bērnu un jauniešu, kā arī citu interesentu uzmanību tehniskiem sporta veidiem, stāstītu par inženierzinātņu nozīmi mūsu dzīvē un parādītu, ko inženieris ir spējīgs paveikt, Jelgavā no 8. līdz 10.septembrim norisināsies Metāla svētki un Inženieru dienas. Šobrīd tehnoloģiju attīstība visā pasaulē notiek ļoti strauji un nekas neliecina par pretējo. Tāpēc mums ir nepieciešami atbildīgi, mērķtiecīgi, zinātkāri un tehniski domājoši jaunieši, kuri spēj pielāgoties un nodrošināt šo tehnoloģiju attīstību Latvijā. Pateicoties pievilcīgai videi, darba vietām, sakārtotai ikdienai un izglītībai visās vecuma grupās, tas ir izdarāms. Tieši tāpēc Jelgavā jau ilgus gadus par to tiek domāts, veltot lielu uzmanību izglītībai, īpaši inženierzinātnēm, kas palīdz nodrošināt intelektuālo potenciālu. Apmeklētājiem būs iespēja apvienot patīkamo ar lietderīgo - pašiem piedalīties tehniskos sporta veidos un apmeklēt uzņēmēju un izglītībās iestāžu stendus. Ar visu programmu var iepazīties šeit.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies