Ugunskuri un našķi – šīs nedēļas nogales izklaižu tops

Godaģimene.lv
Godaģimene.lv

Pēdējo vasaras nedēļu sola vēsu, bet sausu. Pirms bērni atgriežas skolas solā, mazuļi dodas uz dārziņu un pāršķiram vasaras lapu, sākot gaidīt rudeni, izbaudīsim vēl vairākas garšīgas un krāšņas vasaras aktivitātes.

Senās uguns nakts
26.augustā visā Latvijā notiks Senās uguns nakts, kad saulrieta laikā pirms plkst. 20.30 Baltijas jūras krastā ikviens tiek aicināts iedegt ugunskuru, simbolizējot apņemšanos rūpēties par Baltijas jūru un vienlaicīgi atvadīties no vasaras. Senās uguns nakts visās valstīs ap Baltijas jūru notiks vienlaicīgi. Pie ugunskuriem cilvēki aicināti izteikt savus solījumus jūrai, lasīt dzeju, dziedāt, iet rotaļās vai vienkārši vērot ugunskuru un jūru. Seno ugunskuru nakts pasākumi norisināsies visā Latvijas piekrastē.

Carnikavas Nēģu svētki
26. augustā visas dienas garumā apmeklētāji var baudīt dažādu pazīstamu mākslinieku uzstāšanos, kā arī došanos ar zvejnieku laivu uz vietu, kur Gauja satiekas ar Baltijas jūru. Dienas laikā arī iespējams nobaudīt uz grila ceptus nēģus vai nēģu zupu, kas tiek pagatavota milzīgā katlā, kā arī iegādāties kaut ko īpašu un neaizmirstamu tradicionālajā amatnieku tirgū. Amatnieku gadatirgus, kulinārijas šovs, izbraucieni ar laivām, nēģu zupa, laivu parāde, koncerti, uguņošana un zaļumballe! Uzstāsies Intars Busulis un Abonementa orķestris, brāļi Auzāni un Slavenais Jersikas orķestris, Laimis Rācenājs un “Neaizmirstulītes”, Elza Rozentāle un daudzi citi!

17. vispārējie Latvijas piena, maizes un medus svētki 2017
Godinot latviešu ēdienkartei tik ļoti tradicionālos piena, maizes un medus produktus, šo sestdien, 26.augustā, Jelgavā jau septiņpadsmito reizi norisināsies “Vispārējie Latvijas Piena, maizes un medus svētki 2017”. Savukārt elpu aizraujoši notikumi risināsies Lielupes ūdeņos, kur no 1 litra piena pakām pašbūvētos peldlīdzekļos ģimenes, draugu kompānijas un dažādu uzņēmumu kolektīvi piedalīsies “15. Baltais Piena paku laivu regatē”, bet no plkst. 17.00 Pasta salas estrādē apmeklētājus priecēs “Mirage Jazz Orchestra” un Ieva Kerēvica, “Rīgas Modes”, “Galaktika” un putu ballīte ar DJ JAX. Ieeja visos pasākumos bez maksas.

“Burtu tirgus” Kalnciema kvartālā
Lai sagatavotos Zinību dienai, Kalnciema kvartālā 26.augustā no plkst. 10.00 līdz 16.00 notiks Burtu tirgus. Tajā būs atrodams viss nepieciešamais, lai sagatavotos ne tikai skolas gaitām, bet arī iepriecinātu sevi ar interesantu grāmatu, košu plānotāju vai lai atrastu oriģinālas dāvanas, skolu sākot. Paralēli tirgus rosībai divas bērnu grāmatas piedzīvos savus atklāšanas svētkus, kā arī bērni aicināti piedalīties radošās darbnīcās. Lai rosinātu vēlmi un degsmi cītīgi mācīties un strādāt pie dažādiem projektiem, gan bērniem, gan pieaugušajiem nepieciešami noderīgi plānošanas rīki - tāfele, kuru piekārt pie sienas un pierakstīt svarīgākos nedēļas darbus; plānotājs, kurā apkopotas visas tikšanās un mājasdarbi; mīļākā pildspalva, ar kuru cītīgi pierakstīt svarīgas zinības. Tāpat tirgū būs iespējams atrast dažādas dizaina lietas, apģērbu un grāmatas. Zemnieki priecēs ar tirgus delikatesēm un palīdzēs sagatavoties 1. septembra mielastam.

Rīgas Improvizācijas teātra maratons
26. un 27. augustā Splendid Palace, Cafe Film Noir, Rīgas Improvizācijas teātra (RIT) aktieri ielēks 25 stundu garā improvizācijas maratonā. Uzstāsies RIT pamatsastāvs, studijas ART i ŠOK, Prieka Ministrija, KIKIT, IN impro, Kontakts, jaunākie RIT dalībnieki un RIT draugi. Vairāk nekā diennakti ilgajā improvizācijas virpulī skatītājiem tiks piedāvāta plaša programma - studiju izrādes, improvizācijas džemi jauktos sastāvos, kā arī muzikālā improvizācija. Šis būs otrais šāda veida improvizācijas maratons Latvijas improvizācijas vēsturē.

Botāniskajā dārzā notiks pasākums “Pazudis dāliju kupenās”
31.augustā, plkst 18.00 Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā notiks pasākums “Pazudis dāliju kupenās” ar dāliju kopšanas speciālisti Inesi Mellaci. Ik gadu vasaras izskaņā LU Botāniskajā dārzā apmeklētāju skatienam paveras iespaidīgs skats - zied milzīgās dāliju kupenas, kurās, šķiet, patiešām būtu iespējams apmaldīties.
Pasākuma pirmajā daļā paredzēta saruna ar LU Botāniskā dārza ilggadējo dāliju kopšanas speciālisti Inesi Mellaci, kurā ikviens dārzkopības entuziasts varēs uzlabot savas zināšanas par dāliju kopšanu un uzdot sev interesējošos jautājumus zinošai speciālistei. Pēc izglītojošajām sarunām par dārzkopību pasākuma dalībnieki dosies nesteidzīgā pastaigā gida pavadībā, un iepazīs Botāniskā dārza glabātos dabas dārgumus un izbaudītu neaprakstāmo vasaras vakaru krāsu un smaržu mākoni, kas apņēmis visu dārzu.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies