Ko labu dod čalošana FORUMOS?

INGA_DZĒRVE
INGA_DZĒRVE

Atceros, ka agrāk man vispār tā likās lieka laika tērēšana: sēdēt internetā, "sarunāties" ar pilnīgi svešiem cilvēkiem, kuri dzīvē var izrādīties pilnīgi citādāki, nekā aiz šīm te "slēgtajām durvīm". Bet tad pienāca reize, kad man ļoti bija nepieciešams atbalsts un citu sapratne. Ļoti gribēju tikt pie pirmā bērniņa, un tas neizdevās vairāk kā 2 gadus un 8 mēnešus.. Kādam par to stāstīt no draugiem, negribēju, likās - nesapratīs, jo nevienam šādas pieredzes droši vien nav. Jā, tāda bija sajūta. Un arī bērnu būtībā tajā laikā gandrīz nevienam no maniem draugiem nebija.

  • Iegriezos toreiz atceries.lv portālā, kur meklēju informāciju par to, pie kādiem speciālistiem griezties, kādas analīzes, izmeklējumus būtu jāveic, lai noskaidrotu, kāpēc ar mani ir tā un ne citādāk. Pamanīju, ka ir vesela domubiedru grupa, kurā tiek regulāri apspriesta šī tēma. Sievietes dalījās pieredzē, pārdzīvojumos, sāpēs un pat pirmajos panākumos, un attiecīgi - daļa no viņām vēlāk pat gaidīja kopā bērniņus. Iestājos es arī. Un tiešām - visu izrunājot, izstāstot, kļuva vieglāk. Vēlāk pārcēlos uz grupu, kur tika gaidīti 2009.gada rudens bērniņi, iepazinos ar vairākām foršām mammām, kas joprojām seko līdzi maniem blogiem Māmiņu Kluba portālā, un, iespējams, arī šeit, un dalās iespaidos, komentāros, un dažkārt vienkārši tāpat vien man uzraksta.
  • Esmu komunikācijai atvērta un pēc laika, kad biju jau 2 bērnu mamma, pulcēju ap sevi māmiņas, kas vēlējās redzēt sevi citādākās formās. Kopā tievējām, pārrunājām panākumus, viena otru iedrošinājām, uzmundrinājām. Ja kādam šķita, ka tā bija pat tāda kā sava veida sacensība, ļoti labi, jo arī tā reizēm ir sava veida motivācija. "Nosviedu" 22kg!
  • Tagad, kad šī gada sākumā uzzināju, ka gaidu dvīnītes, meklēju atkal informāciju par šo sev aktuālo tēmu.. Informācijas bija maz. Un forumu ieraksti - tikai un vienīgi veci. Izveidoju domubiedru grupu un viss iet uz urrā! Dalāmies pieredzē, gaidām kopā, sagaidam, un pulcējam ap sevi pat mammas, kas audzina divus vienā dienā dzimušus mazuļus nu jau kādu laiku.

Ko iegūstu no būšanas forumā?

Jā, man tam visam nesanāk ārkārtīgi daudz laika, bet reizēm, lai sajustu mieru, atbalstu no sev līdzīgiem, pietiek vien ar dažām minūtēm dienā. Tai nav jābūt kā apsēstībai - rakstīt un rakstīt.. Tam ir jābūt kā komunikācijas veidam, ar kura palīdzību - uzzini, saproti, gūsti atbalstu un pat mācies caur citu pieredzi un vēlāk pats dalies savā pieredzē.

UN VĒL - tas ir lielisks veids, kā iegūt patiešām labus draugus sev, saviem bērniem turpmākajai dzīvei! Kopā var rīkot tikšanās reizes, atpūtas pasākumus, kopā var aktīvi piedalīties jebkur. Attiecīgi - nevajag baidīties iepazīties arī dzīvē!

Patīkami, ka arī tētiem ir savi forumi, interešu, domubiedru klubi, piemēram, zinu, ka BMW cienītājiem ir savs forums, tāpat arī "zapiņu" īpašniekiem.

Kāda ir jūsu pieredze?

Inga

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
INGA_DZĒRVE 27. jūnijs 2014 15:21 māmiņa_Iveta

"Forumos bieži vien informācija parādās pat ātrāk nekā oficiāli pieejama informācija." - pilnībā piekrītu, tas tiešām ir jau vairākas reizes pierādījies arī man! :)

māmiņa_Iveta 27. jūnijs 2014 14:47

Parasti, kad tiek uzdots šāds jautājums, arī es aizdomājos, kāpēc esmu kādā forumā, kāpēc laiku pa laikam atkal ieskatos. Iemesli laikam dažādi, bet, pirmkārt, tas ir tāds atelpas mirklis no ikdienas skrējiena, piesēžu, palasu, iegūstu jaunu informāciju, ja ir ko teikt, padalos ar savu informāciju. Šis portāls man patīk tieši ar domu, ka tas ir daudzbērnu ģimenēm, jo līdzīgi, kā ir lietas, ko nesaprast cilvēkiem bez bērniem, ir tomēr lietas, ko nesaprast daļai vecāku, kam ir tikai viens bērns. :) Otra lieta, ka man internets kā tāds un arī forumi ir informācijas ieguves vieta - par jaunāko māmiņām, Latvijā, tajās pašās receptēs. Forumos bieži vien informācija parādās pat ātrāk nekā oficiāli pieejama informācija. :)
Nu, jā, un laikam, treškārt, ir tā iespēja uzzināt viedokļus, dalīties viedokļos, ir tēmas, par kurām pat neaizdomātos, ir tēmas, kuras lasot saprotu, ka neesmu tāda vienīgā. Aktīvos forumos ir forši, ka man pat nav jāierosina tēma, visbiežāk par man aktuālu tēmu jau kāds ir izveidojis diskusiju un cilvēki dalās viedokļos, tādējādi varu apdomāt, ko no tā varu paņemt sev. Apmēram tā laikam varētu būt no manas puses.

INGA_DZĒRVE 27. jūnijs 2014 09:43 Agnese

"tagad mums ir vairāk kā 300 dažādu dvīņgaidīšanas/sagaidīšanas pieredžu, apkopotā info par bērniņu svaru/augumu/vārdiņiem/nedēļām.. , tāpat trīnīšu mammu info, vairāk kā simts mammu ikdienas mirkļu, bildes, kopīgi pasākumi, pļāpas, īkšķu turēšana utt.."

Wooow! Tas tiešām ir super! Bet man arī tāpat - man ir darbs, ģimene un bērni, un, protams, forumi ir brīvam brīdim. Bet jāpiekrīt, tajos esmu atradusi foršas draudzenes, mammas ar dažādām pieredzēm un tā.

Facebook vietnē neesmu nevienā domubiedru grupā tā paša iemesla dēļ, ko norādi. Draugiem.lv portālā vienīgi meitas un dēla dārziņa domubiedros, kur arī ir nevis pļāpāšana, bet apmaiņa ar bildēm utml.

Agnese 27. jūnijs 2014 09:22

Kad jau ir ko darīt, tad tādai pļāpāšanai laika neatliek;)..bet visādi citādi, esmu no pļāpātājām.:D Cālis, protams, ir numur'viens. (party) (F) (F) Lieliska kompānija un manas feinās grupas, meitenes, ar kurām izpļāpājamies, organizējam tusiņus, iziešanas, satikšanās, apmaināmies info utt.. Kopš ir slēgtās pļāpas, vispār uz urrā iet, turklāt ļoti ērti man ir gan vadīt grupas, gan apvienot, apkopot tur informāciju utt.. Tā nu mums tur cālī sava jelgavnieču mafija, kur visus jaunumus uzzināt ar info apmainīties utt. Tāpat feinās decembrītes, ķirsenes, klasiskās dāmas, supermammas utt.. Nu un par dvīņu mafiju vispār, par to man vislielākais prieks. Kad uzzināju, ka gaidu Dubultprieku, meklēju dažnedažādu info, apkopoju, cālī sačupojāmies un tagad mums ir vairāk kā 300 dažādu dvīņgaidīšanas/sagaidīšanas pieredžu, apkopotā info par bērniņu svaru/augumu/vārdiņiem/nedēļām.. , tāpat trīnīšu mammu info, vairāk kā simts mammu ikdienas mirkļu, bildes, kopīgi pasākumi, pļāpas, īkšķu turēšana utt.. Draudzenes visā pasaulē, gan Latvijas malumalās, gan Vācijā, Īrijā, Anglijā, Norvēģijā, Turcijā... Nu un mūsu ģimenes otra aktīvākā komunikācijas vieta, protams, draugi. Tur lieku un publicēju gan bildes, gan pļāpājam grupās ar dažādu dzīves posmu svarīgiem cilvēkiem utml. Feisbukā man nepatīk, ka var jebkurš garāmgājējs līst un pētīt visu, tāpēc tur, tāpat kā twitwrī, esmu tikai ķekša pēc.:D Citur vairs īpaši nelienu (tik' te ieskatos, kas jaunāks), nav vairs galīgi nekādas vēlmes :D. Labāk ar savējiem un tā feini, nekā vilku barā.(devil):D