MAN AKTUĀLS JAUTĀJUMS. Maksas vakcīnas bērniem: izmantojat?

INGA_DZĒRVE
INGA_DZĒRVE

Tā nu ir sanācis, ka uzsākot dzīvi citā pilsētā, arī dažkārt medicīnas pakalpojumu izmaksas bērniem atšķiras.

Vakcīna pret ērču encefalītu

Piemēram, Kandavas novadā dzīvojošiem bērniem vakcinācija pret ērču encefalītu ir bezmaksas. Piereģistrējoties pie jaunā ģimenes ārsta – pediatra Tukuma novadā, atklājās, ka uz šo novadu šī bezmaksas iespēja neattiecas. Un bērniem vakcinācija jāpabeidz par maksu. Uz vienu bērnu tie būs 32 eiro.

 „Slimību profilakses un kontroles centrs informē, ka katru gadu valsts apmaksātās vakcinācijas pret ērču encefalītu bērniem no viena gada līdz 18 gadu vecuma sasniegšanai notiek teritorijās, kurās saskaņā ar SPKC epidemioloģiskās uzraudzības datiem ir visaugstākā saslimstība ar ērču encefalītu (endēmiskās teritorijas)”. Avots>>

Nākamā lieta – lielajam bērnam nepieciešama vakcīna Pneimo 23

Artuss jau kopš mazām dienām ļoti bieži slimo ar elpceļu saslimšanām, to jaunā ģimenes ārste pamanīja uzreiz vien izšķirstot bērna „grāmatiņu”. Ļoti bieži sanāk, ka parastas iesnas vai klepus ir vismaz reizi mēnesī, kas nopietnāks – reizi mēnesī, pusotrā. Un bieži tas ir bronhīts, angīna, otro reizi jau uz pneimoniju viss iet. Pie tam, ja viņam iesnas nepāriet 7-10 dienās, ir skaidrs – viss aiziet uz acīm, attīstas konjuktivīts, vai sākas problēmas ar austiņām.

Daktere ieteica vakcinēties pret biežākajām elpceļu saslimšanām, saprotams, piemetinot, ka vakcīna nepasargā pilnībā no saslimšanām, bet bērnam ļauj saslimšanas gadījumā tās pārciest vieglāk, jo Artusam tas ir samērā būtiski dēļ biežajām paaugstinātajām ķermeņa temperatūrām, kas nereti „beidzas” ar ķermeņa pārkaršanu. Ir bijis, kad ir jāizsauc pat ātrā palīdzība vairākkārt, un ir gadījies arī gulēt slimnīcā, jo viņam temperatūru „nodzīt” ir krietni grūtāk.

Arī Pneimo 23 ir maksas vakcīna, diemžēl. Cenas atšķiras no Pneimo 23 specifikācijas, ir vakcīnas par apmēram 27 eiro, un ir par 49 eiro. Sīkāk uzzināšu, kad Artuss būs izslimojis, un varēsim šo vakcīnu izmantot.

Kā ir ar jūsu ģimenēm, vai izmantojat maksas vakcīnas? Vai varat to vispār bērniem atļauties?

Inga

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Antra 5. februāris 2016 18:16

Mūsu ģimenē maksas vakcīnas ir pret ērču encefalītu, mazākai māsai pāris gadus atpakaļ bija arī Pneimo pote (jēgu gan nemanīju), kā arī vakcinējam pret dzelteno slimību A hepatītu ( divas potes visam mūžam)- negribas, ka iespējamas saslimšanas dēļ uz visu mūžu būtu zīmogs. Lētāko variantu atradām t/c Spice veselības centrā 4, jo darba darīšanās svētdienās esam Rīgā un pie reizes izejam vakcināciju. Bauskā sanāk dārgāk, sarežģītāk (jāpasūta, jāgaida un vēl jādomā vai kāds neapslims uz to brīdi).

Anita 29. aprīlis 2014 14:41

Pret ērcēm mēs - pieaugušie esam izpotēti, lielais brālis šogad saņēma revakcināciju (nākamā pēc 5 gadiem), māsa tagad gaida otro poti. Kad mazākais būs piedzimis, tad arī viņam pienāks laiks un potēsim ērču potes.
Man labi, jo bērniem ir bezmaksas... Bet, ja būtu jāmaksā un viss process ir iesākts - turpinātu, lai tur vai kas! Nevajag nemaz ceļot, lai ērci dabūtu..
Gripas potēm - nē. Vējbakām (lai gan tās ir bezmaksas) - nē. Rota vīrusa potei - nē.

Ilona K. 10. aprīlis 2014 23:24

Mūsu ģimenē arī maksas pote ir tikai pret ērču encefalītu. Šogad jarevakcine vecākā meita un jasāk pilnss kurss vidējai pēciņai. Mums Ogrē šī pote maksa 30 EUR

Ketnisa 10. aprīlis 2014 17:28

Vienīgā maksas pote bērniem mūsu ģimenē ir pret ērču encefalītu (arī čekus VIDā iesniedzu un mazumiņu atguvu). Bet, kā pēdējā laikā esmu dzirdējusi, ne visiem izveidojas imunitāte. Pret gripu nepotēju, bet gripas laikā profilaksei dzeram Aflubin. Šogad pat to nevajadzēja, jo mums nekur tuvumā neviens ar gripu neslimoja.

INGA_DZĒRVE 10. aprīlis 2014 10:44 Agnese.A

Nu re, bet tas tāpat kā ar tiem adenoīdiem. Māsai izoperēja un tāpat slimo. Citam atkal viss čikiniekā.

Agnese.A 10. aprīlis 2014 09:25

Ar Pneima poti ir tā, ka apmēram pusei tā palīdzot, bet pusei neeot nekāda jēga. Savā laikā potēju lielajam, līdzēja. Bet pēc tam tik un tā nācās adenoīdus operēt ārā. Pēc tam gan slimo ļoti reti.

INGA_DZĒRVE 10. aprīlis 2014 09:01 Agnese

Ir, ir taisnība arī par to vidi, man to homeopāts Pāvels Naumovs arī stāstīja, kad vienā MK interneta online TV piedalījos, bet arī viņš atzina, ka tomēr tas tā nav visos gadījumos, jo reizēm pie vainas var būt apkārtējās vides faktori, iedzimtība, bērna organisma īpatnības.

Savā gadījumā es pilnībā pārliecinājos, ka Artusa organismam visdrīzāk tā ir tāda īpatnība, jo, kad bijām Somijā, Ālandu salās, kur katru dienu gāja bērni ārā un tur ir citādāks klimats - daudz vējaināks, biežāk lietus lija. Bērni varēja atskriet mājās nosalušām rokām (jo cimdi, redziet pazuduši), izskraidīties pa lietu (jo arī tas nereti viņus nesagatavotus pārsteidza, tāpat kā sniegs, kurš te bija, te nebija), un ne reizi pat iesnas nesaķēra.

Atgriezāmies LV, un viena diena bez šalles, puika jau apslimis..

Agnese 10. aprīlis 2014 08:52 INGA_HARTIKA

Gripas potes man šķiet ļoti nosacītas, jo tiek izstrādātas tikai vienam paveidam, bet to gripas variantu ir daudz, daudz vairāk (līdzīgi ar roteniekiem). Domāju, ka tas ir reklāmas un biznesa pasākums, tāpēc neakceptēju. Vispār, labāk bērniem radīt harmonisku vidi un rūdījumu, lai viņi neslimotu, nekā pumpēt iekšā visu, ko vien piedāvā. :) Vismaz mūsmājās tā noteikti ir, jo manējie kā sākuši b/d un skolas gaitas, tā nevienu dienu nav kavējuši nodarbības (gan dēli, gan dvīnes). Tik šonedēļ, pirmo reizi 2 gadu laikā dzīvojamies ar vecāko meitu pa māju, jo pieķērusies kaut kāda mistiska baktērija mandelēm.;)

INGA_DZĒRVE 10. aprīlis 2014 08:16 Agnese

Jā, ja jāvakcinē vienlaikus vairāki, tad tā uzreiz jūtamāk ir, bet tai pat laikā - kā nedomāsi par bērnu veselību? Un ja ir iespēja viņu pasargāt, būtu muļķīgi atteikties.

Kā ar gripas potēm?

Agnese 10. aprīlis 2014 07:59

Vakcīna pret ērču encifalītu mums ģimenē ir pilnīgi visiem, ieskaitot mani, protams. (Y) Tur bez variantiem - veselība pirmajā vietā, jo esam aktīvi ceļotāji, dzīvojam pie jūras kādu laiku vasarā, tāpat skraidam pa mežiem utt.. Mazajiem visiem kā gada vecumā vakcinējām pirmo poti, tā tagad katram pēc grafika. Šogad 3 vecākajiem sakrita tas revakcinācijas grafiks vienlaicīgi (Jelgavā mums tie ir 33 eiro), tad nu tā pasāļa sanāca tā summa, bet nu daļu jau no VIDa atmaksās pēcāk.;) Pneimo pote gan nav aktuāla mums, tāpēc arī neviens nav potēts.