Rozes, mūzika un māksla – ģimeniskās izklaides nedēļas nogalē

Godaģimene.lv
Godaģimene.lv

Spītējot vējam un lietum, turpinām baudīt vasaru! Rozes, daiļās mākslas un mūzika šajās brīvdienās iepriecinās tos, kas dosies ārā no mājām.


Rožu diena Botāniskajā dārzā

Sestdien, 15.jūlijā, Nacionālais botāniskais dārzs Salaspilī aicina visus uz “Rožu dienu”. Pasākuma programmā - rožu audzēšanas meistarklase, deju koncerts rožu dārzā, stādu un Latvijas amatnieku produkcijas gadatirgus. Plaukst rozes un vasaras puķu stādījumi. Šogad vairāk nekā 300 rožu šķirņu pilnzieds sakritis ar “Rožu dienu” - tradicionālo stādu un amatnieku tirdziņu vārda tiešākajā nozīmē aizvadīsim rozes zīmē!
Ziedu karalienes majestātisko uznācienu papildinās seno deju grupas “Magnolia” uzstāšanās ar tai ideāli piemērotu 19.gs. tērpu krāšņumu.
Savukārt rožu audzēšanas praktiskos noslēpumus atklās speciāliste Ilma Nereta - visi laipni aicināti doties izzinošā pastaigā - meistarklasē un izmantot iespēju no lietpratēja mutes uzzināt, kā savā dārzā kopt un audzēt karaliskās puķes.
Lielie un mazie gardēži varēs darboties piparkūku apgleznošanas darbnīcā, meistare palīdzēs apgūt rožaino piparkūku dekorēšanas prasmes!

Vairāk informācijas šeit.


“Pozitivus” arī ģimenēm ar bērniem
Positivus festivāls ir ģimenēm draudzīgs brīvdabas pasākums un, lai lielisko atmosfēru varētu izbaudīt visa ģimene, ik gadu festivāla teritorijā tiek organizēta īpaša atpūtas vieta pašiem mazākajiem – Bērnu sala. Kamēr vecāki bauda plašo festivāla programmu – mūziku un mākslu uz vairākām skatuvēm, bērni var notvert īpašo Positivus gaisotni paši savā mini festivālā.

Vairāk informācijas šeit.


Klasiskās mūzikas festivālā “Sensus” – īpašs koncerts arī bērniem
15. jūlijā plkst. 14.00 koncertzālē Lielais dzintars festivāla Sensus ietvaros noritēs stundu garš simfoniskās mūzikas koncerts pašiem mazākajiem klausītājiem, kā arī viņu vecākiem. Dzīvīgo un iztēli rosinošo muzikālo programmu ievadīs Mihaila Gļinkas operas “Ruslans un Ludmila” uvertīra, kas bērnus aizraus kā debesīs virpuļojošs lidojošais šķīvītis.
Savukārt vēl pirms koncerta, plkst. 13.00, kā arī vēl stundu pēc koncerta visi interesenti, bet jo īpaši mazākie koncerta apmeklētāji, aicināti piedalīties mākslinieces Andas Kolosovas vadītajās radošajās darbnīcās. Tajā mākslinieces vadībā varēs apgūt ūdenī gleznošanas prasmes, kā arī būsciti pārsteigumi. Gleznošana ūdenī jeb Ebru ir neparasts glezniecības veids, kurā krāsa tiek pludināta uz īpaši sagatavota ūdens virsmas, veidojot rakstus un zīmējumus, ko pēcāk var pārnest uz papīra vai auduma. Tēlaini šī gleznošanas maniere tiek dēvēta par sirds melodijas attēlošanu uz ūdens.


Ārup. Bērni. Bērnu radošās darbnīcas MVT Vasaras mājā
Izstāžu cikla Ārup. Andris Grinbergs ietvaros fonda Mākslai vajag telpu Vasaras mājā Kalnciema ielā 36/38 sadarbībā ar mākslinieci Ūnu Laukmani un režisoru Reini Suhanovu sestdienās notiks bērnu radošās darbnīcas Ārup. Bērni.

Šovasar bērni savus darbus veidos uz lieliem formātiem, attēlojot savas izjūtas, mēģinot sevi apzināties kā cilvēku, kurš ir dabas sastāvdaļa, savienot gaisu, debesis un laiku, tādā veidā sasaistot savas radošās izpausmes ar Andra Grinberga uzdrīkstēšanos, kas bērniem visbiežāk sanāk dabiski un bez izlikšanās. Darbnīcās katra mākslinieka izstādes ietvaros bērni veidos mākslas darbus un performances, iedvesmojoties no konkrētā mākslinieka radošajām izpausmēm.

FOTO: Shutterstock.com

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies