Laba Daba, Lībiešu svētki, teātra festivāls un citi brīnišķīgi pasākumi nedēļas nogales izklaidēm

Godaģimene.lv
Godaģimene.lv

It kā vēl mēģinot saķert pēdējo vasaras mēnesi aiz astes, visās Latvijas malās notiek kāds īpašs. Apmeklēšanas vērts pasākums. Esam izvēlējušies tikai dažus no tiem, uz kuriem ir vērts doties visiem kopā, jo darīt būs ko gan lieliem, gan maziem, gan veciem.


Ventspils pilsētas svētki
No 4. līdz 6. augustam, trīs dienu garumā Ventspilī tiks svinēti Pilsētas svētki, kas šogad priecēs apmeklētājus ar daudzveidīgām kultūras, mākslas un sporta norisēm, spilgtiem muzikāliem notikumiem un aizraujošām izklaidēm. Sestdienas, 5. augusta svētku programma būs aizraujoša un dažādām gaumēm tīkama. Lieli un mazi svētku viesi varēs aktīvi iesaistīties un baudīt dažādas aktivitātes - svētku gājienu, Starptautisko Ziedu paklāju festivālu, amatnieku tirdziņu, grāmatu svētkus, spēkavīru čempionātu, dragreisa čempionātu, kā arī atraktīvas programmas Lielajā laukumā, Livonijas ordeņa pilī un citviet pilsētā. Uz Alternatīvās skatuves Dzirnavu laukumā gaidāmi islandiešu dueta "Mr. Silla" priekšnesumi. Uz svētku centrālās skatuves Ostas ielas promenādē muzicēs Latvijā pazīstami un iemīļoti mūziķi, izskanēs dziedošo aktieru koncertprogramma un komponista Borisa Rezņika jubilejas koncerts. Pirms Svētku salūta īpašu Ventspils dzimšanas dienai veltītu priekšnesumu sniegs estrādes dīva Laima Vaikule un dziedātājs Jānis Stībelis kopā ar Ventspils Kameroķestri un Ventspils bigbendu. Dienas izskaņā uz Nakts deju skatuves Reņķa dārzā kāps Lauris Reiniks, Roberto Meloni un Ralfs Eilands.


Mazirbē notiks tradicionālie Lībiešu svētki
5. augustā Mazirbē notiks tradicionālie Lībiešu svētki. Tajos atkal pulcēsies lībieši, viņu pēcteči, radi un draugi, lai kopā pavadītu laiku dziesmās, dančos, rotaļās un saviesīgās sarunās. Lai kavētos atmiņās, satiktu sen neredzētus kaimiņus, skolas biedrus un draugus. Katram ikdienā ir savs gājums, tomēr Mazirbē Lībiešu svētkos visi ceļi satiekas, lai ar prieku savu svētku dienu pavadītu kopā. Tuvi un tāli ciemiņi no Latgales, Kurzemes, Zemgales, Vidzemes un Somijas 5. augustā satiksies Lībiešu krastā!


Mūzikas festivāls "Laba daba"
No 4. augusta līdz 6. augustam astoto reizi Latvijas Universitātes atpūtas kompleksā "Ratnieki" notiks starptautiskais mūzikas festivāls "Laba daba", kurš pulcēs vairāk nekā 60 pašmāju un ārzemju mūziķus. "Laba daba" festivālā šogad uzstāsies tādas pašmāju mūzikas apvienības " Židrūns", "Pienvedēja piedzīvojumi", "Dzelzs vilks", "Ezeri", "Inokentijs Mārpls", "Pirmais kurss", "All Day Long", folkgrupas "Rāva" un "Daba san", mūziķe Elizabete Balčus, Artura Skuteļa grupa "Tvērumi", "Bezgalībieši", "Baložu pilni pagalmi", "Hipstokrātija", "Riga Reggae", "Oranžās brīvdienas", Nils Īle un "Kanisaifa" un grupa "Vientuļš, bet neglīts", kurai šī būs pirmā publiskā uzstāšanās.

Mūzikas festivāls "TasTe"
5. un 6. augustā Bauskas Pilskalna parka estrādē pirmo reizi norisināsies mūzikas un aktīvās atpūtas festivāls visai ģimenei "TasTe"Bauskas Rātslaukumā notiks "Ghetto Basket" ielu basketbols, savukārt orientēšanās sacensību rīkotā rogaininga dalībnieki varēs iepazīt trīs piļu - Bauskas, Rundāles un Mežotnes -, kā arī trīs upju - Mūsas, Mēmeles un Lielupes - apkārtni.. Festivālā uzstāsies Latvijā pazīstami mākslinieki Fēlikss Ķiģelis, Pēteris Upelnieks, "Pērkons", "Dakota", "AK69", "Carnival Youth", kā arī citi iemīļoti mākslinieki, kas atpazīstamību guvuši gan Latvijā, gan ārpus tās robežām.

Valmieras vasaras teātra festivāls
No 4. līdz 6. augustam Valmieras vasaras teātra festivālā, kas šogad būs veltīts bērniem, jauniešiem un ģimenēm, pirmizrādes piedzīvos septiņi iestudējumi. Turpinot pagājušajā gadā veiksmīgi iesākto tradīciju, izrādes tiek veidotas īpaši šim notikumam un norisināsies dažādās vietās Valmieras pilsētvidē – pagalmos, pazemes autostāvvietā, mežā, mēbeļu veikalā un citviet. Paralēli bērnu programmai būs arī pērn festivālam tapušās skaņas izrādes pirmatskaņojums Gaujas Stāvajos krastos, brīvdabas kino vakari, pagalmu spēļu čempionāts, gastronomiskie piedzīvojumi un diskusijas.

SUP festivāls
Šajā nedēļas nogalē, 5. un 6. augustā, Vaidavā notiks SUP festivāls. SUP aktivitātes kļūst arvien populārākas visā Latvijā, un festivāla ietvaros būs iespēja gan pieredzējušiem airētājiem sevi pierādīt, gan pirmo reizi kāpt uz SUP dēļa iesācējiem. Tāpat notiks SUP saulrieta brauciens Vaidavas ezerā un rīta vingrošana uz SUP dēļiem, ko vadīs pieredzējis SUP-FIT treneris Kaspars Zlidnis. Savus spēkus varēs pārbaudīt SUP šķēršļu trasītē uz ūdens un OneWheel izaicinājumā uz zemes. Festivāla dalībniekiem būs iespēja izmēģināt disku golfu un citas brīvdabas aktivitātes, kas būs piemērotas gan pieaugušajiem, gan bērniem.

Sajūtu diena Likteņdārzā
Sestdien, 5. augustā, no pulksten 13 līdz 16 Likteņdārzā norisināsies tradicionālā Sajūtu diena - plānotas cigun meditācijas meistarklases, gleznošanas un zīmēšanas stundas, iespēja veidot un vērot krāsu un smilšu spēles uz gaismas lampām, kā arī ar ģimeni doties komandu spēlē "Piedzīvojumu ekspedīcija". Dalība pasākumā bez maksas, īpaši aicinātas ģimenes ar bērniem.

5. augusta “Zvaigžņotā kino nakts” Bakūzes muižā (bijusī Embūtes pamatskola) programma:
Orientēšanās sacensības par latviešu kino. Aktivitāte īpaši piemērota ģimenēm;
Lielformāta gleznas radīšana mākslinieces, radošās pilnveides studijas “Mākslas pasāža RADI” vadītājas Ilzes Elizabetes Rasas vadībā. Iesaistīties gleznas radīšanā aicināts ikkatrs apmeklētājs arī bez priekšzināšanām;
Ekskursija Bakūzes muižas telpās un parkā. Uzzini leģendas un nostāstus par muižu;
Vakara noslēgumā Jāņa Streiča spēlfilmas “Rūdolfa mantojums” demonstrēšana uz lielā ekrāna.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies