Vai, Jūsuprāt, vecākiem ar bērniem ir jārunā par to, kā izvairīties no seksuālas vardarbības?

INGA_DZĒRVE
INGA_DZĒRVE

Pēdējā laikā aizvien biežāk gan internetā, gan TV ziņās uzzinām par šausminošiem vardarbības gadījumiem, kuros cietēji ir tieši bērni. Patiesībā, nekad neviens no mums nevar būt pasargāts no šādiem gadījumiem par visiem 100%, un tomēr, es esmu par to, ka ar bērniem tiek runāts par tādām lietām.

Lai gan mājās iebiedēšanas taktiku neizmantojam, manam piecgadniekam Artusam, vienmēr ir bijis bail no svešiniekiem. Arī tagad, kad sētā spēlējas, ieraugot tuvojamies kādu bezpajumtnieku vai aizdomīgu personu, vai kādreiz kādu iereibušo, viņš tūliņ sauc māsu uz mājām un nāk istabā. Dažkārt viņš ir varbūt pat pārāk aizdomīgs un piesardzīgs, bet laikam jau labāk tā, nekā pārāk drošs komunikācijā ar svešiniekiem.

Mums pat ir bijis gadījums, kad puika dusmīgs ieskrien istabā, uztraucoties par to, ka māsa viņu neklausot, nenākot iekšā, un viņu taču varot kāds nozagt un aizvest prom.

Ļoti labi, ka arī dārziņā par tādām lietām tiek runāts, ir bijusi iespēja arī iepazīties ar policiju, kur uzsvērts arī, ko nedrīkst svešiniekiem stāstīt, un Artuss to prot pat no galvas noskaitīt. Tāpat, kad bijām Drošības festivālā, pārliecinājos, ka viņš tiešām ļoti daudz ko jau zin.

Lai arī nekad nevajag domāt to ļaunāko, esmu par to, ka ar bērniem ir jārunā par visām tēmām, atbilstoši viņu vecumam un uztverei. Katram no mums, galu galā, sava bērna drošība un veselība ir pirmajā vietā.

Kā jūs ar bērniem runājat par to, no kā vajadzētu izvairīties?

Kā runājat par drošību uz ielas, drošību attiecībā uz komunikāciju?

Inga

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
IneseČ 12. jūnijs 2015 11:31

Par šīm tēmām noteikti ir jārunā ar bērniem. Īpaši mājās nenotiek tāda kā mācību stunda, runājam par to ikdienā kopā spēlējoties, strādājot vai atpūšoties, ievijot sarunās un izrunājot ar bērnu dažādas situācijas, atgadījumus. Ik pa laikam uzliekam bērniem kādas pamācošas multfilmas utt. materiālus uzskatāmā veidā un pēc tam ja ir kādi jautājumi tos izrunājam.