Mans bērns - skolēns

Godaģimene.lv
Godaģimene.lv

Lai gan laiks, kad paši sēdējām skolas solā, šķiet tik tālu, atmiņas par to ir mums visiem. Tieši skolas laikā veidojāmies ne tikai par kosmonautiem, medmāsiņām vai ugunsdzēsējiem, bet – cilvēkiem. Ikvienam vecākam ir iespēja savu bērnu skolas laiku padarīt drošāku, stabilāku un priecīgāku, nekā, iespējams, gadījies piedzīvot pašiem. 21. gadsimts mums – kā vecākiem, tā bērniem – ir izaicinājums, un tas, kas mūsu skolas gados bija droši, tagad vairs nav. Ko darīt? Nelaist laukā no mājas, aizliegt lietot datoru un telefonu, neļaut satikties ar draugiem? Taču nē! Bet – paturot prātā, ka mūsu mazo un lielo skolēnu dzīve vēl nav pieaugušo dzīve un viņiem joprojām vajadzīgs mūsu atbalstošais plecs un roka, pie kā pieturēties nepieciešamības gadījumā.

Mūsu gadsimtā pusaudžu problēmas ir ieslēpušās dažādos tīklos: ne tikai alkohola un narkotiku, bet arī virtuālās realitātes – datora un telefona spēlīšu, kā arī sociālajos tīklos. Ir pārmērīgas ēšanas un neēšanas, sevis noniecināšanas un citu emocionālas un fiziskas pazemošanas problēmas, par ko mums, kuri gribam būt pietiekami labi vecāki saviem bērniem, ir jālasa, jāinteresējas un jāiedziļinās.

Pateicoties Labklājības ministrijas iniciatīvai, tapis informatīvais materiāls skolas vecuma jauniešu vecākiem Mans bērns – skolēns, kur uzmanība pievērsta galvenajām pārmaiņām un aktuālajiem attīstības līkločiem, kas notiek ar katru bērnu. Skolas gaitas uzsākot – no 7 gadiem līdz agrīnajiem tīņa gadiem, kas mūsdienās manāmi jau 10 gadu vecumā, mūsu mazos skolēnus skar tādi jautājumi kā iejušanās skolā, sadraudzēšanās un spējas tikt vai netikt līdzi mācību tempam. Ap 13 gadu vecumu sākas sarežģītais pusaudžu vecums, kas patiesībā ir skaistākais laiks, jo līdz ar trauksmēm, emocionālajiem viļņiem un sadursmēm iemāca gan bērniem, gan mums pašiem, ka dzīve bez puniem nav iespējama.

Tāpēc cerot, ka, lasot par drošību, atkarību profilaksi un vardarbības veidiem, jūs neteiksiet: «Tas uz mani neattiecas!» – bet gan izsvērsiet, kā atrast vislabāko veidu, lai spētu sarunāties ar savu bērnu atklāti – vienalga, vai tas šodien uz viņu attiecas vai nē.

Buklets "Mans bērns - skolēns"

Informācija sagatavota izmantojot Labklājības ministrijas izdoto materiālu

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies