Kur doties šajās brīvdienās?

Godaģimene.lv
Godaģimene.lv

Latvija sagaidījusi vasaru. Izbaudi ziedu krāšņumu un sāc jau ielīgot Jāņus, jo daudzviet Latvijā sākas tradicionālie ielīgošanas pasākumi.

Peoniju dārza svētki
17. un 18. jūnijā - Kuldīgas novada Pelču pagasta «Ziedoņos» turpināsies 4. Peoniju dārza svētki. Dārza svētku apmeklētājiem būs iespēja aplūkot ziedošu peoniju dārzu. Svētku rīkotāja, peoniju kolekcionāre Dagnija Voika konsultēs par peoniju audzēšanu un interesentiem rādīs peoniju stādīšanas pamatelementus. Būs iespēja iegādāties puķu stādus un uzzināt par peonijas saknes izmantošanu skaistumkopšanā. Darbosies vasaras kafejnīca, kur varēs nobaudīt peoniju dzērienu, zemenes un citus gardumus. Savukārt bērni varēs veidot savas peonijas radošajā darbnīcā. 17. jūnijā un 18. jūnijā plkst. 12.00 dārza svētku apmeklētāji aicināti uz vijolnieka Edgara Ziņģes koncertu.

Dabas koncertzāles pirmā performance šogad Dvietes palienē
Dabas koncertzāles radošā komanda sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi atklāj šā gada dabas, mūzikas, mākslas un video performances norises vietas un varoni. Proti, par 2017. gada varoni izvēlēta augsnes dižslieka (Lumbricus terestris), kas, starp citu, ir šā gada bezmugurkaulnieks. Performances notiks Vidzemē un Latgalē, 17. jūnijā Dvietes palienē un 30. jūnijā Burtnieka ezera palieņu pļavās. Precīzākas vietu koordinātes izsludināsim, tuvojoties pasākumu norisei. Koncerti notiek brīvā dabā, un ieeja ir bez maksas.

Skatāma brīvdabas izrāde “Skroderdienas Silmačos”
Sešās Latvijas pilsētās – Rīgā, Alūksnē, Rēzeknē, Smiltenē, Saldū un Druvienā, laika posmā no 16. līdz 23. jūnijam norisināsies Jāņu ielīgošanas svinības ar latviešu visu laiku visvairāk skatīto izrādi - Rūdolfa Blaumaņa «Skroderdienām Silmačos», kam šajā gadā aprit 115 gadi kopš pirmizrādes. Tautā tik mīlētās lugas pirmizrādes 115. jubilejai veltītais iestudējums «Ondo.lv grandiozā ielīgošana Skroderdienas Silmačos» 16. jūnijā viesosies Rīgā, Latvijas Etnogrāfiskajā Brīvdabas muzejā – vietā, kur tā tik dabīgi iederas, kur dzīvo Blaumaņa laiku gars un dabas miers, kā arī 23. jūnijā līgotājus pulcēs leģendārajā «Silmaču» vietā – Druvienas estrādē. Izrādes sāksies plkst. 20.00, bet no plkst. 18.00 varēs apmeklēt pirmsjāņu gadatirgu.

Vasaras saulgriežu svētki Turaidā
21. jūnija pievakarē un gada īsākajā naktī Turaidā tiek svinēti košākie latviešu gadskārtu svētki – vasaras saulgrieži. Vasaras saulgriežu svētkos pulcējas kopā dzimtas, radi, draugi un kaimiņi. Šajā gadā Jāņa bērnu sagaidītāju Turaidā būs īpaši daudz – 34 folkloras kopas no Latgales, Kurzemes, Vidzemes, Zemgales un Rīgas, kas izdziedās savas Jāņu dziesmas, dalīsies saulgriežu priekā, gatavojoties Latvijas simtgades lielajam notikumam, kad 2018. gada 21. Jūnijā saulgriežus svinēt aicināti būs arī starptautiskā folkloras festivāla “Baltica 2018” dalībnieki. Pulcēšanās uz pasākumu sāksies plkst. 19.00 un svinēšana turpināsies visu nakti.


Lietu labošanas darbnīca “Repair Cafe Vasara”
17. jūnijā plkst. 14.00 biedrība “homo ecos:” sadarbībā ar Kaņepes Kultūras centru rīko mantu labošanas darbnīcu “Repair Cafe Vasara”. Pasākuma mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību arvien pieaugošajam sadzīves atkritumu skaitam un to negatīvajai ietekmei uz vidi, kā alternatīvu izvēloties lietu salabošanu un atkārtotu izmantošanu.
Paralēli labošanas darbiem no plkst. 17.00 līdz 18.00 apmeklētājiem būs iespēja piedalīties ārstniecības augu pazinējas un farmācijas doktores Vijas Eniņas lekcijā, kuras laikā varēs uzzināt par dažādu augu pielietojumu veselīgās tējās un uzlējumos.

Jaunmoku pils aicina uz vainagu vīšanas darbnīcu
Vasaras skaistākie svētki – Līgo – jau tepat, tepat “aiz stūra” un kas gan būtu Jāņi bez īsta Jāņu vainaga? Tādēļ Jaunmoku pils 18. jūnijā no 12:00 līdz 16:00 gaida uz Vasaras Saulgriežu sajūtu darbnīcu, kurā gatavosim dažādus vainagus, lai ikviens dalībnieks ar savām jauniegūtajām prasmēm gada īsākajā naktī varētu iepriecināt arī savus tuvākos! Un, tā kā saulgriežu laikā vāktiem ārstniecības augiem tiek piedēvētas maģiskas spējas, būs arī pastaiga ar zālīšu iepazīšanu un vasaras vitamīnu tējas savākšanu.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies