Kurp šonedēļ doties, lai iepazītu Latvijas pilsētiņu šarmu

Godaģimene.lv
Godaģimene.lv

Vasaras viducī un šī gada siltākajā un saulainākajā nedēļā laiks doties baudīt Latvijas mazpilsētu labumus. Īpaši tāpēc, ka šajā nedēļas nogalē daudzviet notiek pilsētu svētki, vietējo ražojumu tirdziņi un koncerti.

Cēsīs – 811. gadadienas svinības
Svētkus piektdien, 21.jūlijā, ieskandinās bezmaksas rokmūzikas festivāls «Fono Cēsis», kas divu dienu garumā notiks Pils parkā, un 1. starptautiskā zvanu festivāla atklāšanas koncerts Vidzemes koncertzālē «Cēsis». 22.jūlijā Maija parkā notiks mistērija «Parks uz paplātes», kurā varēs nobaudīt dažādu restorānu ēdienus un klausīties kamerorķestra mūzikas spēli. To papildinās vēsturiskais Hanzas tirgus Cēsu Pils dārzā, ko pavadīs ceļojošo mākslinieku mūzika un priekšnesumi. Rožu laukumā tiks svinēti Siera un alus svētki ar atrakcijām, konkursiem un degustācijām sadarbībā ar Latvijas Siera klubu un A/S «Cēsu alus». Laukumu pieskandinās lustes un danči ar pūtēju orķestriem un deju kolektīviem visas dienas garumā. Pils laukumā notiks modes skate, bet vecpilsētā notiks jau tradicionālais amatnieku un mājražotāju tirdziņš. Svētku kulminācija būs cēsnieku gājiens lukturu gaismā un salūts. Svētku izskaņa būs sportiska, ar «Ghetto games» festivālu un «Cēsu vasaras slēpošanas sprintu 2017» Vienības laukumā, «Zelta mopēdu» Pirtsupītes graviņā un Cēsu 2. velofestivālu.

Burtnieku novada svētki
Burtnieku muižas parkā 22. jūlijā būs iespēja apmeklēt vietējo amatnieku, mājražotāju un zemnieku saimniecību tirdziņu. Turpat būs arī radošās darbnīcas, piepūšamās atrakcijas un iespēja pavizināties zirgu pajūgā. No plkst.17 sāksies latvju danči kopā ar Sēļu kapelu, bet plkst.19 Burtnieku estrādē koncertu sniegs grupa «ElektroFolk» un pēc tam sekos zaļumballe ar grupu «SkinnyCheese» no Limbažiem.

Pilsētas svētki Krāslavā
Krāslavas pilsētas svētku vērienīgākie pasākumi norisināsies sestdien, 22.jūlijā. Tos plkst.7 ievadīs makšķerēšanas sacensības «Krāslavas kauss 2017». Stundu vēlāk Ostas un M.Tirgus ielā darbu sāks amatnieku un mājražotāju tirdziņš. No plkst.10 darbosies bērnu pilsētiņa Gr.Plāteru ielā un norisināsies sporta un tūrisma aktivitātes pils parkā. 18.novembra laukumā plkst.10 sāksies pašdarbības kolektīvu koncerts un tiks dots starts nūjotāju pārgājienam. Desmit minūtes vēlāk startēs velotūre «Krāslavas loki», bet 11.30 notiks balvu izloze velotūres dalībniekiem un nūjotājiem. Motošovā plkst.16 varēs vērot motociklistu trikus un motobraucēju veiklību. Dīķu ielā plkst.13 sāksies zirgu sētas «Klajumi» figurālās jāšanas priekšnesums. Laukumā pie veikala «Beta» plkst.12 norisināsies «Ghetto Games» basketbola sacensības 3x3. Varavīksnes stadionā plkst.16 notiks «Kraslava Games» futbola sacensības 3x3, bet 17 pie Zirga un Persteņa ezeriem – volejbola sacensības 2x2. Pils dārzā plkst.17 sāksies Starptautiskais kulinārā mantojuma festivāls - Gurķu svētki kopā ar LTV1 šova «Īstās latvju saimnieces» dalībniecēm. Savukārt Parka estrādē plkst.20 sāksies Svētku lielkoncerts ar pašdarbības kolektīvu no Krāslavas un Aizkraukles novadiem un Aijas Andrejevas ar pavadošo grupu «Wild Detroit Gang» piedalīšanos, kam sekos svētku uguņošana un zaļumballe kopā ar grupu «Ginc un es».

Saldū «Saldus saule»
21. jūlijā un 22. jūlijā Saldus Kalnsētas parka estrādē norisināsies festivāls «Saldus saule», kam šogad 30 gadu jubileja, informēja festivāla rīkotāji. Festivālā uzstāsies tādi mūziķi kā Fēlikss Ķiģelis, «Musiqq», «Astro`n`out», «Pērkons», «Līvi un Buks», «Dzelzs vilks», «Tumsa», «Ryga», «Colt», Ivo Fomins, «Gain Fast», «Rīgas modes», «Pienvedēja piedzīvojumi», «Illa» un citi. Savukārt 22. jūlijā plkst.12 festivālā uzstāsies Saldus un Brocēnu novada talantīgie bērni. Visas dienas garumā apmeklētāji varēs piedalīties radošajās darbnīcas, izjādēs ar zirgiem, atpūsties pirtī un baļļā, šaut ar loku un iepirkties gadatirgū, sacīja festivāla rīkotāji.

Mūzikas un mākslas festivāls Pāvilostā
21. un 22. jūlijā Pāvilostā norisināsies mūzikas un mākslas festivāls «Zaļais stars». Festivāla organizators – mūziķis Uldis Marhilevičs aicina ikvienu baudīt Pāvilostas burvīgo atmosfēru un latviešu mūziku. 21. jūlijā turpināsies sen aizsākta tradīcija – vasaras nakts koncerts Sakaslejas baznīcas dārzā. Tajā piedalīsies Pāvilostas Mūzikas skolas «Mazās ērģeļmūzikas» festivāla laureāti, jauktais koris «Laiks» Igo, Iveta Pelše (ērģeles), Pēteris Plakidis, Uldis Marhilevičs, Dzintars Beitāns, ansamblis «Impresija» u.c. 22. jūlijā no 14:00 līdz 18:00 ikviens interesents varēs atrast sev ko piemērotu Dzintara ielas amatnieku tirdziņā. 19:00 Pāvilostas Upesmuižas parka estrādē ikviens aicināts baudīt leģendāro izrādi «Tobāgo».

Foto: Shutterstock.com

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies