Nedēļas nogales izklaides ģimenēm ar bērniem

Godaģimene.lv
Godaģimene.lv

Beidzot ir silts un saulainas. Dodamies uz pilsētu svētkiem, baudīt dabu un apmeklēt interesantus pasākumus dažādās Latvijas vietās.

Smilšu skulptūru festivāls
Jelgavas pilsēta aicina 10. un 11. jūnijā iepazīt teātri, šoreiz nedaudz netradicionālākā veidā - ar smilšu tēlniecības darbiem. Pasta sala kļūs par simbolisku skatuvi 17 profesionāliem māksliniekiem, kuri smilšu formas pārvērtīs visiem atpazīstamos tēlos, ļaujot uz teātri paraudzīties no cita skatpunkta. Kopumā smilšu skulptūru darbos tiks izmantotas vairāk nekā 1000 tonnas smilšu. Festivālā kopumā piedalīsies 17 pasaulē atzīti un ilggadēji dalībnieki no Latvijas un ārvalstīm - Lietuvas, Bulgārijas, Francijas, Krievijas un Portugāles. Sestdien, 10.jūnijā, par muzikālo priekšnesumu rūpēsies pašmāju ilggadējie un iemīļotie mūziķi Ivo Fomins un Normunds Rutulis, kā arī grupa «Tumsa». Svētdien, 11.jūnijā, apmeklētājus izklaidēs indie popa grupa «Franco Franco», kolorītā četrotne «Triana Park» un pašmāju smagā rokgrupa «Opus Pro».

Jāņu svinēšanas mācības Likteņdārzā
Sestdien, 10. jūnijā, no pulksten 12 Likteņdārzā aicināti visi, kuri vēlas iepazīt skaistākās Jāņu sagaidīšanas tradīcijas un apgūt saulgriežu maģiskos rituālus kopā ar Kokneses un tuvākās apkaimes folkloras kopām. Jau otro gadu pēc kārtas Jāņu mācības pulcina interesentus par latviešu tradīcijām Likteņdārzā, Baltijā unikālajā dabas objektā, kas top kā tautas dāvana Latvijas simtgadei. Šogad folkloras kopas «Urgas» un «Josta», Gita Tenisa un Solvita Bērziņa, kā arī citi mūsu tradīciju saglabātāji no tuvākās apkārtnes no pulksten 12 līdz 15 piedāvās radošās darbnīcas un meistarklases ar rotaļās iešanu, līgotņu dziedāšanu un uguns rituāliem. Jāņu mācību dalībniekiem būs iespēja iemācīties pīt gan parastos, gan īpašos saulgriežu vainagus un Jāņu vārtus, iepazīt augu maģisko spēku, izdziedāt skaistākās un neparastākās līgodziesmas, atklāt interesantus dančus un rotaļas jāņabērnu priekam, kā arī uzzināt, kas ir pūdele un kādi rituāli saistās ar uguni un sauli maģiskajā naktī. Noslēgumā, apvienojoties visām folkloras kopām, tiks iedegta Jāņu uguns un mācību dalībnieki tiks aicināti uz dancošanu.

Labsajūtas diena Tukumā
Starptautiskajā Labsajūtas dienā norisināsies sestdien, 10.jūnijā Ķemeru nacionālajā parkā pretim bijušajai Ķemeru sanatorijai no pulksten 12.00 līdz 17.00. Te pulcēsies vairāk nekā 10 organizācijas, kas piedāvās plašu aktivitāšu programmu: masāžas, veselības stāvokļa diagnostiku, ārstniecisko vingrošanu, jogas un cigun nodarbības, TRX, meistarklases un radošas darbnīcas bērniem un pieaugušajiem, gongu skaņu meditācijas, spēles, pārsteigumus, kā arī citas izklaidējošas, attīstošas un izglītojošas nodarbības. Dabas izglītības centrā «Meža māja» būs skatāma izstāde «Dabas dziednīca – purvs» un apskatāms Ķemeru nacionālā parka dziedniecības resursu stūrītis. No «Meža mājas» varēsiet piedalīties arī ekskursijā pa Ķemeriem un apkārtni. Ieeja pasākumā bez maksas.

Kameņu dienas Rīgas Zooloģiskajā dārzā
Jau vairākus gadus vasarā Rīgas Zooloģiskā dārza apmeklētājus priecē kameņu ekspozīcija, bet 10. jūnijā varēs apmeklēt īpašo Kameņu dienu! Zoodārza radoši pētnieciskajā darbnīcā ikvienam interesentam būs iespēja plašāk iepazīt šo un citu sabiedrisko kukaiņu dzīvi risinot āķīgus uzdevumus un spēlējot spēles.

Balets “Apburtā princese”
11. jūnijs, plkst.16:00, Cafe Film Noir notiks Operas un baleta izrāžu cikla "LULU bērniem", bezmaksas izrāde. Šonedēļ varēs apmeklēt Pētera Čaikovska baletu "Apburtā princese" par šķirstā gulošo princesi Auroru, kuru no dziļā miega spēj atmodināt vienīgi prinča skūpsts.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies