Lieldienu pasākumi visai ģimenei

Godaģimene.lv
Godaģimene.lv

Lieldienu pasākumi Rīgā

Vairākos Lieldienu svētku pasākumos īpaši gaidīti bērni. Lieldienu radošās darbnīcas darbosies Rīgas Porcelāna muzejā, savukārt izšūpoties būs iespēja laukumā pie Brīvības pieminekļa un Līvu laukumā. Lieldienu tradicionālajos rituālos, krāsojot un ripinot olas, dziedot, līdzdarbojoties dažādās aktivitātēs un vērojot priekšnesumus, varēs iesaistīties Kultūras pils „Ziemeļblāzma” pasākumā, kā arī Rīgas Kultūras centrā „Imanta”. Atrakcijas bērniem, kulinārijas meistarklases pieaugušajiem kopā ar Rīgas restorānu pavāriem, konkursi, kopīga zupas vārīšana un lielās omletes tapšana, kā arī mūziķu priekšnesumi un Lieldienu tirdziņš gaidīs iedzīvotājus Mežaparkā pasākumā “Iecep sauli pankūkā”.  Lieldienu koncerti un svētkiem veltīti pasākumi notiks arī Kultūras centra “Iļģuciems” pagalmā, koncertzālē “Ave Sol”, Brīvības gatves 266 Konferenču zālē, Rīgas Jūgendstila muzejā un Kultūras centrā “Mazā ģilde”.

Ieeja Lieldienu koncertos un pasākumos ir bez maksas vai ar bezmaksas ielūgumiem. Plašāka svētku programma ar informāciju par dalībniekiem, norises laiku un vietu pieejama tīmekļa vietnē www.kultura.riga.lv

Lieldienu iešūpošana Centrāltirgū

14.aprīlī no plkst. 11:00 – 14:00 Rīgas Centrāltirgus sakņu paviljonā norisināsies Lieldienu iešūpošanas pasākums pavasarīgās noskaņās. Centrāltirgu pārņems zaļi asni, pavasara ziedi, pūpoli, pirmās lapiņas, truši, putni un mežs.
Jau no plkst. 11:00 sakņu paviljonā rosīsies Centrāltirgus talismani Groziņš un Turziņa un Lieldienu Zaķene, kas aicinās uz radošām nodarbēm un jautrām rotaļām. Aplociņā varēsiet apskatīt Zaķa mazos radiniekus – trusīšus.
Radošajās darbnīcās ikviens varēs izgatavot putnu būrīti, Lieldienu galda dekorus, filca zaķus un šokolādes olas. Pasākuma apmeklētāji varēs atsvaidzināt olu krāsošanas iemaņas un izmēģināt veiksmi olu kaujās.

20170412150612-82675.jpg

Spēle - izstāde "Zaķu paslēpes 2017"

Lieldienu nedēļā - no 10. līdz 17. aprīlim - otro reizi notiek pilsētvides spēle - izstāde " Zaķu paslēpes 2017 ", kuras ietvaros Rīgu apdzīvo jauni, koši, dzīvespriecīgi zaķi.
Dzīvespriecīgie zaķi ir paslēpušies Vērmanes dārzā, Esplanādē, Līvu laukumā, Doma laukumā, Bastejkalnā, Baumaņa skvērā un Latvijas universitātes skvērā, pie koncertzāles “Mazā Ģilde”, modes un izklaides centra “Rīga Plaza”, rotaļu centra “City Kids” un laukumā pie Brīvības pieminekļa un Kongresa nama.
Izstādē – spēlē „Zaķu paslēpes” piedalās augstākās kvalitātes ekoloģiskie piena produkti “Baltais Eko”, modes un izklaides centrs „Rīga Plaza”, ceļojumu aģentūra “Impro”, “Radio Tev”, “Neatkarīgā Rīta avīze”, iemīļotākais cepumu zīmols “Selga”, “Seesam” apdrošināšana, lielākais ūdens atrakciju parks Ziemeļeiropā “Līvu akvaparks”, "Radio Swh Rock”, portāls “Delfi”, Baltijas lielākais rotaļu centrs “City Kids”, Latvijas kultūras un izklaides pasākumu kalendārs “Kaskurkad.lv”, “Rīga TV24”, “Rīgas meži” un Rīgas pilsētas dzīvnieku patversme “Ulubele””.
Ikviens tiek aicināts iesaistīties spēlē, radoši izpausties, uzņemt fotogrāfijas pie zaķu figūrām un bildes publicēt savos sociālajos tīklos (facebook, twitter, instagram), izmantojot tēmturi #kurzakis. Noslēdzoties izstādei – spēlei „Zaķu paslēpes”, interesantāko bilžu autori savā īpašumā iegūs vērtīgas balvas.

Pasākums “Iecep sauli pankūkā”

16. aprīlī kultūras un atpūtas parkā “Mežaparks” no plkst. 12.00 līdz 17.00 notiek pasākums “Iecep sauli pankūkā”.
Programmā kulinārās mākslas darbnīca ar labāko Rīgas restorānu pavāru piedalīšanos – cepšana, ēšana, konkursi, rekordi, Pavasara zupa un Gigantiskā omlete; atrakcijas bērniem – piepūšamās atrakcijas, šūpoles, karuselis, olu ripināšana, ķeršana un mešana; Lieldienu muzikanti – postfolkloras grupa “Rikši”, Lieldienu tirdziņš.

Jautrās Lieldienu šūpoles Rīgas centrā

20170412150658-39262.jpg

16. aprīlī no plkst. 10.00 līdz 19.00 laukumā pie Brīvības pieminekļa un Līvu laukumā jau septīto gadu iespēja izšūpoties Jautrajās Lieldienu šūpolēs.

Latviešu ticējums vēsta, ka Lieldienās vajag daudz šūpoties, tad visu gadu nenāks miegs un vasarā odi un dunduri nekodīs. Tāpat senie latvieši ticēja, ka šūpošanās Lieldienās simbolizē auglību – kārtīgi izšūpojoties, saimniekam rudzi izaug lieli, bet liniem sēklas – tīras kā vēja vētītas.
Jautrās Lieldienu šūpoles piemērotas un ērti lietojamas ikvienam – kā lieliem, tā maziem.

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejā

16. un 17. aprīlī no plkst. 10.00 līdz 16.00, notiks pasākums “Lieldienas brīvdabas muzejā”. Iespēja svinēt Lieldienu svētkus brīvā dabā. Kopā varēss šūpoties, olas krāsot un ripināt, iet rotaļās, piedalīties radošās darbnīcās, izzināt tradīcijas, dekorēt lielo koka olu, mesties dažādas izpriecās un iepirkties tradicionālais Lieldienu tirdziņā, kurā piedalās amatnieki un pārtikas tirgotāji.

Kā lieli, tā mazi Brīvdabas muzeja apmeklētāji abas dienas varēs paši krāsot olas pēc senām latviešu tradīcijām. Gan olas, gan sīpolu mizas un citus dabas materiālus krāsošanai, gan lielo olu vārāmo katlu un ugunskuru sarūpēsim mēs. Nepieciešams tikai darbošanās prieks un, kas zina - varbūt tieši jums izdosies nokrāsot savu visskaistāko Lieldienu olu! Vistu oliņas mums sarūpējuši Balticovo.

Olu sišanās ir viena no jautrākajām aktivitātēm Lieldienās. Vienmēr ir mazliet cīņa par stiprāko olu un visvairāk olu kaujās izcīnītajām olām. Viens no ticējumiem ir, kam stiprāka ola, tas ilgāk dzīvos.

20170412151632-48326.jpg

 Pasākumu programma

  • Lielas un mazas šūpoles gaidīs Gadatirgus laukumā; šūpošanās Lieldienās ir maģisks rituāls, kas simboliski atdarina saules šūpošanos un dancošanu Lieldienu rītā.
  • Visu pasākuma laiku amatnieku un mājražotāju tirdziņš Gadatirgus laukumā, kurā piedalās vairāk nekā 100 amatnieki un pārtikas tirgotāji.
  • Radošās darbnīcas: olu krāsošanas, māla svilpaunieku izgatavošanas, podu apgleznošanas, olu ripināšanas un loka šaušanas. Spēlēsim galda spēles “Gardumu darbnīca” un “Pūķa ligzda”. 
  • Senās lauku spēles ar meistaru Aldoni Baldiņu un milzu koka olas rotāšana Kurzemes zemnieka sētā;
  • Studijas “Auseklis” kalēju darbnīca Mērsraga smēdē;
  • No 12.00-16.00 Lieldienu rotaļas ar folkloras kopām Gadatirgus laukumā;
  • Mielasts svaigā gaisā Kurzemes zvejniekciema pļavā, īpaši Lieldienu ēdieni Priedes krogā un Pūnītē;
  • Vizināšanās zirga mugurā.

Brīvdabas muzeja Galvenā ieeja ir Brīvdabas ielā 21. Pasākuma laikā būs atvērti arī Rietumu vārti. Bezmaksas autostāvvietas gan pie Galvenajiem, gan Rietumu vārtiem.

Programma

Pirmsskolas vecuma bērniem ieeja bez maksas. Ieejas biļešu cenas: 2.00 € pieaugušajiem, 1.40 € pensionāriem, 1.40 € studentiem, 0.70 € skolēniem, 4.00 € ģimenes biļete (2 pieaugušie un 1 - 4 bērni līdz 18 gadu vecumam vai viena daudzbērnu ģimene). Biļetes var iegādāties gan pirms pasākuma kasēs pie muzeja ieejām, gan arī www.bilesuparadize.lv

Lieldienu pastaiga -Jelgavā

16.aprīlī, dodieties uz Jelgavas pils parku un piedalies "Lieldienu pastaigā", kur lieli un mazi kopīgi varēs iet rotaļās, ripināt un krāsot olas un piedalīties vēl daudzās citās atrakcijās.

20170412151327-92286.jpg

Lieldienu pasākums “Lielai dienai vārtus veram” Jēkabpilī

16. aprīlī Jēkabpilī, Kena parkā notiek Lieldienu pasākums “Lielai dienai vārtus veram”.
Ikviens var uzzīmēt viskrāšņāko olu zīmēšanas stūrītī, tāpat pašu rokām var gatavot Lieldienu noformējumus. Un, protams, neiztikt bez olu vārīšanas, krāsošanas, ēšanas un ripināšanas, bet pats galvenais – kārtīgi izšūpoties, lai vasarā nekostu odi!

Lieldienu svētki un pavasara tirgus Carnikavas parkā

16. aprīlī no plkst. 13:00 līdz 16:00 Carnikavas parkā notiek Lieldienu svētki un Pavasara tirgus.
Lieldienu koncerts – dejo Carnikavas bērnu deju kolektīvs "Dālderītis", rotaļās aicina folkloras kopa "Cēlāji"
Sagaidām radošās darbnīcas, olu ripināšanu un svētku sajūta ik vienam.

Šūpoļu festivāls Siguldā

No 15. līdz 17. aprīlim Siguldā notiek šūpoļu festivāls "Latvija šūpojas Siguldā".
Festivāla laikā Siguldas pilsētvidē 2 kilometru garā ceļa posmā iespēja apskatīt gandrīz 100 izglītības iestāžu, uzņēmēju, mākslinieku radītajās šūpolēs. Pasākuma apmeklētāji Siguldas novada Tūrisma informācijas centrā varēs saņemt īpašo šūpoļu ceļa karti.

20170412151505-91686.jpg

Lieldienu tirdziņš Botāniskā dārzā - Salaspilī

16. aprīlī LU Botāniskajā dārzā no plkst. 10.00 līdz 19.00 notiek Lieldienu tirdziņš.
Botāniskais dārzs tirdziņa laikā saviem apmeklētājiem piedāvās ne vien raibu pašmāju ražotāju klāstu, bet arī iespēju izšūpoties Lieldienu šūpolēs, ripināt, krāsot un meklēt Lieldienu olas, doties izjādēs ar ponijiem, piedalīties sēšanas darbnīcā, ekskursijā pa Botānisko dārzu un citas pavasarīgas aktivitātes.

 Foto: interneta resursi
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies