Pirts svētki, dziesminieki un sporta spēles – idejas brīvdienu izklaidēm

Godaģimene.lv
Godaģimene.lv

Baudījumu gan miesai, gan garam šajās brīvdienās ir iespēja izbaudīt pirtnieku saietā Jelgavas novadā, vai arī doties lutināt ausis, klausoties dziesminieku skaņās skaņās. Kā arī vēl dažas idejas, kur varētu interesanti pavadīt laiku.

Ekskursijā iepazīs seno Jelgavu
Sestdien, 29.jūlijā, pulksten 12 Jelgavas reģionālais tūrisma centrs aicina doties ekskursijā kājām pa pilsētu "Veco Jelgavu meklējot". Gides Signes Lūsiņas vadībā ekskursija plānota kā neliela ekspedīcija, kurā varēs uzzināt, kāda izskatījās Jelgava līdz 1944.gadam, kur Jelgavā atradās veikaliņi, aptiekas, kafejnīcas, skārņi un kā šīs vietas izskatās šodien.

Latvijas Dziesminieku un tautas saiets
No piektdienas līdz 30. jūlijam Jaunpiebalgas novada dabas saimniecībā “Lielkrūzes” notiks astotais “Latvijas Dziesminieku un tautas saiets”. Par saieta vadmotīvu viens no tā aizsācējiem dziesminieks Uldis Kākulis šogad izvēlējies dainu tekstu: «No zobena Saule lēca». Dziesmas un koncerti piepildīs visas trīs pasākuma dienas. Piektdienas vakarā saietu ieskandinās krāsains koncerts “Es kaldinu zobentiņu”, kurā piedalīsies gan jaunie dziesminieki, gan tie, kas meklē jaunas, netradicionālas skaņas, instrumentus, salikumus un izpausmes veidus.

Sestdienas koncerti kārtosies trīs kārtās - pa dienu notiks individuālie koncerti tiem tautā iemīļotajiem dziesminiekiem, kam sakrājies vairāk ko teikt. Šeit dzirdēsim pēdējā gada laikā tapušo. Pamīšus notiks dziesminieku “pudurīšu” koncerti, kuros savā starpā saspēlēsies un sadziedāsies tie, kam labāk tīk uzstāties brīvā atmosfērā nevis uz skatuves. Sestdienas vakarā - dziesminieku lielkoncerts, kur vienuviet tiksies Latvijas labākie un iemīļotākie dziesminieki. Neizpaliks arī nakts sadziedāšanās pie ugunskuriem.

Ventspilī ielu sporta un kultūras festivāls “Ghetto Games”
No piektdienas līdz 30. jūlijam Ventspilī norisināsies jauniešu ielu sporta un kultūras festivāls “Ghetto Games”. Festivālā piedalīsies 1300 sportistu no 20 pasaules valstīm, pārstāvot 13 dažādus sporta veidus. Pirmo reizi festivāla vēsturē notiks arī Latvijas čempionāts SUP jeb “standup” airēšanā. Festivāls tiks atklāts 28. jūlijā Ventspils Piedzīvojumu Parkā ar Baltijas čempionātu veikbordā un starptautiskajām “BMX Dirt”sacensībām, kurās piedalīsies sportisti no Eiropas, kā arī īpašie viesi no ASV.


Latvijas pirts un veselības festivāls
28., 29. un 30.jūlijā Jelgava novada Nākotnē notiks “Pirts un veselības festivāls”. Tas ir sajūtu festivāls ikvienam, kuru interesē veselīgs dzīvesveids, pirts un sajūtu lutināšana. Faktiski, tās ir 3 lieliskas dienas brīvā dabā, uz kurām jādodas, līdzi ņemot dvielīti un vēlmi baudīt, jo visas dienas paies peroties, masējoties, klausoties noderīgas lekcijas par veselības tematiku, ķerot izjūtas, un vakarā - baudot brīnišķīgus koncertus.
 
Pasākums apmeklētājiem ir bezmaksas, cilvēki līdzi ņem tikai kabatas naudu paša vajadzībām (mājražotāju un amatnieku tirdziņam, ēšanai un pirtiņām). Festivāls ir arī draudzīgs ģimenēm, jo padomāts par daudzveidīgu, citādāku programmu bērniem - pasaku rakstīšana, slotu siešana, omīšu sapņu ķērāju darināšana ar tamboradatu, lukturu gatavošana, tējas vārīšana, pirts slotu siešana, pirts gariņa stāsti u.c. savādākas aktivitātes, kas ir interesantas arī vecākiem.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies